• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • '২৫ লাখ টকা লওক আৰু এই চহৰখনত থিতাপি লওক', ইয়াত মানুহক থকাৰ বাবে এই প্ৰস্তাৱ দিয়া হৈছে !

'২৫ লাখ টকা লওক আৰু এই চহৰখনত থিতাপি লওক', ইয়াত মানুহক থকাৰ বাবে এই প্ৰস্তাৱ দিয়া হৈছে !

Town in Italy Offering Money To Move Here: যদি কোনোবাই আপোনাক কেৱল এটা সাজু ঘৰ প্ৰদান কৰাই নহয় ইয়াত বাস কৰিবলৈ আপোনাক টকাও দিয়ে, তেন্তে কেনে হ'ব? আপুনি নিশ্চয় একেটা কথা ভাবি আছে, কিন্তু ইটালীৰ এখন চহৰত একে ধৰণৰ প্ৰস্তাৱ পোৱা গৈছে।

Town in Italy Offering Money To Move Here: যদি কোনোবাই আপোনাক কেৱল এটা সাজু ঘৰ প্ৰদান কৰাই নহয় ইয়াত বাস কৰিবলৈ আপোনাক টকাও দিয়ে, তেন্তে কেনে হ'ব? আপুনি নিশ্চয় একেটা কথা ভাবি আছে, কিন্তু ইটালীৰ এখন চহৰত একে ধৰণৰ প্ৰস্তাৱ পোৱা গৈছে।

Town in Italy Offering Money To Move Here: যদি কোনোবাই আপোনাক কেৱল এটা সাজু ঘৰ প্ৰদান কৰাই নহয় ইয়াত বাস কৰিবলৈ আপোনাক টকাও দিয়ে, তেন্তে কেনে হ'ব? আপুনি নিশ্চয় একেটা কথা ভাবি আছে, কিন্তু ইটালীৰ এখন চহৰত একে ধৰণৰ প্ৰস্তাৱ পোৱা গৈছে।

  • Share this:
Town in Italy Offering Money To Move Here: সকলোৱে এটা বিলাসী ঘৰ কিনাৰ সপোন দেখে, কিন্তু এজন ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ বাজেট অনুসৰি ফ্লেট বা সৰু ঘৰত সন্তুষ্ট হ'ব লাগিব। এনে পৰিস্থিতিত, যদি কোনোবাই আপোনাক কেৱল এটা সাজু ঘৰ প্ৰদান কৰাই নহয় ইয়াত বাস কৰিবলৈ আপোনাক টকাও দিয়ে, তেন্তে কেনে হ'ব? আপুনি নিশ্চয় একেটা কথা ভাবি আছে, কিন্তু ইটালীৰ এখন চহৰত একে ধৰণৰ প্ৰস্তাৱ পোৱা গৈছে।

আমাৰ দেশত, ঘৰ লোৱাৰ সপোনত আধা মানুহৰ জীৱন অতিবাহিত হয়, কিন্তু এনে এখন দেশো আছে য'ত চৰকাৰে আপোনাক কেৱল আহি ইয়াত বসতি স্থাপন কৰিবলৈ ২৫ লাখ টকা আগবঢ়াইছে। যি কি নহওক, মানুহৰ প্ৰতি ইমান দয়া কিয় কৰা হৈছে, আপোনাক কওঁ আহক। দক্ষিণ-পূব ইটালীৰ Presicceএ চহৰৰ কৰ্তৃপক্ষই ঘোষণা কৰিছে যে তেওঁলোকে চহৰখনৰ খালী ঘৰবোৰ ক্ৰয় আৰু বসতি স্থাপন কৰিবলৈ লোকসকলক ৩০,০০০ ইউৰো দিব।

সুন্দৰ অৱস্থানত মহান সম্পত্তি
যদি লোকসকলক এনেদৰে প্ৰেচিচে চহৰখন বসতি স্থাপন কৰিবলৈ পৰিশোধ কৰা হয়, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে এই ঠাইখন সম্পূৰ্ণৰূপে নিৰ্জন হ'ব। স্থানীয় পৰিষদৰ আলফ্ৰেডো পালিছৰ মতে, চহৰখনৰ অৰ্থনীতিক পুনৰ পথলৈ ঘূৰাই অনাৰ বাবে এই পৰিকল্পনা কৰা হৈছে। এই আঁচনিৰ অধীনত, ১৯৯১ চনৰ আগতে নিৰ্মাণ কৰা বহুতো খালী ঘৰত লোকসকলক পুনৰ বসতি স্থাপন কৰিবলৈ সাজু কৰা হৈছে। এই ঘৰবোৰ তেওঁলোকৰ মালিকে এৰি দিছে। অৱশ্যে, এইবোৰ অতি সুন্দৰ স্থান বা প্ৰকৃতিৰ কোলাত অৱস্থিত। এটা সময়ত, এই চহৰখন ঐতিহাসিকভাৱে আশ্চৰ্যকৰ স্থাপত্যৰ কেন্দ্ৰ হৈ আহিছে। বহুলোকে সামাজিক মাধ্যমত ভাল ছবি ৰাখিছে।

আবেদন কেনেদৰে কৰিব পাৰি?
এই সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ অফাৰবোৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ, প্ৰেছিকেৰ ৱেবছাইটত আবেদন প্ৰক্ৰিয়া সোনকালে আৰম্ভ কৰিব পাৰি। অধিক তথ্যৰ বাবে, আপুনি এই ৱেবছাইটটো দৰ্শন কৰিব পাৰে। ইয়াত উপস্থিত থকা ঘৰবোৰৰ ব্যয় হৈছে ২৫ হাজাৰ ইউৰো, য'ত ৫০ বৰ্গ মিটাৰ ঘৰ আহিব। ইয়াত, আপুনি আনুষ্ঠানিকভাৱে ২৫ লাখ টকাৰ অধিক সহায় পাব। আমি আপোনাক মনত পেলাই দিওঁ যে কিছু সময় আগতে চৰকাৰে ইটালীৰ কেলাব্ৰিয়াত বসতি স্থাপনৰ বাবে ২৪.৭৬ লাখ টকা আগবঢ়াইছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি