• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • আকাশৰ পৰা এলিয়েনে 'ফ্লেছলাইট' জ্বলাই দিলে ! ৩ ঘণ্টা ধৰি মানুহে খালী চকুৰে দেখিলে চিনেমাৰ দৰে দৃশ্য ...

আকাশৰ পৰা এলিয়েনে 'ফ্লেছলাইট' জ্বলাই দিলে ! ৩ ঘণ্টা ধৰি মানুহে খালী চকুৰে দেখিলে চিনেমাৰ দৰে দৃশ্য ...

Image-CEN

Image-CEN

Huge Alien Tractor Beam: এতিয়া তুৰস্কৰ পৰা এনে কিছুমান ছবি ওলাইছে, যিবোৰ দেখি কোনেও আচৰিত হোৱা নাছিল। দিন দুপৰতে এলিয়েনৰ দ্বাৰা জ্বলোৱা উজ্জ্বল পোহৰ আকাশৰ পৰা দেখা গৈছিল আৰু আজিলৈকে মানুহে কেৱল চিনেমাবোৰত হে এনে দৃশ্য দেখিছিল।

  • Share this:
এলিয়েন হয় নে নহয় সেই বিষয়ে বিতৰ্ক নতুন নহয়। বহু বছৰ ধৰি, তেওঁলোকৰ অস্তিত্বৰ বিষয়ে এক বিতৰ্ক হৈ আহিছে। যদি কোনোবাই তেওঁলোকক বাস্তৱ বুলি ভাবে, তেন্তে কাৰোবাৰ মতে কেৱল খালী কল্পনা। কিছু সময়ৰ পৰা এলিয়েনৰ উপস্থিতিৰ বহুতো প্ৰমাণ পোৱা গৈছে। বিশেষকৈ আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ পৰা, সেইবোৰৰ বিষয়ে বিভিন্ন ধৰণৰ বাতৰি আছে। ইয়াৰ মাজতে, এতিয়া তুৰস্কৰ পৰা এনে কিছুমান ছবি ওলাইছে, যিবোৰ দেখি কোনেও আচৰিত হোৱা নাছিল। দিন দুপৰতে এলিয়েনৰ দ্বাৰা জ্বলোৱা উজ্জ্বল পোহৰ আকাশৰ পৰা দেখা গৈছিল আৰু আজিলৈকে মানুহে কেৱল চিনেমাবোৰত হে এনে দৃশ্য দেখিছিল।

আকাশৰ পৰা অহা এই তীক্ষ্ণ পোহৰে মানুহক আচৰিত কৰিছিল। প্ৰায় তিনি ঘণ্টা ধৰি, পোহৰ মাটিৰ আকাশৰ পৰা আহিছিল। স্থানীয় লোকসকলে কয় যে তেওঁলোকে কেতিয়াও এনে পোহৰ দেখা নাই। এই উজ্জ্বল সোণালী ৰশ্মিটো তুৰস্কৰ গুমছানাই প্ৰদেশত বন্দী কৰা হৈছিল। শ্বেয়াৰ কৰা ফটোবোৰ জিগনা গুমুচকায়াক স্কি চেণ্টাৰে সাগৰৰ পৰা প্ৰায় ২১০০ মিটাৰ উচ্চতাত বন্দী কৰিছিল। মানুহে এই সোণালী ৰশ্মিটো তিনি ঘণ্টা ধৰি চাই আছিল।



স্কি চেণ্টাৰৰ মুখপাত্ৰ আব্দুল্লাহ আৰোগ্লুয়ে কৈছিল যে তেওঁ এতিয়ালৈকে বহুতো বস্তু দেখিছে, কিন্তু ই সম্পূৰ্ণ বেলেগ আছিল। তেওঁ সেইটো কেতিয়াও দেখা নাছিল। কেৱল স্কি কেন্দ্ৰই নহয়, এই অঞ্চলত বাস কৰা লোকসকলেও মুকলি চকুৰে এই দৃশ্যটো দেখিছিল। বহুতে ইয়াক উলম্ব ৰামধেনুৰ সৈতে তুলনা কৰিছিল, আনহাতে স্কি কেন্দ্ৰটো এই দৃশ্য দেখি আচৰিত হৈছিল। বহুলোকে তেওঁলোকৰ মোবাইল ফোনত ছবিখন তুলি লৈছিল।

আজিলৈকে, এনে দৃশ্য কেৱল চলচ্চিত্ৰত হে দেখা গৈছে। ইয়াত, সাধাৰণতে যেতিয়া এলিয়েনসকলে মাটিত অৱতৰণ কৰে, তেতিয়া এনে পোহৰ মাটিত পৰা দেখা যায়। অৱশ্যে, এই পোহৰৰ বিষয়ে বহুতো বিজ্ঞানীয়ে কৈছিল যে ই এক ক্ৰেচেণ্ডো ৰেছৰ বাহিৰে আন একো নহয়। পোহৰৰ এই তীক্ষ্ণ প্ৰবাহ আকাশৰ পৰা ডাৱৰৰ ঠাইৰ তলত উপনীত হয়। অৱশ্যে, এইটো যথেষ্ট বিৰল দেখা যায়। ইয়াক পোনপটীয়াকৈ এলিয়েনৰ সৈতে সংযোগ কৰাটো ভুল। এইটো ইমান সহজ নহয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি