உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • ৯ বছৰীয়া এই শিশুটিৰ আৰাম দেখিলে আপুনিও আচৰিত হ'ব ! প্ৰাইভেট জেটত ব্ৰেকফাষ্ট কৰে শিশুটিয়ে, কেইবাখনো বিলাসী গাড়ীৰ মালিক ...

    ৯ বছৰীয়া এই শিশুটিৰ আৰাম দেখিলে আপুনিও আচৰিত হ'ব ! প্ৰাইভেট জেটত ব্ৰেকফাষ্ট কৰে শিশুটিয়ে, কেইবাখনো বিলাসী গাড়ীৰ মালিক ...

    Photo-Instagram/momphajnr

    Photo-Instagram/momphajnr

    Richest Kid: মম্ফা জুনিয়ৰ হৈছে ৯ বছৰীয়া শিশুটোৰ নাম, যি আফ্ৰিকাৰ আটাইতকৈ ধনী সন্তান হৈ পৰিছে। এই বয়সত, তেওঁ কোটি কোটি টকাৰ সম্পত্তিৰ গৰাকী হৈ পৰিছে।

    • Share this:
    কম বয়সতে, যদি আপুনি বহুমুখী প্ৰতিভাৰে সমৃদ্ধ, বহুতো শিশু দেখিছে। কিন্তু কম বয়সতে, সম্পত্তিৰ গৰাকী হোৱাটো খুব কম দেখা গৈছিল। শিশুটোৰ বয়স মাত্ৰ ৯ বছৰ, কিন্তু তেওঁৰ ইমান সম্পদ আছে যে দৰ্শকৰ চকু থৰ হয়। ব্ৰেণ্ডেড কাপোৰ, ব্ৰেণ্ডেড জোতা, দামী ঘড়ী, বাংলো, তেওঁৰ সকলো বোৰ গাড়ী। যদি অভাৱ হয়, কেৱল বয়সৰ সেই পৰ্যায়ত, যেতিয়া তেওঁলোক তেওঁলোকৰ নিজৰ গাড়ী চলাব পাৰিব।

    আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তিজনৰ পুত্ৰইও আটাইতকৈ ধনী শিশুৰ তালিকাত যোগদান কৰিছে। কিন্তু যি সময়ত দেউতাকৰ খাপ খাবলৈ বহু বছৰ লাগিছিল, এই শিশুটোৱে ৯ বছৰ বয়সত উপনীত হৈছে আৰু আফ্ৰিকাৰ আটাইতকৈ ধনী সন্তান হৈ পৰিছে।

    ৯ বছৰীয়া শিশু
    মম্ফা জুনিয়ৰ হৈছে ৯ বছৰীয়া শিশুটোৰ নাম, যি আফ্ৰিকাৰ আটাইতকৈ ধনী সন্তান হৈ পৰিছে। এই বয়সত, তেওঁ কোটি কোটি টকাৰ সম্পত্তিৰ গৰাকী হৈ পৰিছে। তেওঁ এই সম্পদ বহুত উপভোগ কৰে। মম্ফাৰ দেউতাক ইছমাইলিয়া মুস্তাফা নিজেই এজন কোটিপতি। এতিয়া আপোনাক কওঁ মোম্ফাৰ কি আছে যিয়ে তেওঁক বাকী শিশুবোৰতকৈ পৃথক কৰে আৰু ধনী সকলৰ তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰে। মম্ফাৰ নিজৰ এক বিলাসী প্ৰাসাদ আছে। গাড়ীৰ এটা দীঘলীয়া শাৰী আছে। নিজা এখন বিমান আছে, সন্মুখত আৰু ভিতৰত বহি আছে, মম্ফাৰ ছবি প্ৰায়ে দেখা যায়। ৫ বছৰ বয়সত তেওঁৰ মালিকানাধীন প্ৰথমখন গাড়ী আছিল ছিলভাৰ বেন্টলী (Silver Bentley)।



    তেওঁৰ দেউতাকক ধন্যবাদ, তেওঁ আটাইতকৈ ধনী হৈ পৰিছে
    তেওঁৰ পুত্ৰৰ দৰে, মম্ফা ছিনিয়ৰ অৰ্থাৎ ইছমাইলিয়া মুষ্টেলিয়া মুস্তাফাও বিলাসিতাৰ অনুৰাগী। ৰাইচিৰ প্ৰতিনিধিৰ বাছনি তেওঁৰ দেউতাকৰ পৰা মম্ফাক দিয়া হয়। এই ক্ষেত্ৰত, পিতৃ আৰু পুত্ৰ একে। দুয়োজনে প্ৰায়ে তেওঁলোকৰ ব্যক্তিগত জেট, গাড়ীৰ উপস্থিতি আৰু তেওঁলোকৰ ছ'চিয়েল মিডিয়া একাউণ্টত বাংলোৰ উপস্থিতিৰ সৈতে ফটো শ্বেয়াৰ কৰে। মম্ফাৰ ২৫ হাজাৰৰো অধিক ইনষ্টাগ্ৰাম অনুসৰণকাৰী আছে। যিসকল লোকৰ মাজত তেওঁ বিলাসিতা ভাগ বতৰা কৰে তেওঁলোকেও তেওঁলোকক বহুত ভাল পায়। অৱশ্যে, যদি আমি ৯ বছৰীয়া মম্ফাৰ কথা কওঁ, তেন্তে তেওঁ লাগোছ দ্বীপৰ মমবৰবাহ ডি চেঞ্জৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া হিচাপে তেওঁৰ নামত সকলো সম্পত্তি সৃষ্টি কৰিছে। একে সময়তে, দেউতাক ইছমাইলিয়া মুস্তাফাই ডুবাই আৰু নাইজেৰিয়াকে ধৰি সমগ্ৰ বিশ্বতে বাংলো নিৰ্মাণ কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: