আমেৰিকাত NRCৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ : মোদীৰ ভাষণৰ সময়তে ষ্টেডিয়ামৰ বাহিৰত প্ৰতিবাদ একাংশ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ

আৰক্ষীৰ বেষ্টনীৰ মাজত অনুষ্ঠিত এই প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত NRC বিৰোধী বিভিন্ন শ্লোগান দিয়ে প্ৰতিবাদকাৰীসকলে।

News18-Assam
Updated:September 23, 2019, 4:14 PM IST
আমেৰিকাত NRCৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ : মোদীৰ ভাষণৰ সময়তে ষ্টেডিয়ামৰ বাহিৰত প্ৰতিবাদ একাংশ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ
Photo : thehindu.com
News18-Assam
Updated: September 23, 2019, 4:14 PM IST
আমেৰিকাৰ হিউষ্টনৰ এন আৰ জি ষ্টেডিয়ামত প্রধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্র মোদীয়ে ৫০ হাজাৰৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ক সম্বোধন কৰি থকাৰ সময়তে আন একাংশ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ই বাহিৰত সাব্যস্ত কৰিলে প্ৰতিবাদ। ৰাষ্ট্ৰীয় নাগৰিকপঞ্জীৰ পৰা ১৯ লাখ লোকক বঞ্চিত কৰাৰ অভিযোগ তুলি সাব্যস্ত কৰে প্ৰতিবাদ।

Alliance for Justice and Accountabilityৰ বেনাৰত অনুষ্ঠিত এই প্ৰতিবাদৰ নেতৃত্ব দিয়ে Hindu for Human Rights নামৰ মাৰ্কিন সংগঠনটোৰ নেতা সুনীতা বিশ্বনাথে। সহযোগ কৰে Indian American Muslim Councilৰ নেতা ছয়িদ আলীয়ে।

আৰক্ষীৰ বেষ্টনীৰ মাজত অনুষ্ঠিত এই প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচীত NRC বিৰোধী বিভিন্ন শ্লোগান দিয়ে প্ৰতিবাদকাৰীসকলে। অৱশ্যে এই প্ৰতিবাদে মোদী আৰু ট্ৰাম্পৰ যুটীয়া কাৰ্যসূচীত কোনো ব্যাঘাত জন্মাবলৈ সক্ষম নহ’ল।


NEWS18 অসম সকলো খবৰ সকলোতকৈ আগত। প্ৰতি মুহূৰ্তৰ খবৰ পাবলৈ YouTube Facebook আৰু Twitter ত আমাক ফল’ কৰক।

আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি