জম্মু–কাশ্মীৰত অনুচ্ছেদ ৩৭০ প্ৰত্যাহৰক লৈ শংকিত পাকিস্তান, লাডাখৰ সমীপলৈ প্ৰেৰণ যুঁজাৰু বিমান!

News18-Assam
Updated:August 13, 2019, 9:27 AM IST
জম্মু–কাশ্মীৰত অনুচ্ছেদ ৩৭০ প্ৰত্যাহৰক লৈ শংকিত পাকিস্তান, লাডাখৰ সমীপলৈ প্ৰেৰণ যুঁজাৰু বিমান!
পাকিস্তানৰ বৰ্তমানৰ পৰিস্থিতিলৈ লক্ষ্য কৰি অনুমান হয়, হয়তো পাকিস্তানে যুদ্ধৰ প্ৰস্তুতিত ব্যস্ত হৈছে, নহ’লে ভাৰতৰ ভয়ত শংকিত হৈ নিজকে ৰক্ষাৰ চেষ্টা চলাইছে।

পাকিস্তানৰ বৰ্তমানৰ পৰিস্থিতিলৈ লক্ষ্য কৰি অনুমান হয়, হয়তো পাকিস্তানে যুদ্ধৰ প্ৰস্তুতিত ব্যস্ত হৈছে, নহ’লে ভাৰতৰ ভয়ত শংকিত হৈ নিজকে ৰক্ষাৰ চেষ্টা চলাইছে।

  • Share this:
জম্মু–কাশ্মীৰৰ পৰা অনুচ্ছেদ ৩৭০ প্ৰত্যাহাৰক লৈ শংকা বৃদ্ধি পাইছে পাকিস্তানৰ। খবৰ অনুসৰি, পাকিস্তানে লাডাখৰ সমীপৰ স্কাৰ্দু এয়াৰ বেছলৈ যুঁজাৰু বিমান প্ৰেৰণৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে।

ইংৰাজী সংবাদ পত্ৰ ‘টাইম্ছ অব ইণ্ডিয়া’ৰ মতে, পাকিস্তানে শনিবাৰে স্কাৰ্দু এয়াৰ বেছলৈ তিনিখন C-130 ট্ৰান্সপ’ৰ্ট এয়াৰক্ৰাফ্ট প্ৰেৰণ কৰিছিল। এই বিমানকেইখনত অনা হৈছে যুঁজাৰু বিমানৰ সা–সামগ্ৰী। কোৱা হৈছে যে পাকিস্তানে JF-17 যুঁজাৰু বিমান লাডাখৰ সমীপলৈ প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে। স্কাৰ্দু পাকিস্তানৰ এটা ফৰ’ৱাৰ্ড অপাৰেটিং বেছ। সীমান্তত সেনাৰ অভিযানত সহায় কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয় এই এয়াৰ বেছ।

সূত্ৰ অনুসৰি, পাকিস্তানৰ এই ষড়যন্ত্ৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰাণ খানৰ সম্পূৰ্ণ সহযোগ আছে। পাকিস্তানৰ বৰ্তমানৰ পৰিস্থিতিলৈ লক্ষ্য কৰি অনুমান হয়, হয়তো পাকিস্তানে যুদ্ধৰ প্ৰস্তুতিত ব্যস্ত হৈছে, নহ’লে ভাৰতৰ ভয়ত শংকিত হৈ নিজকে ৰক্ষাৰ চেষ্টা চলাইছে।

উল্লেখযোগ্য শংকিত পাকিস্তানে বাৰে বাৰে ভাৰতক প্ৰদান কৰি আহিছে ভাবুকি। শেহতীয়াকৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰাণ খানেও ভাৰতক ধমক দি কৈছিল যে পাকিস্তানে ভাৰতৰ সৈতে যুদ্ধ নিবিচাৰে, কিন্তু যদি যুদ্ধ হয় ভাৰতক উচিত প্ৰত্যুত্তৰ দিব।
First published: August 13, 2019, 9:27 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading