• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Russia Plane Crash: শোকাৱহ ! ৰাছিয়াৰ পৰা ৫ কিলোমিটাৰ দূৰত সাগৰৰ পাৰত বিমানৰ ধ্বংসাৱশেষ, ২৮ জন যাত্ৰী নিহত...

Russia Plane Crash: শোকাৱহ ! ৰাছিয়াৰ পৰা ৫ কিলোমিটাৰ দূৰত সাগৰৰ পাৰত বিমানৰ ধ্বংসাৱশেষ, ২৮ জন যাত্ৰী নিহত...

ৰাছিয়াৰ সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, বিমানখনত থকা ২৮ জন লোকৰ ভিতৰত এজনো দুৰ্ঘটনাটোৰ পৰা বাচি যোৱা নাই।

ৰাছিয়াৰ সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, বিমানখনত থকা ২৮ জন লোকৰ ভিতৰত এজনো দুৰ্ঘটনাটোৰ পৰা বাচি যোৱা নাই।

ৰাছিয়াৰ সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, বিমানখনত থকা ২৮ জন লোকৰ ভিতৰত এজনো দুৰ্ঘটনাটোৰ পৰা বাচি যোৱা নাই।

  • Share this:
ৰাছিয়াৰ দূৰ পূব অঞ্চল কামচাটকাত মঙলবাৰে সন্ধানহীন হোৱা এখন বিমানৰ কিছু অংশ বিমানবন্দৰৰ ৰানৱেৰ পৰা ৫ কিলোমিটাৰ দূৰত ওখটস্ক সাগৰত পোৱা গৈছে য'ত বিমানখন অৱতৰণ কৰিব লাগিছিল। ৰাছিয়াৰ সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, বিমানখনত থকা ২৮ জন লোকৰ ভিতৰত এজনো দুৰ্ঘটনাটোৰ পৰা বাচি যোৱা নাই।

পেট্ৰোপাভলভস্ক-কামচাটস্কিৰ পৰা ২২ জন যাত্ৰী আৰু ছয়জন ক্ৰু সদস্যৰ সৈতে পালানা চহৰলৈ উৰা মাৰি থকা এণ্টনভ এএন-২৬ বিমানখন অৱতৰণৰ আগতে ৰাডাৰৰ পৰা অদৃশ্য হৈ যায়।

কামচাটকাৰ গভৰ্ণৰ ভ্লাদিমিৰ চোলোডোভে ইণ্টাৰফেক্স সংবাদ সংস্থাক কৈছে যে বিমানখনৰ মুখ্য অংশটো সাগৰৰ পাৰৰ ওচৰৰ মাটিত পোৱা গৈছে, আনহাতে ইয়াৰ বাকী অংশ উপকূলৰ ওচৰৰ সাগৰত পোৱা গৈছে।

বিমানখন কামচাটকা এভিয়েচন এণ্টাৰপ্ৰাইজ কোম্পানীৰ আছিল। ৰাছিয়াৰ চৰকাৰী সংবাদ সংস্থা টাছৰ বাতৰি অনুসৰি, বিমানখন ১৯৮২ চনৰ পৰা সেৱাত আছিল। কোম্পানীটোৰ সঞ্চালক এলেক্সি খাবাৰোভে ইণ্টাৰফেক্স সংবাদ সংস্থাক কৈছিল যে উৰণৰ আগতে বিমানখনত কাৰিকৰী বিজুতি নাছিল।

স্থানীয় বিষয়াসকলে কৈছে যে বিষয়টোৰ তদন্ত আৰম্ভ কৰা হৈছে। কামচাটকা এভিয়েচন এণ্টাৰপ্ৰাইজৰ উপ-সঞ্চালক ছেৰ্গেই গৰ্বাচে কৈছে যে বিমানখন অৱতৰণৰ পথত নথকা এটা সাগৰীয় শিলত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছে।

কামচাটকা চৰকাৰৰ এজন মুখপাত্ৰই কৈছে যে বিমানখন অৱতৰণ কৰিবলৈ ওলাইছিল। তেতিয়াই তেওঁ পালানাৰ বিমানবন্দৰৰ পৰা প্ৰায় ১০ কিলোমিটাৰ দূৰত্বত যোগাযোগ হেৰুৱাই। পালানাৰ স্থানীয় চৰকাৰৰ মুৰব্বী ওলগা মোকিৰেভা বিমানখনত আছিল।

টাছ বাতৰি অনুসৰি, ২০১২ চনত পেট্ৰোপাভলভস্ক-কামচাটস্কিৰ পৰা উৰা মাৰিথাকোঁতে পালানাত অৱতৰণ কৰাৰ আগতে কামচাটকা এভিয়েচন এণ্টাৰপ্ৰাইজৰ এণ্টনভ এএন-২৮ বিমান এখন পাহাৰীয়া অঞ্চলত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছিল। বিমানখনত ১৪ জন লোক আছিল, যাৰ ভিতৰত ১০ জনৰ মৃত্যু হৈছিল। ঘটনাটোত নিহত দুজন পাইলটৰ তেজৰ নমুনাত সুৰাৰ চিহ্ন পোৱা গৈছিল। (এজেন্সি ইনপুটৰ সৈতে)
Published by:Kokil Sarma
First published: