• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Covid: Euro Cupৰ খেল চাবলৈ গৈছিল ! ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে টেষ্ট শৃংখলাৰ পূৰ্বে Coronaত আক্ৰান্ত ভাৰতীয় দলৰ উইকেটকীপাৰ বেটছমেন ঋষভ পণ্ট...

Covid: Euro Cupৰ খেল চাবলৈ গৈছিল ! ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে টেষ্ট শৃংখলাৰ পূৰ্বে Coronaত আক্ৰান্ত ভাৰতীয় দলৰ উইকেটকীপাৰ বেটছমেন ঋষভ পণ্ট...

ইংলেণ্ড (Ind Vs Eng) ভ্ৰমণত থকা ভাৰতীয় উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্ট (Risabh pant) ক'ৰোনা পজিটিভ বুলি খবৰ পোৱা গৈছে। পণ্টে অলপতে ইংলেণ্ড আৰু জাৰ্মানীৰ মাজত ইউৰো কাপ (Euro Cup) খেল চাবলৈ লণ্ডনৰ ৱেম্বলী ষ্টেডিয়ামলৈ গৈছিল।

ইংলেণ্ড (Ind Vs Eng) ভ্ৰমণত থকা ভাৰতীয় উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্ট (Risabh pant) ক'ৰোনা পজিটিভ বুলি খবৰ পোৱা গৈছে। পণ্টে অলপতে ইংলেণ্ড আৰু জাৰ্মানীৰ মাজত ইউৰো কাপ (Euro Cup) খেল চাবলৈ লণ্ডনৰ ৱেম্বলী ষ্টেডিয়ামলৈ গৈছিল।

ইংলেণ্ড (Ind Vs Eng) ভ্ৰমণত থকা ভাৰতীয় উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্ট (Risabh pant) ক'ৰোনা পজিটিভ বুলি খবৰ পোৱা গৈছে। পণ্টে অলপতে ইংলেণ্ড আৰু জাৰ্মানীৰ মাজত ইউৰো কাপ (Euro Cup) খেল চাবলৈ লণ্ডনৰ ৱেম্বলী ষ্টেডিয়ামলৈ গৈছিল।

  • Share this:
ইংলেণ্ড (Ind Vs Eng) ভ্ৰমণত থকা ভাৰতীয় উইকেটকিপাৰ বেটছমেন ঋষভ পন্ট (Risabh pant) ক'ৰোনা পজিটিভ বুলি খবৰ পোৱা গৈছে। পণ্টে অলপতে ইংলেণ্ড আৰু জাৰ্মানীৰ মাজত ইউৰো কাপ (Euro Cup) খেল চাবলৈ লণ্ডনৰ ৱেম্বলী ষ্টেডিয়ামলৈ গৈছিল। পণ্টক ষ্টেডিয়ামত হাজাৰ হাজাৰ লোকৰ মাজত মুখা পিন্ধা অনুৰাগীসকলৰ সৈতে ফটো তোলা হৈছিল। পন্তৰ এই কাৰ্যৰ বাবেই তেওঁ কৰোনা ভাইৰাছৰ চিকাৰ হৈছে বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে। পণ্টে ১৮ জুলাইলৈকে কোৱাৰেণ্টিন হৈ থাকিব লাগিব। ইয়াৰ পিছত পুনৰ ক'ৰোনা পৰীক্ষা কৰা হ'ব। যদি পণ্টৰ প্ৰতিবেদন নেতিবাচক হয়, তেন্তে তেওঁ ২০ জুলাইৰ পৰা ডাৰহামত অনুশীলন মেচত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

বিচিচিআইৰ সচিব জয় শ্বাহে অলপতে ইউকেৰ ভাৰতীয় দললৈ এটা ই-মেইল প্ৰেৰণ কৰি কোভিড-১৯ৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ বিষয়ে সতৰ্ক কৰি দিছিল। ভাৰতীয় দলটোৱে অহা মাহত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে টেষ্ট শৃংখলাৰ পূৰ্বে ডাৰহামত জৈৱিকভাৱে সুৰক্ষিত পৰিৱেশত একত্ৰিত হোৱাৰ কথা আছে।

"হয়, এজন খেলুৱৈৰ Covid Positive কিন্তু এই মুহূৰ্তত কোনো লক্ষণ নাই," বিচিচিআইৰ এক সূত্ৰই নাম প্ৰকাশ নকৰাৰ চৰ্তত কয়। তেওঁ বৰ্তমান এজন পৰিচিত ব্যক্তিৰ ঘৰত isolationত আছে আৰু বৃহস্পতিবাৰে দলটোৰ সৈতে ডাৰহামত নাযায়। '



শ্বাহে তেওঁৰ পত্ৰখনত খেলুৱৈসকলক জনবহুল এলেকালৈ যোৱা পৰিহাৰ কৰিবলৈ কৈছিল কিয়নো কভিশ্বিল্ড ভেকছিনে কেৱল সংক্ৰমণ প্ৰতিৰোধ কৰিব পাৰে কিয়নো ই ভাইৰাছটোৰ বিৰুদ্ধে সম্পূৰ্ণ প্ৰতিৰোধ নিদিয়ে। শ্বাহে তেওঁৰ পত্ৰখনত বিশেষভাৱে লিখিছিল যে খেলুৱৈসকলে ইয়াত শেহতীয়াকৈ সমাপ্ত হোৱা উইম্বলডন টেনিছ চেম্পিয়নশ্বিপ আৰু ইউৰো ফুটবল চেম্পিয়নশ্বিপত অংশগ্ৰহণ কৰাটো এৰাই চলিব লাগে। ভাৰতীয় দলটোৱে চাৰি আগষ্টৰ পৰা ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে পাঁচখন টেষ্টৰ শৃংখলা খেলিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: