• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • ৰাছিয়াৰ সেনা প্ৰশিক্ষণ কেন্দ্ৰত নিৰ্বিচাৰ গুলীচালনা, ১১ জন নিহত, ১৫ জন আহত

ৰাছিয়াৰ সেনা প্ৰশিক্ষণ কেন্দ্ৰত নিৰ্বিচাৰ গুলীচালনা, ১১ জন নিহত, ১৫ জন আহত

ৰাছিয়াৰ নিয়ন্ত্ৰিত ইউক্ৰেইনৰ ডনেস্ক অঞ্চলত ৰাছিয়া-ইউক্ৰেইনৰ সংঘাতৰ কালছোৱাত ৰাছিয়াৰ নতুনকৈ সংগঠিত সংৰক্ষিত বাহিনীৰ লোকসকলে শ্বুটিং ৰেঞ্জত প্ৰশিক্ষণ লৈছে

ৰাছিয়াৰ নিয়ন্ত্ৰিত ইউক্ৰেইনৰ ডনেস্ক অঞ্চলত ৰাছিয়া-ইউক্ৰেইনৰ সংঘাতৰ কালছোৱাত ৰাছিয়াৰ নতুনকৈ সংগঠিত সংৰক্ষিত বাহিনীৰ লোকসকলে শ্বুটিং ৰেঞ্জত প্ৰশিক্ষণ লৈছে

২১ ছেপ্টেম্বৰত ৰাছিয়াত আংশিক সংগঠন ঘোষণা কৰাৰ পিছত ২ লাখতকৈ অধিক লোকক ৰাছিয়াৰ সেনাবাহিনীত যোগদান কৰোৱা হৈছে।

  • Share this:
ইউক্ৰেইনৰ সীমান্তৱৰ্তী বেলগ’ৰডত ৰাছিয়াৰ সামৰিক প্ৰশিক্ষণ ক্ষেত্ৰত সন্ত্ৰাসবাদীৰ আক্ৰমণত ১১ জন লোক নিহত হোৱাৰ লগতে আহত হৈছে ১৫ জন লোক। ৰাছিয়াৰ প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ৰ উদ্ধৃতি দি চৰকাৰী সংবাদ সংস্থাসমূহে এই বাতৰি দিছে। প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ে জনোৱা মতে, প্ৰাক্তন ছোভিয়েট ৰাষ্ট্ৰৰ দুজন সাধাৰণ নাগৰিকে প্ৰশিক্ষণৰ সময়ত নিৰ্বিচাৰে গুলীচালনা কৰিছিল আৰু দুয়োজনেই প্ৰত্যাক্ৰমণত গুলীয়াগুলীত নিহত হয়। এই ঘটনাত ১১ জন লোকৰ মৃত্যু হয়।

ৰাছিয়াৰ প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ে জনোৱা মতে, ১৫ অক্টোবৰত পূৰ্বৰ ছোভিয়েট গণৰাজ্যৰ দুজন সাধাৰণ নাগৰিকে বেলগ’ৰড অঞ্চলৰ পশ্চিম সামৰিক জিলাৰ প্ৰশিক্ষণ ৰেঞ্জত সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণ চলাইছিল বুলি এটা সংবাদ সংস্থা এএফপিয়ে প্ৰকাশ কৰিছে। চিআইএছ বা স্বাধীন ৰাষ্ট্ৰৰ কমনৱেলথ এনে গণৰাজ্যৰ দ্বাৰা গঠিত যিবোৰ পূৰ্বতে ছোভিয়েট ইউনিয়নৰ অংশ আছিল। ইউক্ৰেইনত বিশেষ সামৰিক অভিযানৰ বাবে স্বেচ্ছাসেৱকৰ প্ৰশিক্ষণৰ সময়ত এই আক্ৰমণ সংঘটিত হোৱা বুলি ৰাছিয়াৰ প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰিছে। যাৰ ফলত ১১ জন লোকৰ মৃত্যু হয় আৰু আন ১৫ জন লোক আহত হয় আৰু তেওঁলোকক চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে।

২১ ছেপ্টেম্বৰত ৰাছিয়াত আংশিক সংগঠন ঘোষণা কৰাৰ পিছত ২ লাখতকৈ অধিক লোকক ৰাছিয়াৰ সেনাবাহিনীত যোগদান কৰোৱা হৈছে। এই ঘোষণাৰ বিৰুদ্ধে বহু ঠাইত বিক্ষোভ ঘটিছিল আৰু নিযুক্তি কাৰ্যালয়সমূহতো বহু আক্ৰমণ সংঘটিত হৈছিল। ইউক্ৰেইনৰ যুদ্ধক লৈ এতিয়া ৰাছিয়াত অসন্তুষ্টি দেখা গৈছে। কাৰণ শেহতীয়াকৈ ইউক্ৰেইনৰ সেনাই কেইবাবাৰো ৰাছিয়াৰ সেনাক পিছুৱাই নিয়াত সফল হৈছে। ইয়াৰ পিছতহে দ্বিতীয় বিশ্বযুদ্ধৰ পিছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৰাছিয়াত সৈন্যৰ সংখ্যা বৃদ্ধিৰ বাবে আংশিক সংগঠনৰ কথা ঘোষণা কৰা হৈছে। ইয়াৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ হাজাৰ হাজাৰ লোকে ৰাছিয়া এৰি বিদেশলৈ পলায়ন কৰিছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি