• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Cowin Global Conclave: যিমানেই শক্তিশালী নহওক কোনো দেশেই অকলে Covid মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে যুদ্ধ কৰিব নোৱাৰে: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদী

Cowin Global Conclave: যিমানেই শক্তিশালী নহওক কোনো দেশেই অকলে Covid মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে যুদ্ধ কৰিব নোৱাৰে: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদী

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে সোমবাৰে Cowin গ্লোবেল কনফাৰেন্সত নিজৰ মতামত প্ৰকাশ কৰি কয় যে ভাৰতীয় সভ্যতাই সমগ্ৰ বিশ্বক এটা পৰিয়াল হিচাপে গণ্য কৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে সোমবাৰে Cowin গ্লোবেল কনফাৰেন্সত নিজৰ মতামত প্ৰকাশ কৰি কয় যে ভাৰতীয় সভ্যতাই সমগ্ৰ বিশ্বক এটা পৰিয়াল হিচাপে গণ্য কৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে সোমবাৰে Cowin গ্লোবেল কনফাৰেন্সত নিজৰ মতামত প্ৰকাশ কৰি কয় যে ভাৰতীয় সভ্যতাই সমগ্ৰ বিশ্বক এটা পৰিয়াল হিচাপে গণ্য কৰে।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে সোমবাৰে Cowin গ্লোবেল কনফাৰেন্সত নিজৰ মতামত প্ৰকাশ কৰি কয় যে ভাৰতীয় সভ্যতাই সমগ্ৰ বিশ্বক এটা পৰিয়াল হিচাপে গণ্য কৰে। তেওঁ কয় যে এই মহামাৰীয়ে বহুলোকক এই ভাৰতীয় দৰ্শনৰ মৌলিক সত্য উপলব্ধি কৰিবলৈ বাধ্য কৰিছে। সন্মিলনত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে ক'ৰোনা মহামাৰীত নিহত সকলৰ প্ৰতি সমবেদনা জ্ঞাপন কৰি কয়, "ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ফলত মানুহৰ মৃত্যু হোৱা সকলো দেশলৈ মই সমবেদনা জ্ঞাপন কৰিছো৷ যিকোনো দেশ যিমানেই শক্তিশালী নহওক কোনেও অকলে এই মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে যুদ্ধ কৰিব নোৱাৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে বিশ্বব্যাপী মহামাৰী ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ বিৰুদ্ধে টিকাকৰণক এক শক্তিশালী অস্ত্ৰ হিচাপে অভিহিত কৰে আৰু ইয়াক ডিজিটেল ভাৱে সংযোগ কৰাৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। তেওঁ কয়, 'ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ পৰা টিকাকৰণ উদ্ভৱ হোৱাৰ এক প্ৰত্যাশা। আমি আৰম্ভণিৰে পৰা টিকাকৰণ অভিযানক ডিজিটেলভাৱে সংযোগ কৰিছো। আমি সকলোৱে একেলগে আগবাঢ়িব লাগিব

Cowin Global Conclaveত, ভাৰতে কভিড-19 টিকাকৰণ অভিযান পৰিচালনা কৰাৰ বাবে আন দেশসমূহক ডিজিটেল ৰাজহুৱা সেৱা হিচাপে Cowin forumৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল। তাৎপৰ্যপূৰ্ণভাৱে, কানাডা, মেক্সিকো, নাইজেৰিয়া, পানামা আৰু উগাণ্ডাকে ধৰি প্ৰায় ৫০ খন দেশে টিকাকৰণ অভিযানৰ ডিজিটেল প্লেটফৰ্ম Cowin গ্ৰহণ কৰিবলৈ আগ্ৰহ দেখুৱাইছে। এই তথ্য শেহতীয়াকৈ ৰাষ্ট্ৰীয় স্বাস্থ্য কৰ্তৃপক্ষৰ (এনএইচএ) মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া ড০ আৰ.এছ. শৰ্মাই প্ৰদান কৰিছিল। তেওঁ কৈছিল যে ভাৰতে বিনামূলীয়াকৈ ছফ্টৱেৰ ভাগ বতৰা কৰিবলৈ সাজু।
Published by:Kokil Sarma
First published: