• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Imran Khan : ভাৰত বৰ্তমান পাকিস্তানতকৈ সকলো ক্ষেত্ৰতে আগবঢ়া, বাংলাদেশেও আমাক পিছ পেলালে, কিয় ক'লে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানে?

Imran Khan : ভাৰত বৰ্তমান পাকিস্তানতকৈ সকলো ক্ষেত্ৰতে আগবঢ়া, বাংলাদেশেও আমাক পিছ পেলালে, কিয় ক'লে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানে?

পাকিস্তানত চলি থকা ৰাজনৈতিক অচলাৱস্থাৰ মাজতে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানে দেওবাৰে ইছলামাবাদত এক ৰেলীত বিৰোধীক তীব্ৰ সমালোচনা কৰে।

পাকিস্তানত চলি থকা ৰাজনৈতিক অচলাৱস্থাৰ মাজতে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানে দেওবাৰে ইছলামাবাদত এক ৰেলীত বিৰোধীক তীব্ৰ সমালোচনা কৰে।

পাকিস্তানত চলি থকা ৰাজনৈতিক অচলাৱস্থাৰ মাজতে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানে দেওবাৰে ইছলামাবাদত এক ৰেলীত বিৰোধীক তীব্ৰ সমালোচনা কৰে।

  • Share this:
"ভাৰত বৰ্তমান পাকিস্তানতকৈ সকলো ক্ষেত্ৰতে আগবঢ়া"- এই মন্তব্য কোনো ভাৰতীয়ৰ নহয়। খোদ পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানে স্বীকাৰ কৰিলে এই কথা। প্ৰকৃততে, ইছলামাবাদৰ পেৰেড গ্ৰাউণ্ডত দেওবাৰে দিয়া ভাষণত ইমৰানে পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰীসকলক আক্ৰমণ কৰি কয় যে তেওঁলোকে যোৱা ৩০ বছৰ ধৰি কেৱল লুণ্ঠন কৰিছে। ইমৰানে কয়, "৯০ৰ দশকলৈকে আমি ভাৰতৰ সমতুল্য আছিলো। প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে আমি তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে থিয় দিছিলো। কিন্তু পূৰ্বৰ চৰকাৰবোৰৰ নীতিৰ বাবে, আমি পিছ পৰি গ'লো। ভাৰতে আমাক এতিয়া সকলো ক্ষেত্ৰতে অতিক্ৰম কৰিছে। বাংলাদেশেও আমাক পিছ পেলাইছে।  দুজন চোৰে পাকিস্তানক শাসন কৰিছিল।"
তেওঁ কয়, "ভাৰতে আমাক সকলো ক্ষেত্ৰতে অতিক্ৰম কৰিছে।" তেওঁৰ ক্ৰিকেট কেৰিয়াৰৰ কথা উল্লেখ কৰি ইমৰানে কয়, "মই মোৰ দলটোক ভাৰতলৈ লৈ গৈছিলো। মই খেলা ২৪খন মেচত ভাৰতৰ অধিনায়ক হৈছিলো আৰু তাৰে ১৯খনত জয়ী হৈছিলো, মই তালৈ গৈ জিকিছো," তেওঁ কয়।

পাকিস্তানত চলি থকা ৰাজনৈতিক অচলাৱস্থাৰ মাজতে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানে দেওবাৰে ইছলামাবাদত এক ৰেলীত বিৰোধীক তীব্ৰ সমালোচনা কৰে। এই ৰেলীত দিয়া ভাষণত তেওঁ ভাৰতৰ কথাও উল্লেখ কৰে। ইমৰান খানে তেওঁৰ ৰেলীত কয় যে বিদেশী শক্তি তেওঁৰ ৩ বছৰ পুৰণি চৰকাৰখন ভংগ কৰাৰ ষড়যন্ত্ৰত জড়িত হৈছে। পাকিস্তানী প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ এই মন্তব্য এনে এক সময়ত কৰিছে যি সময়ত তেওঁৰ বিৰুদ্ধে বিৰোধীয়ে অনাস্থা প্ৰস্তাৱ উত্থাপন কৰিছে। অনাস্থা প্ৰস্তাৱত সোমবাৰে ভোটগ্ৰহণ হ'ব। বিৰোধীৰ মতে, এই অনাস্থা প্ৰস্তাৱ ইমৰানৰ বিৰুদ্ধে অনা হৈছে কাৰণ তেওঁৰ চৰকাৰে দেশৰ অৰ্থনীতি ধ্বংস কৰিছে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: