• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • T20 World Cup 2021: বিশ্ব কাপত দমনীয় প্ৰদৰ্শন ইংলেণ্ডৰ, ৮ উইকেটত পৰাস্ত কৰিলে কেংগেৰু বাহিনীক...

T20 World Cup 2021: বিশ্ব কাপত দমনীয় প্ৰদৰ্শন ইংলেণ্ডৰ, ৮ উইকেটত পৰাস্ত কৰিলে কেংগেৰু বাহিনীক...

বাটলাৰৰ দৰ্শনীয় অৰ্ধশতক, ইংলেণ্ডৰ জয়। (AP)

বাটলাৰৰ দৰ্শনীয় অৰ্ধশতক, ইংলেণ্ডৰ জয়। (AP)

প্ৰাক্তন চেম্পিয়ন ইংলেণ্ডে টি-২০ বিশ্বকাপত (T20 World Cup 2021) সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন অব্যাহত ৰাখিছে। দলটোৱে তেওঁলোকৰ তৃতীয় চুপাৰ-১২ খেলখনত অষ্ট্ৰেলিয়া (Australia vs England)ক ৮ উইকেটত পৰাস্ত কৰে।

  • Share this:
প্ৰাক্তন চেম্পিয়ন ইংলেণ্ডে টি-২০ বিশ্বকাপত (T20 World Cup 2021) সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন অব্যাহত ৰাখিছে। দলটোৱে তেওঁলোকৰ তৃতীয় চুপাৰ-১২ খেলখনত অষ্ট্ৰেলিয়া (Australia vs England)ক ৮ উইকেটত পৰাস্ত কৰে। এইটো দলটোৰ একেৰাহে তৃতীয় জয়। প্ৰথম ইনিংছত অষ্ট্ৰেলিয়া মাত্ৰ ১২৫ ৰাণত অল আউট হৈছিল। ইংলেণ্ডে ১১.৪ অভাৰত ২ টা উইকেট হেৰুৱাই লক্ষ্য অৰ্জন কৰে। উইকেটকিপাৰ বেটছমেন জছ বাটলাৰে অপৰাজিত ৭১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। জয়ৰ সৈতে, দলটো ৬ পইণ্টৰ সৈতে গ্ৰুপ-১ৰ শীৰ্ষত আছে। ইংলেণ্ডে ২০১০ চনত টি-২০ বিশ্বকাপৰ খিতাপ জিকিছিল। দলটোৱে আগতে ৱেষ্ট ইণ্ডিজ আৰু বাংলাদেশক পৰাস্ত কৰিছিল। তিনিখন খেলত এইটো অষ্ট্ৰেলিয়াৰ প্ৰথম পৰাজয়।

লক্ষ্যৰ পিছে পিছে ইংলেণ্ডক জছ বাটলাৰ আৰু জেচন ৰয়ে অতি দ্ৰুত আৰম্ভণি দিছিল। দলটোৱে ৬ অভাৰত পাৱাৰপ্লেত ৬৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। লেগ স্পিনাৰ আন্দাম জাম্পাই ৰয়ক (২২) আউট কৰে। প্ৰথম উইকেটটো ৬৬ ৰাণত পৰাৰ পিছতো বাটলাৰৰ দ্ৰুত খেল অব্যাহত আছিল। দলটোৱে মাত্ৰ ১০.১ অভাৰত ১০০ ৰাণ সম্পূৰ্ণ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: