• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • এলন মাস্কৰ টুইটাৰৰ পৰা "মহিলা সন্ধানহীন", সামাজিক মাধ্যমত সৰৱ চৰ্চা, বিভিন্নজনৰ প্ৰশ্ন ...

এলন মাস্কৰ টুইটাৰৰ পৰা "মহিলা সন্ধানহীন", সামাজিক মাধ্যমত সৰৱ চৰ্চা, বিভিন্নজনৰ প্ৰশ্ন ...

২০ নৱেম্বৰত লৰেন চেনে মাইক্ৰ'ব্লগিং ৱেবছাইটত "টুইটাৰ বিফোৰ এলেন বনাম টুইটাৰ আফটাৰ এলেন"ৰ এখন ছবি পোষ্ট কৰে, যাৰ অৰ্থ হৈছে এলন মাস্কৰ দ্বাৰা অধিগ্ৰহণৰ পূৰ্বৰ ছবি আৰু তাৰ পিছত আনখন ছবি।

২০ নৱেম্বৰত লৰেন চেনে মাইক্ৰ'ব্লগিং ৱেবছাইটত "টুইটাৰ বিফোৰ এলেন বনাম টুইটাৰ আফটাৰ এলেন"ৰ এখন ছবি পোষ্ট কৰে, যাৰ অৰ্থ হৈছে এলন মাস্কৰ দ্বাৰা অধিগ্ৰহণৰ পূৰ্বৰ ছবি আৰু তাৰ পিছত আনখন ছবি।

২০ নৱেম্বৰত লৰেন চেনে মাইক্ৰ'ব্লগিং ৱেবছাইটত "টুইটাৰ বিফোৰ এলেন বনাম টুইটাৰ আফটাৰ এলেন"ৰ এখন ছবি পোষ্ট কৰে, যাৰ অৰ্থ হৈছে এলন মাস্কৰ দ্বাৰা অধিগ্ৰহণৰ পূৰ্বৰ ছবি আৰু তাৰ পিছত আনখন ছবি।

  • Share this:
আনকি প্ৰায় আধা কৰ্মচাৰীক হঠাতে অপসাৰণ কৰাৰ পাছতো, প্ৰতিদিনে টুইটাৰৰ পৰা নতুন বস্তু ওলাই আহিছে। এলন মাস্কৰ আল্টিমেটামৰ ম্যাদ উকলি যোৱাৰ আগতে বহুতো কৰ্মচাৰীয়ে পদত্যাগ কৰিছিল। এতিয়া এজন ইউটিউবাৰে টুইটাৰ আৰু এলন মাস্কৰ এটা বেলেগ দিশ বিশ্বৰ সন্মুখত ৰাখিছে। তেওঁৰ এটা টুইটে কোম্পানীটোত লিংগ বৈষম্যৰ ফালে আঙুলিয়াই দিছে।

২০ নৱেম্বৰত লৰেন চেনে মাইক্ৰ'ব্লগিং ৱেবছাইটত "টুইটাৰ বিফোৰ এলেন বনাম টুইটাৰ আফটাৰ এলেন"ৰ এখন ছবি পোষ্ট কৰে, যাৰ অৰ্থ হৈছে এলন মাস্কৰ দ্বাৰা অধিগ্ৰহণৰ পূৰ্বৰ ছবি আৰু তাৰ পিছত আনখন ছবি।

দ্বিতীয় ছবিখনত, মাত্ৰ দুগৰাকী মহিলা
প্ৰথম ছবিখনে টুইটাৰ কাৰ্যালয়ত দুয়োটা লিংগৰ কৰ্মচাৰীৰ এক স্বাস্থ্যকৰ মিশ্ৰণ দেখুৱাইছিল। এইটো তলত লিখা হৈছে - এইটো এলন মাস্ক টুইটাৰলৈ অহাৰ আগতে। দ্বিতীয় ছবিখনে মাস্কৰ অধিগ্ৰহণৰ পিছত টুইটাৰৰ পৰা মহিলাসকলৰ স্পষ্ট অনুপস্থিতিৰ ওপৰত আলোকপাত কৰিছে। ছবিখনত মাত্ৰ দুগৰাকী মহিলা থকা পুৰুষৰ এটা গোট দেখা যায়, লগতে মাস্কে থাম্বছ-আপ দেখুৱাইছে।

মাস্কে ফটো পোষ্ট কৰিছিল
আমোদজনক ভাৱে, এলন মাস্কে শনিবাৰে টুইটাৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ ভিতৰৰ পৰা ফটোও শ্বেয়াৰ কৰিছিল, তাৰে এখন একে, যাক পুৰণি সময়ৰ সৈতে তুলনা কৰা হৈছে। ছবিবোৰ টুইটাৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ ১০ মহলাত অনুষ্ঠিত এক 'কোড ৰিভিউ' সভাৰ আছিল, য'ত কোম্পানীটোৰ সকলো কোডাৰক মাতি অনা হৈছিল।

টুইটাৰৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ পৰা "মহিলা সন্ধানহীন"
টুইটটো ভাইৰেল হৈ পৰিছে, আৰু ছ'চিয়েল মিডিয়াত বহুতে টুইটাৰৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত 'নিৰুদ্দেশ মহিলা'ৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখিছে। বহুতে প্ৰশ্ন কৰিছিল যে ছবিবোৰে টুইটাৰ কৰ্মশক্তিৰ মাজত লিংগ সমতাৰ অভাৱ কিয় প্ৰতিফলিত কৰিছিল। বহুতে দৃশ্যটো আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি ডনাল্ড ট্ৰাম্পৰ কেবিনেটৰ সৈতে তুলনা কৰিছিল, য'ত মাত্ৰ কেইগৰাকীমান মহিলা আছিল।

ব্যৱহাৰকাৰীসকলে কেনেদৰে মন্তব্য কৰিছে
এজনে মন্তব্য কৰিছিল, "দ্বিতীয় ফটোখনত, সকলো মহিলা গুচি গৈছিল।" আন এজনে মন্তব্য কৰিছিল, "ওএমজি তেওঁ সকলো মহিলাক আঁতৰাই দিছিল!"
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি