உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Coronavirus in the World: চীনত লকডাউন, ইউৰোপত ভৰ্তি চিকিৎসালয় ! পৃথিৱীত আৰম্ভ হৈছে নেকি ক'ৰোনাৰ নতুন ঢৌ ?

    Coronavirus in the World: চীনত লকডাউন, ইউৰোপত ভৰ্তি চিকিৎসালয় ! পৃথিৱীত আৰম্ভ হৈছে নেকি ক'ৰোনাৰ নতুন ঢৌ ?

    সাংকেতিক ছবি

    সাংকেতিক ছবি

    Coronavirus in the World: পৃথিৱীত ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Corona Virus) মহামাৰীৰ আন এটা ঢৌ আৰম্ভ হৈছে নেকি? চীন (China) আৰু ইউৰোপৰ (Europe) পৰা অহা বাতৰিবোৰে ইয়াক আঙুলিয়াই দিছে।

    • Share this:
    পৃথিৱীত ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Corona Virus) মহামাৰীৰ আন এটা ঢৌ আৰম্ভ হৈছে নেকি? চীন (China) আৰু ইউৰোপৰ (Europe) পৰা অহা বাতৰিবোৰে ইয়াক আঙুলিয়াই দিছে। দৰাচলতে, দুবছৰৰ পিছত, চীনত ক'ৰোনাৰ অভিলেখ ঘটনা হৈছে। ইয়াৰ পিছত, দুখন ডাঙৰ চহৰত লকডাউন হৈছে। ইয়াত ইউৰোপীয় দেশবোৰৰ পৰা বাতৰি আহিছে যে ইয়াত আকৌ এবাৰ ক'ৰোনাসদৃশ লক্ষণ থকা চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হোৱা ৰোগীৰ সংখ্যা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাইছে।

    ইউকে, আয়াৰলেণ্ড, নেডাৰলেণ্ড, চুইজাৰলেণ্ড আৰু ইটালীৰ দৰে দেশবোৰে যোৱা সপ্তাহত প্ৰতিবেদিত কোভিড-19 ৰোগী আৰু চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হোৱাৰ ক্ষেত্ৰত অধিক বৃদ্ধি দেখিছে। স্ক্ৰিপছ ৰিচাৰ্চ ট্ৰেন্সলেশ্যনেল ইনষ্টিটিউটৰ MD এৰিক টপোলে টুইট কৰিছে: "ইউৰোপত পৰৱৰ্তী ঢৌ আৰম্ভ হৈছে।" ইউৰোপত, বিভিন্ন দেশে প্ৰায় এমাহৰ পিছত নিয়মবোৰ শিথিল কৰিছিল আৰু এতিয়া ঘটনাবোৰ পুনৰ বৃদ্ধি হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত একেই ঘটনা ঘটিছে। এতিয়া প্ৰশ্ন উত্থাপিত হৈছে যে শিথিল কৰি দিয়াৰ খৰধৰৰ বাবে আক্ৰান্তৰ সংখ্যা অত্যাধিক হ'ব পাৰে নেকি?
    Published by:Kokil Sarma
    First published: