• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • বিৰল গুলপীয়া হীৰা ৪৮০ কোটি টকাত বিক্ৰী, হংকঙত নিলাম হোৱা ই কিয় ইমান ব্যয়বহুল ?

বিৰল গুলপীয়া হীৰা ৪৮০ কোটি টকাত বিক্ৰী, হংকঙত নিলাম হোৱা ই কিয় ইমান ব্যয়বহুল ?

শুক্ৰবাৰে, হংকঙত এটা বিৰল গুলপীয়া হীৰা প্ৰায় ৪৮০ কোটি টকাত (৫৮ মিলিয়ন ডলাৰ) বিক্ৰী হয়। এই গুলপীয়া হীৰাটোৱে নিলামৰ অভিলেখ ভংগ কৰিছে আৰু প্ৰতি কেৰেটত সৰ্বাধিক মূল্যৰ বিশ্ব অভিলেখ গঢ়িছে।

শুক্ৰবাৰে, হংকঙত এটা বিৰল গুলপীয়া হীৰা প্ৰায় ৪৮০ কোটি টকাত (৫৮ মিলিয়ন ডলাৰ) বিক্ৰী হয়। এই গুলপীয়া হীৰাটোৱে নিলামৰ অভিলেখ ভংগ কৰিছে আৰু প্ৰতি কেৰেটত সৰ্বাধিক মূল্যৰ বিশ্ব অভিলেখ গঢ়িছে।

শুক্ৰবাৰে, হংকঙত এটা বিৰল গুলপীয়া হীৰা প্ৰায় ৪৮০ কোটি টকাত (৫৮ মিলিয়ন ডলাৰ) বিক্ৰী হয়। এই গুলপীয়া হীৰাটোৱে নিলামৰ অভিলেখ ভংগ কৰিছে আৰু প্ৰতি কেৰেটত সৰ্বাধিক মূল্যৰ বিশ্ব অভিলেখ গঢ়িছে।

  • Share this:
শুক্ৰবাৰে, হংকঙত এটা বিৰল গুলপীয়া হীৰা প্ৰায় ৪৮০ কোটি টকাত (৫৮ মিলিয়ন ডলাৰ) বিক্ৰী হয়। এই গুলপীয়া হীৰাটোৱে নিলামৰ অভিলেখ ভংগ কৰিছে আৰু প্ৰতি কেৰেটত সৰ্বাধিক মূল্যৰ বিশ্ব অভিলেখ গঢ়িছে। ইয়াক ছোথবী হংকঙে নিলাম কৰিছিল। এই গুলপীয়া হীৰাটোৰ নাম উইলিয়ামচন পিংক আৰু ই ১১.১৫ কেৰেট। উইলিয়ামচন পিংক নিলামত বিক্ৰী হোৱা দ্বিতীয় সৰ্ববৃহৎ গুলপীয়া হীৰা আছিল। গোলাপী হীৰা হৈছে বিশ্ববজাৰত আটাইতকৈ বিৰল মূল্যৱান ৰত্ন আৰু আটাইতকৈ বেছি বিচৰা হীৰা।

উইলিয়ামচন পিংক ষ্টাৰৰ নাম আন দুটা গুলপীয়া হীৰাৰ নামেৰে ৰখা হৈছিল। ইয়াৰ ভিতৰত প্ৰথমটো হৈছে ২৩.৬০ কেৰেটৰ উইলিয়ামচন হীৰা যাক ১৯৪৭ চনত স্বৰ্গীয় ৰাণী দ্বিতীয় এলিজাবেথৰ বাবে বিবাহৰ উপহাৰ হিচাপে প্ৰাপ্ত কৰা হৈছিল, আনহাতে দ্বিতীয়টো হৈছে ৫৯.৬০ কেৰেটৰ গুলপীয়া ষ্টাৰ হীৰা, যাক ২০১৭ চনত নিলামত অভিলেখ ৭১.২ মিলিয়ন আমেৰিকান ডলাৰত বিক্ৰী কৰা হৈছিল।

গোলাপী হীৰা হৈছে ৰঙীন হীৰাৰ আটাইতকৈ বিৰল আৰু মূল্যৱান
গোলাপী হীৰা হৈছে ৰঙীন হীৰাবোৰৰ ভিতৰত আটাইতকৈ বিৰল আৰু আটাইতকৈ মূল্যৱান। শুক্ৰবাৰে বিক্ৰী কৰাটোৱে কেৱল এছিয়াত উচ্চ মানদণ্ডৰ হীৰাৰ স্থিতিস্থাপক চাহিদাৰ প্ৰমাণ দিয়াই নহয়, লগতে গুলপীয়া হীৰাৰ তীব্ৰ অভাৱৰ বিষয়ে সজাগতা বৃদ্ধি কৰে। ইউকে-ভিত্তিক গহনা ৰিটেইলাৰ ৭৭ ডায়মণ্ডছৰ মেনেজিং ডাইৰেক্টৰ টবিয়াছ কৰ্মাইণ্ডে কৈছে যে আচৰিত বিক্ৰীয়ে প্ৰমাণ কৰিছে যে উচ্চ মানদণ্ডৰ হীৰাবোৰে এতিয়াও এক অস্থিৰ অৰ্থনীতিত ভাল মূল্য লাভ কৰিব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি