• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • 'ন' মানী ফৰ টেৰৰ' সন্মিলনত পাকিস্তানৰ পৃষ্ঠপোষকতাত সন্ত্ৰাসবাদৰ ওপৰত PM মোডী আৰু HM শ্বাহৰ 'ডাবল পাঞ্চ' ...

'ন' মানী ফৰ টেৰৰ' সন্মিলনত পাকিস্তানৰ পৃষ্ঠপোষকতাত সন্ত্ৰাসবাদৰ ওপৰত PM মোডী আৰু HM শ্বাহৰ 'ডাবল পাঞ্চ' ...

'ন' মানী ফৰ টেৰৰ' সন্মিলনত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী আৰু গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে পাকিস্তানৰ পৃষ্ঠপোষকতাত সন্ত্ৰাসবাদৰ ওপৰত আক্ৰমণ কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ উদ্বোধনী ভাষণৰ পিছত গৃহমন্ত্ৰী শ্বাহে প্ৰথম অধিৱেশনত সভাপতিত্ব কৰে, য'ত ৭২ খন দেশৰ প্ৰতিনিধি উপস্থিত আছিল।

'ন' মানী ফৰ টেৰৰ' সন্মিলনত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী আৰু গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে পাকিস্তানৰ পৃষ্ঠপোষকতাত সন্ত্ৰাসবাদৰ ওপৰত আক্ৰমণ কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ উদ্বোধনী ভাষণৰ পিছত গৃহমন্ত্ৰী শ্বাহে প্ৰথম অধিৱেশনত সভাপতিত্ব কৰে, য'ত ৭২ খন দেশৰ প্ৰতিনিধি উপস্থিত আছিল।

'ন' মানী ফৰ টেৰৰ' সন্মিলনত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী আৰু গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে পাকিস্তানৰ পৃষ্ঠপোষকতাত সন্ত্ৰাসবাদৰ ওপৰত আক্ৰমণ কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ উদ্বোধনী ভাষণৰ পিছত গৃহমন্ত্ৰী শ্বাহে প্ৰথম অধিৱেশনত সভাপতিত্ব কৰে, য'ত ৭২ খন দেশৰ প্ৰতিনিধি উপস্থিত আছিল।

  • Share this:
'ন' মানী ফৰ টেৰৰ' সন্মিলনত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী আৰু গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে পাকিস্তানৰ পৃষ্ঠপোষকতাত সন্ত্ৰাসবাদৰ ওপৰত আক্ৰমণ কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ উদ্বোধনী ভাষণৰ পিছত গৃহমন্ত্ৰী শ্বাহে প্ৰথম অধিৱেশনত সভাপতিত্ব কৰে, য'ত ৭২ খন দেশৰ প্ৰতিনিধি উপস্থিত আছিল। তেওঁ পোনপটীয়াকৈ পাকিস্তানত বসতি স্থাপন কৰা সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনসমূহৰ নাম উল্লেখ কৰে, জৈইশ-ই-মহম্মদ আৰু লস্কৰ-ই-তৈবাৰ সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্যকলাপৰ কথা উল্লেখ কৰে। "আল-কায়েদা, লস্কৰ আৰু জৈইশ সন্ত্ৰাসবাদীৰ সৈতে দক্ষিণ এছিয়াত নিজৰ জাল বিয়পাই আছে, সন্ত্ৰাসবাদৰ বিৰুদ্ধে যুঁজি থকা দেশসমূহে আত্মতুষ্ট মনোভাৱ অৱলম্বন কৰা উচিত নহয়। এই সকলোবোৰ একেলগে যুঁজ দিয়ক। সন্ত্ৰাসবাদৰ বিৰুদ্ধে সমগ্ৰ ব্যৱস্থা শক্তিশালী কৰিব লাগিব, আৰক্ষী অভিযান শক্তিশালী কৰিব লাগিব।"

গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহৰ মতে, ভাৰতত সন্ত্ৰাসবাদৰ বিৰুদ্ধে এনআইএ আইন, সন্ত্ৰাস প্ৰতিৰোধ আইনৰ দৰে শক্তিশালী আইন প্ৰস্তুত কৰা হৈছিল। সন্ত্ৰাসবাদৰ বিৰুদ্ধে অৰ্থনৈতিক লোকচানো হ্ৰাস পাইছে। তেওঁ কৈছিল যে সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনবোৰে সহজে সীমান্তৰ সিপাৰে অস্ত্ৰ সংগ্ৰহ কৰে। নাৰ্কো সন্ত্ৰাস বিয়পায়। ইয়াৰ বিৰুদ্ধে সকলো দেশৰ সহযোগিতা বাধ্যতামূলক।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি