• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Resignation Letter: Social Mediaত ভাইৰেল হৈ পৰা এখন Resignation Letter ! কিয় এই পত্ৰখন Viral হৈ পৰিল, কি কথা লিখা আছিল ইয়াত ?

Resignation Letter: Social Mediaত ভাইৰেল হৈ পৰা এখন Resignation Letter ! কিয় এই পত্ৰখন Viral হৈ পৰিল, কি কথা লিখা আছিল ইয়াত ?

এগৰাকী মহিলাৰ ৰেজিগনেশন পত্ৰ ভাইৰেল হৈ আছে (Viral)। মহিলাগৰাকীৰ নাম এম্বাৰ। তেওঁ এগৰাকী ইলেক্ট্ৰিচিয়ান আছিল।তেওঁ চাকৰিটোত অতিষ্ঠ হৈ পৰিছিল। গতিকে তেওঁ এটা ভাল চাকৰিৰ বাবে ৰিজাইন দিয়াৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল।

এগৰাকী মহিলাৰ ৰেজিগনেশন পত্ৰ ভাইৰেল হৈ আছে (Viral)। মহিলাগৰাকীৰ নাম এম্বাৰ। তেওঁ এগৰাকী ইলেক্ট্ৰিচিয়ান আছিল।তেওঁ চাকৰিটোত অতিষ্ঠ হৈ পৰিছিল। গতিকে তেওঁ এটা ভাল চাকৰিৰ বাবে ৰিজাইন দিয়াৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল।

এগৰাকী মহিলাৰ ৰেজিগনেশন পত্ৰ ভাইৰেল হৈ আছে (Viral)। মহিলাগৰাকীৰ নাম এম্বাৰ। তেওঁ এগৰাকী ইলেক্ট্ৰিচিয়ান আছিল।তেওঁ চাকৰিটোত অতিষ্ঠ হৈ পৰিছিল। গতিকে তেওঁ এটা ভাল চাকৰিৰ বাবে ৰিজাইন দিয়াৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল।

  • Share this:
চাকৰিটোত এজন বছৰ দ্বাৰা হাৰাশাস্তি পোৱাৰ পিছত চাকৰি এৰি দিয়াৰ কাহিনী কেইবাবাৰো ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছে। আজিকালি এগৰাকী মহিলাৰ ৰেজিগনেশন পত্ৰ ভাইৰেল হৈ আছে (Viral)। মহিলাগৰাকীৰ নাম এম্বাৰ। তেওঁ এগৰাকী ইলেক্ট্ৰিচিয়ান আছিল।তেওঁ চাকৰিটোত অতিষ্ঠ হৈ পৰিছিল। গতিকে তেওঁ এটা ভাল চাকৰিৰ বাবে ৰিজাইন দিয়াৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল। তেওঁৰ বছলৈ চিঠিখন আচৰিত আছিল। ৰেজিগনেশন লেটাৰৰ ছবিখন ছচিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম ৰীডিট (Reddit)ত ভাইৰেল হৈ আছে।

এম্বাৰে লিখিছিল: আপোনাৰ লোকচানৰ বাবে দুঃখিত
এম্বাৰে তাইৰ খং প্ৰকাশ কৰি ৰেডিটত লিখিছিল, "আপুনি এটা কোম্পানীৰ সৈতে কাম কৰে আৰু সেই কোম্পানীটোৱে আপোনাৰ সৈতে খুব বেয়া ব্যৱহাৰ কৰে। মই ইতিমধ্যে আন এটা কোম্পানীৰ পৰা এটা ভাল চাকৰি পাইছো। তাত টকাও ভাল। মই মোৰ বছৰ ৰেজিগনেশন লেটাৰৰ বাবে আৰু অপেক্ষা কৰিব নোৱাৰো। এম্বাৰে ৰেডিটত লিখিছিল যে তেওঁ বছক এখন কাৰ্ড দিছিল য'ত লিখা আছিল, "আপোনাৰ লোকচানৰ বাবে দুঃখিত।"

এম্বাৰে পত্ৰখন এনেদৰে লিখিছিল যে যেতিয়া বছে ইয়াক খুলিছিল, তেওঁ প্ৰথম কথাটো লিখিছিল, "এয়া মই।" মই মোৰ চাকৰি এৰি আছো। ডেইলী ষ্টাৰৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এম্বাৰে তেওঁ কাম কৰা কোম্পানীটোৰ ছেলাৰী কম আছিল। কেৱল সেয়াই নহয়, চাকৰিৰ সময়ত ব্যৱহৃত সঁজুলিবোৰ কৰ্মচাৰীজনে নিজৰ ধনেৰে ক্ৰয় কৰিব লাগিছিল। অৰ্থাৎ, কামটো কৰিবলৈ নিজৰ ধন খৰচ কৰিব লগা হৈছিল। এইটো যোৱা কেইবছৰমানত আৰম্ভ হৈছিল। যদি এইটো আগতে উল্লেখ কৰা হ'লহেঁতেন, এম্বাৰে হয়তো এই চাকৰিটোত যোগদান নকৰিলোহেঁতেন।

ৰেজিগনেশন লেটাৰখনত বছে কি কৈছিল?
এম্বাৰে ৰেডিটত উল্লেখ কৰিছে যে বছে পত্ৰৰ প্ৰতি কেনে প্ৰতিক্ৰিয়া দেখুৱাইছিল। তেওঁ কৈছিল যে বছে চিঠিখন ডাঙৰকৈ পঢ়িছিল, তেওঁ মোক এৰি যাবলৈ কোৱা নাছিল। অৰ্থাৎ, তেওঁ বিচাৰিছিল যে মই মোৰ নটিচ পিৰিয়ডৰ সময়ত দুসপ্তাহ কাম কৰো। তেওঁ এইটো সোধা নাছিল যে মই কিয় যাও।
Published by:Kokil Sarma
First published: