• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • মাংস খোৱা সংগীৰ সৈতে যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন নকৰিব, PETA ৰ এই অনুৰোধত তাজ্জব বিশ্ব

মাংস খোৱা সংগীৰ সৈতে যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন নকৰিব, PETA ৰ এই অনুৰোধত তাজ্জব বিশ্ব

কেনিচ বেনেটে এটা সাক্ষাৎকাৰত মহিলাসকলক কয় যে, “আপোনাৰ পুৰুষ সংগীয়ে মাংস খালে তেওঁৰ সৈতে যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন নকৰিব”।

কেনিচ বেনেটে এটা সাক্ষাৎকাৰত মহিলাসকলক কয় যে, “আপোনাৰ পুৰুষ সংগীয়ে মাংস খালে তেওঁৰ সৈতে যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন নকৰিব”।

কেনিচ বেনেটে এটা সাক্ষাৎকাৰত মহিলাসকলক কয় যে, “আপোনাৰ পুৰুষ সংগীয়ে মাংস খালে তেওঁৰ সৈতে যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন নকৰিব”।

  • Share this:
গোলকীয় উষ্ণতা বৃদ্ধি অব্যাহত আছে। পৃথিৱীৰ জলবায়ুও দিনক দিনে সলনি হৈ আছে। কিন্তু বিশ্বক উষ্ণতা বৃদ্ধিৰ পৰা ৰক্ষা কৰিবলৈ PETA বা "People for the Ethical Treatment of Animals" য়ে এটা অদ্ভুত অনুৰোধ কৰিলে।

এই বিশেষ পশু অধিকাৰ সংস্থাটোৰ মতে, কেৱল মহিলাইহে উষ্ণতা বৃদ্ধি আৰু জলবায়ু ৰক্ষা কৰিব পাৰিব। আচৰিত যেন লাগিলেও কোম্পানীটোৱে এনে এটা আচৰিত দাবী কৰিছে। 'পেটা'ৰ এজন বিশেষজ্ঞ ডাঃ কেনিচ বেনেটে মহিলাসকলৰ প্ৰতি এটা বিশেষ আহ্বান জনাইছে। কেনিচ বেনেটে এটা সাক্ষাৎকাৰত মহিলাসকলক কয় যে, “আপোনাৰ পুৰুষ সংগীয়ে মাংস খালে তেওঁৰ সৈতে যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন নকৰিব”।

ডাঃ বেনেটে লগতে কয় যে উষ্ণতা বৃদ্ধিৰ বাবে পুৰুষসকল অধিক দায়বদ্ধ। পেটাই এখন প্ৰতিবেদন দাখিল কৰিছে য'ত দেখা যায় যে মহিলাতকৈ পুৰুষে বেছি মাংস খায় আৰু এই অতিৰিক্ত মাংস খোৱাৰ প্ৰভাৱ পৰিবেশত পৰে। গতিকে পৰিৱেশ ৰক্ষাৰ বাবে পেটাই মহিলাসকলক 'যৌন ধৰ্মঘট' কৰিবলৈ আহ্বান জনায়।

সংস্থাটোৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি পৰিৱেশত হোৱা সেউজ গৃহ গেছৰ নিৰ্গমনৰ ৪১ শতাংশৰ বাবে পুৰুষ দায়ী। আনকি পুৰুষসকলেও পৰিৱেশত অধিক কাৰ্বন উৎপন্ন কৰে। সেয়েহে পেটাৰ মতে, পৰিৱেশ ৰক্ষাৰ বাবে মাংস খোৱা পুৰুষৰ লগত মহিলাসকলে যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিব নালাগে। পুৰুষৰ মাংস সেৱন হ্ৰাস কৰিবলৈ PETAৰ এই অনুৰোধ।

‘পেটা’ৰ এই বিশেষ অনুৰোধক লৈ বিভিন্ন মহলত বিতৰ্ক আৰম্ভ হৈছে। ‘পেটা’ৰ এই বক্তব্যত নেটিজেনসকলে সমালোচনাৰ ধুমুহা সৃষ্টি কৰিছে। এই সংগঠনটোৱে পশু অধিকাৰৰ লগত সদায় জড়িত হৈ আহিছে। বৰ্তমান ২০ লাখৰো অধিক লোকে এই সংগঠনটোক সমৰ্থন কৰে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি