• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Kabul Airport Blast: কাবুল বিমানবন্দৰৰ বিস্ফোৰণত চাৰিজন আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ নৌসেনাৰ মৃত্যু...

Kabul Airport Blast: কাবুল বিমানবন্দৰৰ বিস্ফোৰণত চাৰিজন আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ নৌসেনাৰ মৃত্যু...

Kabul Airport Blastত চাৰিজন আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ নৌসেনাৰ মৃত্যু। বৃহস্পতিবাৰে বিমানবন্দৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা আফগানসকলৰ ভিৰৰ মাজেৰে দুটা বিস্ফোৰণ সংঘটিত হৈছে।

Kabul Airport Blastত চাৰিজন আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ নৌসেনাৰ মৃত্যু। বৃহস্পতিবাৰে বিমানবন্দৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা আফগানসকলৰ ভিৰৰ মাজেৰে দুটা বিস্ফোৰণ সংঘটিত হৈছে।

Kabul Airport Blastত চাৰিজন আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ নৌসেনাৰ মৃত্যু। বৃহস্পতিবাৰে বিমানবন্দৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা আফগানসকলৰ ভিৰৰ মাজেৰে দুটা বিস্ফোৰণ সংঘটিত হৈছে।

  • Share this:
Kabul Airport Blast: কাবুলত থকা আমেৰিকা (America) যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰদূতে তাত থকা কৰ্মচাৰীসকলক কৈছে যে Afghanistanৰ কাবুল চহৰখনৰ বিমানবন্দৰত হোৱা বিস্ফোৰণত চাৰিজন আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ নৌ সেনা নিহত আৰু তিনিজন আহত হৈছে। এজন আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বিষয়াই কয়, বৃহস্পতিবাৰে বিমানবন্দৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা আফগানসকলৰ ভিৰৰ মাজেৰে দুটা বিস্ফোৰণ সংঘটিত হৈছে।

কমেও তিনিজন আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ সৈন্য আহত হৈছে, এজন আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বিষয়াই কয়। প্ৰত্যক্ষদৰ্শীসকলে আফগানসকলৰ মাজত একাধিক মৃত্যুৰ খবৰ দিছিল, যাৰ বহুতে বিমানবন্দৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছিল কিয়নো তেওঁলোকে তালিবানৰ দ্বাৰা উৎপীড়নৰ আশংকা কৰিছিল।

পশ্চিমীয়া চৰকাৰসমূহে বাৰে বাৰে ইছলামিক ষ্টেটৰ দ্বাৰা আসন্ন আক্ৰমণৰ সতৰ্কবাণী দিছে আৰু তেওঁলোকৰ নাগৰিকসকলক বিমানবন্দৰৰ কাষ চাপিবলৈ আহ্বান জনাইছে। বিস্ফোৰণৰ পিছত, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ দূতাবাসে সকলো আমেৰিকানক তৎক্ষণাৎ বিমানবন্দৰৰ প্ৰৱেশদ্বাৰ এৰি যাবলৈ কৈছিল।

পেন্টাগনৰ প্ৰেছ সচিব জন কাৰ্বিয়ে কয় যে বিমানবন্দৰৰ এবে গেটত হোৱা বিস্ফোৰণটো এটা জটিল আক্ৰমণ। তেওঁ কৈছিল যে বিমানবন্দৰৰ কাষৰ বেৰন হোটেলৰ ওচৰত আন এটা বিস্ফোৰণ সংঘটিত হৈছে। এজন ব্ৰিটিছ নিৰাপত্তা বিষয়াই কৈছিল যে দুয়োটা আক্ৰমণ আত্মঘাতী বোমাৰুৰ দ্বাৰা সংঘটিত হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: