• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Pakistan Crisis: কোন হ'ব পাকিস্তানৰ পৰৱৰ্তী প্ৰধানমন্ত্ৰী? আজি নিৰ্বাচন! নিশাই 'মীৰজাফৰ' প্ৰসংগৰে দেশবাসীলৈ বাৰ্তা ইমৰাণ খানৰ

Pakistan Crisis: কোন হ'ব পাকিস্তানৰ পৰৱৰ্তী প্ৰধানমন্ত্ৰী? আজি নিৰ্বাচন! নিশাই 'মীৰজাফৰ' প্ৰসংগৰে দেশবাসীলৈ বাৰ্তা ইমৰাণ খানৰ

আজি পাকিস্তানৰ পৰৱৰ্তী প্ৰধানমন্ত্ৰী নিৰ্বাচিত কৰিব নেচনেল এচেম্বলীয়ে। অধিৱেশন ভাৰতীয় সময়মতে পুৱা ১০.৩০ বজাত আৰম্ভ হ'ব।

আজি পাকিস্তানৰ পৰৱৰ্তী প্ৰধানমন্ত্ৰী নিৰ্বাচিত কৰিব নেচনেল এচেম্বলীয়ে। অধিৱেশন ভাৰতীয় সময়মতে পুৱা ১০.৩০ বজাত আৰম্ভ হ'ব।

আজি পাকিস্তানৰ পৰৱৰ্তী প্ৰধানমন্ত্ৰী নিৰ্বাচিত কৰিব নেচনেল এচেম্বলীয়ে। অধিৱেশন ভাৰতীয় সময়মতে পুৱা ১০.৩০ বজাত আৰম্ভ হ'ব।

  • Share this:
আজি পাকিস্তানৰ পৰৱৰ্তী প্ৰধানমন্ত্ৰী নিৰ্বাচিত কৰিব নেচনেল এচেম্বলীয়ে। অধিৱেশন ভাৰতীয় সময়মতে পুৱা ১০.৩০ বজাত আৰম্ভ হ'ব। ইয়াৰ পূৰ্বে নিশা ইমৰাণ খানে দেশৰ জনসাধাৰণক এটা বাৰ্তা প্ৰদান কৰে। ইমৰাণ খানে "স্থানীয় মিৰ্জাফাৰ্ছ" আৰু "আমেৰিকা সমৰ্থিত শাসন"ৰ বিৰুদ্ধে মাত মাতিছিল।

টুইটযোগে ইমৰাণে লিখিছে, "স্থানীয় মীৰজাফৰৰ দ্বাৰা জামিনত মুকলি কৰা নমনীয় দুৰ্বৃত্তৰ দলটোক ক্ষমতালৈ অনাৰ বাবে নিৰন্তৰ সমৰ্থন আৰু আগ্ৰহ প্ৰকাশ কৰাৰ বাবে আৰু আমেৰিকা সমৰ্থিত শাসনৰ পৰিৱৰ্তনৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰাৰ বাবে সকলো পাকিস্তানীক ধন্যবাদ। দেশ আৰু বিদেশত পাকিস্তানীসকলে এইটো কঠোৰভাৱে প্ৰত্যাখ্যান কৰিছে। "

ইমৰাণ খানে তেওঁৰ পোষ্টত লিখিছে, "১৯৪৭ চনত পাকিস্তান এখন স্বাধীন দেশ হিচাপে গঢ়ি উঠিছিল। কিন্তু আজি সূচনা হ'ল বিদেশী ষড়যন্ত্ৰৰ পৰা স্বাধীনতা লাভৰ বাবে ক্ষমতা সলনি কৰাৰ এক নতুন সংগ্ৰামৰ। দেশৰ সাৰ্বভৌমত্ব আৰু গণতন্ত্ৰৰ পৰা দেশক সুৰক্ষিত কৰাটো জনসাধাৰণৰ কৰ্তব্য। "



উল্লেখ্য যে, শনিবাৰে নিশা আস্থা ভোটৰ পিছৰে পৰা ইমৰাণ খান দেওবাৰৰ দিনটোত ৰাজহুৱাভাৱে ওলাই অহা নাছিল। আস্থা ভোটত পৰাজিত হোৱাৰ পাছতো ইমৰাণ খানে টুইটাৰত কোনো প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰা নাছিল। কিন্তু অৱশেষত তেওঁ মুখ খুলিলে দেশখনৰ সদ্য প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে। আৰু গদি হেৰুওৱাৰ আঁৰত বিদেশী ষড়যন্ত্ৰ আছে বুলি তেওঁ পুনৰ উল্লেখ কৰিছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে, ইমৰাণে ইংগিত দিছিল যে, বিদেশী শক্তিয়ে পাকিস্তান চৰকাৰক নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। তেওঁ আনকি এবাৰ আমেৰিকাৰ নামো লৈছিল। তেওঁ অভিযোগ কৰিছিল যে, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰই তেওঁক ক্ষমতাৰ পৰা আঁতৰাবলৈ জোৰ দি আছিল। একে সময়তে, তেওঁ আকৌ এবাৰ বংগৰ ইতিহাসৰ পৃষ্ঠাৰ পৰা চিৰাজদাউল্লাহ-মিৰ্জাফাৰৰ তুলনা আনিছিল।

আস্থা ভোটৰ পিছত, প্ৰথম অনুমান আছিল যে, ইমৰাণ খানে দেশ ত্যাগ কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, ফেডাৰেল ইনভেষ্টিগেচন এজেঞ্চীয়ে যিকোনো চৰকাৰী বিষয়াক দেশ এৰি যোৱাত বাধা দিয়াৰ প্ৰচেষ্টা আৰম্ভ কৰিছে। কোৱা হৈছে যে, ন' অবজেকশ্যন প্ৰমাণপত্ৰ অবিহনে, কোনো বিদেশ অভিমুখী বিমানত উঠিব নোৱাৰিব। চোৰাংচোৱা শাখাৰ কৰ্মচাৰীসকলকো বিষয়টোৰ ওপৰত নজৰ ৰাখিবলৈ সতৰ্ক কৰি দিয়া হৈছে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: