உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • যৌন সম্পৰ্ক হোৱা নাই, সহায় লোৱা নাই IVFৰ, তাৰ পিছতো মাতৃ হ'বলৈ ওলাইছে যুৱতী! কি ক'লে চিকিৎসকে?

    যৌন সম্পৰ্ক হোৱা নাই, সহায় লোৱা নাই IVFৰ, তাৰ পিছতো মাতৃ হ'বলৈ ওলাইছে যুৱতী! কি ক'লে চিকিৎসকে?

    সংবাদ মাধ্যমত বিষয়টোৱে চৰ্চা লাভ কৰাৰ পিছতে এতিয়া মুখ খুলিছে নিকোলে।

    সংবাদ মাধ্যমত বিষয়টোৱে চৰ্চা লাভ কৰাৰ পিছতে এতিয়া মুখ খুলিছে নিকোলে।

    সংবাদ মাধ্যমত বিষয়টোৱে চৰ্চা লাভ কৰাৰ পিছতে এতিয়া মুখ খুলিছে নিকোলে।

    • Share this:
    এগৰাকী গৰ্ভৱতী! নিয়মিত ভাবে চলিছে মেডিকেল চেক-আপ। কিন্তু ইউনাইটেড কিংডমৰ ১৮ বছৰীয়া নিকোলে কোনো দিন শাৰীৰিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰা নাই। এই কথা কোৱাৰ পিছৰে পৰা বহুতে তেওঁৰ ওপৰত তাচ্ছিল্যসূচক মন্তব্য কৰিছে।

    সংবাদ মাধ্যমত বিষয়টোৱে চৰ্চা লাভ কৰাৰ পিছতে এতিয়া মুখ খুলিছে নিকোলে। বিশদ ভাবে জনাইছে যে, এই ঘটনা তেওঁৰ জীৱনতকিদৰে ঘটিলে?

    নিকোলে জনাইছে যে, তেওঁ এক বিৰল শাৰীৰিক সমস্যাৰ সৈতে দীৰ্ঘদিন ধৰি যুঁজি আছে। চিকিৎসা বিজ্ঞানৰ ভাষাত ইয়াক কোৱা হয় 'Vaginismus'। এই সমস্যা থাকিলে মহিলাৰ যৌনাংগৰ পেশী ইমানেই শক্তিশালী হয় যে, আভ্যন্তৰীণ ভাগত একো বস্তুৱেই সোমাব নোৱাৰে। নিকোলে জনাইছে যে, তেওঁ বহুবাৰ নিজৰ বয়ফ্ৰেণ্ডৰ সৈতে যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে। কিন্তু প্ৰতিবাৰেই এই শাৰীৰিক সমস্যাৰ বাবে বিফল হৈছে।

    এনেদৰেই পাৰ কৰিছিল দিন। কিন্তু এদিন কামৰ মাজতে 'Acute inflammation' আৰম্ভ হয় নিকোলৰ। সেই কথা তেওঁ নিজৰ বছক জনায়। আৰু তাৰ পিছতে এগৰাকী মহিলাই নিকোল সম্ভৱত অন্তঃসত্ত্বা বুলি জানিবলৈ দিয়ে। পিছত শাৰীৰিক পৰীক্ষা নিৰীক্ষাৰ অন্তত, নিকোলৰ প্ৰেগনেন্সী ৰিপোৰ্ট পজিটিভ আহে।

    চিকিৎসকে প্ৰথমে বিশ্বাস কৰা নাছিল বুলিও উল্লেখ কৰিছে নিকোলে। অৱশেষত এজন বিশেষজ্ঞই পৰীক্ষা কৰি প্ৰকৃততে কি ঘটিছে সেয়া জনায়। তেওঁ কয় যে, যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন নহ'লেও বয়ফ্ৰেণ্ডৰ স্খলিত বীৰ্য মহিলাগৰাকীৰ শৰীৰত প্ৰৱেশ কৰি গৰ্ভৱতী কৰি তুলিছে। চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শত ডায়ালেটৰ ব্যৱহাৰ কৰি বয়ফ্ৰেণ্ডৰ সৈতে অৱশেষত যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিবলৈ সক্ষম হ'ল নিকোল। যদিও এতিয়া তেওঁ পাঁচ মাহৰ গৰ্ভৱতী।

    জনা গৈছে যে, নিকোলে এটি কন্যা সন্তান জন্ম দিবলৈ গৈ আছে। কন্যাৰ নাম ৰাখিছে টিলি।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: