• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Weird: দেখিবলৈ আইতাৰ দৰে হৈ পৰিছে এগৰাকী ১৬ বছৰীয়া ছোৱালী, কাৰণ হৈছে তেওঁৰ অদ্ভুত ৰোগ...

Weird: দেখিবলৈ আইতাৰ দৰে হৈ পৰিছে এগৰাকী ১৬ বছৰীয়া ছোৱালী, কাৰণ হৈছে তেওঁৰ অদ্ভুত ৰোগ...

Photo Credit- GMA Network

Photo Credit- GMA Network

ৰিজেল কালাগো (Raizel Calago) নামৰ এগৰাকী ছোৱালী ১৬ বছৰ বয়সতে দেখাত বৃদ্ধাৰ নিচিনা হৈ পৰিছে। কাৰণটো হৈছে তেওঁৰ অদ্ভুত ৰোগ, যাৰ ফলত তেওঁ তেওঁৰ বয়সতকৈ ৪ গুণ ডাঙৰ দেখা গৈছে (16 Year Old Girl Look Like Grandmother)।

  • Share this:
যি বয়সত ছোৱালীবোৰে সাজ-সজ্জা কৰিবলৈ ভাল পায় আৰু ধুনীয়া কৰি তোলে নিজকে, ছোৱালী এগৰাকী তেওঁৰ বয়সতকৈ অধিক দৃশ্যমান হয়। ফিলিপিনা (Filipina) নামৰ এগৰাকী ১৬ বছৰীয়া কিশোৰীয়ে ২ বছৰ আগতে তেওঁৰ সৌন্দৰ্যৰ বাবে এক সৌন্দৰ্য প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল, কিন্তু এতিয়া এনেকুৱা হৈছে যে তেওঁক আইতাৰ দৰে বয়সৰ দেখায়।

ফিলিপাইনছৰ (Phillipines) ৰিজেল কালাগো সাধাৰণ ছোৱালীৰ দৰে ইমান ধুনীয়া আছিল। তেওঁ ২ বছৰ আগতে এটা সৌন্দৰ্য প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। তেতিয়াহে তেওঁৰ জীৱন সলনি হয়। প্ৰথমে তেওঁৰ মুখত কোঁচ খাবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল আৰু তাৰ পিছত তেওঁৰ গোটেই শৰীৰত ফুটি উঠিছিল। সোনকালেই তেওঁৰ গোটেই ছালখন এগৰাকী বৃদ্ধ মহিলাৰ ছাললৈ পৰিৱৰ্তিত হ'বলৈ ধৰিলে। এতিয়া, কম বয়সতে, তেওঁক এগৰাকী বৃদ্ধ মহিলাৰ দৰে দেখা গৈছে।

অদ্ভুত ৰোগৰ প্ৰভাৱ
ৰিজেল কালাগোৰ শৰীৰটোত হঠাতে ৰঙা ৰেচেছ হ'বলৈ ধৰিলে। প্ৰথমে খজুৱতি হৈছিল আৰু তাৰ পিছত বিষাই আছিল। প্ৰথমে সেইবোৰ কিছুমান অংশত ঘটিছিল, তাৰ পিছত লাহে লাহে গোটেই শৰীৰত দেখা গৈছিল। ৰিজেলেও পৰীক্ষাৰ বাবে চিকিৎসকৰ ওচৰলৈ গৈছিল। তেওঁক ঔষধো দিয়া হৈছিল, কিন্তু সেইবোৰে কোনো প্ৰভাৱ প্ৰদৰ্শন কৰা নাছিল। ৰিজেলৰ শৰীৰত পুনৰ অধিক পৰিৱৰ্তন দেখাবলৈ আৰম্ভ কৰিলে। এতিয়া কোনোবাই বিশ্বাস কৰিব নোৱাৰে যে তেওঁৰ বয়স ১৬ বছৰ। ছোৱালীজনীৰ মাক দেউতাকেও দুখিত যে মানুহে তেওঁলোকক কয় যে তেওঁলোকৰ ছোৱালীক তেওঁলোকতকৈ ডাঙৰ দেখায়।

হতাশাত পৰা ছোৱালী
ৰিজেলৰ শৰীৰৰ এই পৰিৱৰ্তনবোৰৰ বাবে বাহিৰলৈ যোৱা বন্ধ হৈছে। তেওঁ তেওঁৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে যাবলৈ লাজ অনুভৱ কৰে। তেওঁ মুখা অবিহনে বাহিৰলৈ যাব নিবিচাৰে, কিয়নো তেওঁ তেওঁৰ চেহেৰাৰ বাবে লজ্জিত অনুভৱ কৰে। ২ বছৰ আগত থকা পুনৰ তেওঁৰ সেই জীৱন যাপন কৰিব বিচাৰে, কিন্তু এনে হোৱা নাই, কিয়নো কোনেও তেওঁৰ অসুস্থতা বুজিব নোৱাৰে। জিএমএ নেটৱৰ্কৰ সৈতে কথা পাতি ৰিজেলে কয় যে তেওঁ প্ৰতিদিনে ঈশ্বৰৰ ওচৰত একে হ'বলৈ আৰু বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে ফুৰিবলৈ প্ৰাৰ্থনা কৰে। তেওঁৰ অৱস্থাই এতিয়া তেওঁৰ হৃদৰোগ হোৱাৰ আশংকা বৃদ্ধি কৰিছে, আনহাতে হাড়ো বিপদাশংকাত থাকিব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: