உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • ইউৰোপত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণ সমাপ্ত হৈছে, শীঘ্ৰেই এই মহামাৰীৰ পৰা সকাহ পাব: WHO

    ইউৰোপত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণ সমাপ্ত হৈছে, শীঘ্ৰেই এই মহামাৰীৰ পৰা সকাহ পাব: WHO

    ক'ৰোনা ভাইৰাছ মহামাৰী ইউৰোপীয় দেশসমূহত (Coronavirus Pandemic in Europe) ইয়াৰ অন্তিম পৰ্যায়ত উপনীত হৈছে। বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাৰ ( World Health Organization) ইউৰোপ কাৰ্যালয়ৰ সঞ্চালক ড০ হান্স ক্ল'জে এই কথা কয়।

    ক'ৰোনা ভাইৰাছ মহামাৰী ইউৰোপীয় দেশসমূহত (Coronavirus Pandemic in Europe) ইয়াৰ অন্তিম পৰ্যায়ত উপনীত হৈছে। বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাৰ ( World Health Organization) ইউৰোপ কাৰ্যালয়ৰ সঞ্চালক ড০ হান্স ক্ল'জে এই কথা কয়।

    ক'ৰোনা ভাইৰাছ মহামাৰী ইউৰোপীয় দেশসমূহত (Coronavirus Pandemic in Europe) ইয়াৰ অন্তিম পৰ্যায়ত উপনীত হৈছে। বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাৰ ( World Health Organization) ইউৰোপ কাৰ্যালয়ৰ সঞ্চালক ড০ হান্স ক্ল'জে এই কথা কয়।

    • Share this:
    ক'ৰোনা ভাইৰাছ মহামাৰী ইউৰোপীয় দেশসমূহত (Coronavirus Pandemic in Europe) ইয়াৰ অন্তিম পৰ্যায়ত উপনীত হৈছে। বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাৰ ( World Health Organization) ইউৰোপ কাৰ্যালয়ৰ সঞ্চালক ড০ হান্স ক্ল'জে এই কথা কয়। তেওঁ কয় যে ইউৰোপ এতিয়া ক'ৰোনা মহামাৰীৰ ((Covid Ceasefire)) বিৰুদ্ধে নিৰ্ণায়ক যুঁজত জয়ী হোৱাৰ কাষ চাপিছে। এই ভাইৰাছৰ পৰা হোৱা মৃত্যুৰ গ্ৰাফ এতিয়া যথেষ্ট হ্ৰাস পাইছে।

    বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাৰ ইউৰোপ কাৰ্যালয়ৰ সঞ্চালক ড০ হান্স ক্ল'জে এক সংবাদ মাধ্যমৰ ব্ৰিফিঙত কয়: "ইউৰোপীয় দেশবোৰৰ একমাত্ৰ সুযোগ আছে আৰু তিনিটা কাৰক আছে যিয়ে ক'ৰোনা মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে এক নিৰ্ণায়ক বিজয়ৰ দিশে লৈ যাব পাৰে। যদি সকলো পদক্ষেপ লোৱা হয়, কোভিড মহামাৰী নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰি," তেওঁ কয়, "প্ৰথম কাৰকটো হ'ল, টিকাকৰণৰ বাবে বা লোক সংক্ৰমিত হোৱাৰ বাবে বহু লোকৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি হোৱা। দ্বিতীয় কাৰকটো হ'ল গ্ৰীষ্মকালত সংক্ৰমণ বিয়পা ভাইৰাছৰ সামৰ্থ্য হ্ৰাস হোৱা। তৃতীয় কাৰকটো হ'ল অমিক্ৰন প্ৰকাৰৰ বাবে লোকসকল কম গুৰুতৰভাৱে অসুস্থ হৈ পৰে।"

    গ্ৰীষ্মকালৰ আৰম্ভণিতে ইউৰোপত কোৰোনা বিদায় ল'ব পাৰে
    ইউৰোপীয় দেশসমূহত শীতকাল অহা সপ্তাহবোৰত কম হ'ব। লাহে লাহে গ্ৰীষ্মকাল আৰম্ভ হ'বলৈ ওলাইছে। ইউৰোপৰ বেছিভাগ অঞ্চলত, অহা সপ্তাহবোৰত শীতকাল হ্ৰাস হয়। ইউৰোপৰ পৰিচালক ড. ক্ল'জে এইদৰে কৈছে: "অহা কেইমাহমানৰ ভিতৰত আমি কোভিড মহামাৰীৰ পৰা বিৰতি পাব পাৰিম। দীৰ্ঘম্যাদী সময়ত কোভিড মহামাৰীৰ পুনৰ বিস্তাৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা যথেষ্ট কম হ'ব, কিয়নো কোভিড মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা যথেষ্ট বৃহৎ জনসংখ্যালৈ আহিছে। আনকি আন এটা প্ৰকাৰ আহিলেও, ইউৰোপীয় দেশসমূহৰ ওপৰত ইয়াৰ প্ৰভাৱ কম হ'ব, কিন্তু তাৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয় চৰ্তটো হ'ল যে এই সময়ত, আমি যথেষ্ট দ্ৰুততাৰে টিকাকৰণ আগবঢ়াব লাগিব।"
    Published by:Kokil Sarma
    First published: