உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • PM মোদীয়ে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী হোৱাৰ বাবে অভিনন্দন জনাইছে শ্বেহবাজ শ্বৰীফক, এক টুইটযোগে এইদৰে কয় ...

    PM মোদীয়ে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী হোৱাৰ বাবে অভিনন্দন জনাইছে শ্বেহবাজ শ্বৰীফক, এক টুইটযোগে এইদৰে কয় ...

    সোমবাৰে এক টুইটযোগে নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শ্বৰীফক অভিনন্দন জনাই কয়, "ভাৰতে সন্ত্ৰাসমুক্ত অঞ্চলত শান্তি আৰু স্থিৰতা বিচাৰে যাতে আমি আমাৰ উন্নয়নৰ প্ৰত্যাহ্বানৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব পাৰোঁ আৰু আমাৰ জনসাধাৰণৰ কল্যাণ আৰু সমৃদ্ধি নিশ্চিত কৰিব পাৰোঁ।"

    সোমবাৰে এক টুইটযোগে নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শ্বৰীফক অভিনন্দন জনাই কয়, "ভাৰতে সন্ত্ৰাসমুক্ত অঞ্চলত শান্তি আৰু স্থিৰতা বিচাৰে যাতে আমি আমাৰ উন্নয়নৰ প্ৰত্যাহ্বানৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব পাৰোঁ আৰু আমাৰ জনসাধাৰণৰ কল্যাণ আৰু সমৃদ্ধি নিশ্চিত কৰিব পাৰোঁ।"

    সোমবাৰে এক টুইটযোগে নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শ্বৰীফক অভিনন্দন জনাই কয়, "ভাৰতে সন্ত্ৰাসমুক্ত অঞ্চলত শান্তি আৰু স্থিৰতা বিচাৰে যাতে আমি আমাৰ উন্নয়নৰ প্ৰত্যাহ্বানৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব পাৰোঁ আৰু আমাৰ জনসাধাৰণৰ কল্যাণ আৰু সমৃদ্ধি নিশ্চিত কৰিব পাৰোঁ।"

    • Share this:
    প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শ্বেহবাজ শ্বৰীফক পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী হিচাপে নিৰ্বাচন কৰাৰ বাবে অভিনন্দন জনায়। সোমবাৰে এক টুইটযোগে তেওঁ শ্বৰীফক অভিনন্দন জনাই কয়, "ভাৰতে সন্ত্ৰাসমুক্ত অঞ্চলত শান্তি আৰু স্থিৰতা বিচাৰে যাতে আমি আমাৰ উন্নয়নৰ প্ৰত্যাহ্বানৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব পাৰোঁ আৰু আমাৰ জনসাধাৰণৰ কল্যাণ আৰু সমৃদ্ধি নিশ্চিত কৰিব পাৰোঁ।"

    ইয়াৰ পূৰ্বে, শ্বেহবাজ শ্বৰীফে সোমবাৰে পাকিস্তানৰ নতুন প্ৰধানমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰে, যাৰ ফলত তেওঁৰ পূৰ্বসূৰী ইমৰান খানৰ বিৰুদ্ধে অনাস্থা প্ৰস্তাৱ ৮ মাৰ্চত উত্থাপন হোৱাৰ পিছত দেশত অনিশ্চয়তাৰ অৱসান ঘটে। চিনেটৰ অধ্যক্ষ চাদিক সঞ্জৰানীয়ে ৰাষ্ট্ৰপতি ড০ আৰিফ আলভিৰ অনুপস্থিতিত ৭০ বছৰীয়া শ্বেহবাজক শপত গ্ৰহণ কৰে। পিএমএল-এন নেতাজনে শপত গ্ৰহণ কৰাৰ আগতে 'অসুস্থ স্বাস্থ্য'ৰ বাবে ছুটিত গৈছিল।

    ইয়াৰ পূৰ্বে, প্ৰাক্তন বৈদেশিক মন্ত্ৰী শ্বাহ মাহমুদ কুৰেছিয়ে ঘোষণা কৰিছিল যে তেওঁৰ দল পাকিস্তান তেহৰিক-ই-ইনচাফে (পিটিআই) সংসদত ভোটদান অংশগ্ৰহণ নকৰিব আৰু ৱাকআউট কৰিব, যাৰ পিছত শ্বেহবাজক প্ৰধানমন্ত্ৰী পদৰ দৌৰত একমাত্ৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে এৰি দিয়া হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: