உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • শৌচাগাৰো আনকি শত্ৰুৰ পৰা লুকুৱাই ৰাখে তেওঁ, গাড়ীতে নিৰ্মাণ কৰি লৈছে শৌচাগাৰ ! কিম জং উনৰ শৌচাগাৰ সুৰক্ষাৰ বাবে আছে বহু দেহৰক্ষীও ...

    শৌচাগাৰো আনকি শত্ৰুৰ পৰা লুকুৱাই ৰাখে তেওঁ, গাড়ীতে নিৰ্মাণ কৰি লৈছে শৌচাগাৰ ! কিম জং উনৰ শৌচাগাৰ সুৰক্ষাৰ বাবে আছে বহু দেহৰক্ষীও ...

    কিম জং উন (Photo : Deccan Herald)

    কিম জং উন (Photo : Deccan Herald)

    Dictators Car With Inbuilt Toilets: সংবাদ মাধ্যমত বাতৰি আহিছে যে কিম জং উনে তেওঁৰ ব্যক্তিগত গাড়ী মাৰ্চিডিজত শৌচালয় আছে। কিম জং-উন কাৰো বিষয়ে নিশ্চিত নহয়। ইয়াৰ বাবে, তেওঁ তেওঁৰ শৌচালয়টো লগত লৈ যায়।

    • Share this:
    বিশ্বৰ বাবে, উত্তৰ কোৰিয়া (North Korea) হৈছে এনে এখন দেশ যাৰ তথ্য ওলাই নাহে। এই দেশত, নিষ্ঠুৰ একনায়ক কিম জং উনৰ শাসন চলি আছে। সংবাদ মাধ্যমৰ পৰা জনসাধাৰণৰ জীৱনলৈকে, এই স্বৈৰশাসকৰ নিয়মৰ তৰোৱাল ওলমি আছে। উত্তৰ কোৰিয়াক বিশ্বৰ গোপন দেশ (Secret Country In World) বুলি জনা যায়। তাত কি হৈ আছে বিচাৰি উলিওৱাটো কঠিন। লগতে, যদি তাত বাস কৰা কোনোবাই দেশৰ সৈতে সম্পৰ্কিত তথ্য প্ৰকাশ কৰে, তেন্তে তেওঁক পোনপটীয়াকৈ মৃত্যুদণ্ড দিয়া হয়। এই দেশখন যিমান ৰহস্যময়, ইয়াৰ একনায়কৰ জীৱনো সমানে গোপনীয়। দীৰ্ঘদিন ধৰি কিম জং উনৰ মৃত্যুৰ খবৰো আহি আছিল। কিন্তু এতিয়া তেওঁ ৰাজহুৱাভাৱে ওলাই আহিছে আৰু ইয়াক অস্বীকাৰ কৰিছে। শেহতীয়াকৈ, কিম জং উনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত আন এটা কথা পোহৰলৈ আহিছিল, যাৰ পিছত তেওঁৰ আলোচনা পুনৰ আৰম্ভ হৈছিল।

    সংবাদ মাধ্যমত বাতৰি আহিছে যে কিম জং উনে তেওঁৰ ব্যক্তিগত গাড়ী মাৰ্চিডিজত শৌচালয় আছে। কিম জং-উন কাৰো বিষয়ে নিশ্চিত নহয়। ইয়াৰ বাবে, তেওঁ তেওঁৰ শৌচালয়টো লগত লৈ যায়। স্বৈৰশাসকজনে আশংকা কৰে যে যদি তেওঁৰ শৌচ কৰোতে তেওঁৰ শত্ৰুসকলৰ হাতত পৰে, তেন্তে তেওঁ ইয়াৰ অপব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। তানশ্বাহৰ বিষয়ে বহুতো ৰহস্য তেওঁৰ শৌচালয়ৰ পৰা জানিব পাৰি। ইয়াৰ বাবে, যেতিয়াই তেওঁ বিদেশ ভ্ৰমণত থাকে, তেওঁ তেওঁৰ মাৰ্চিডিজখন লগত লৈ যায়। তাৰ পিছত, তেওঁ ইয়াত নিৰ্মিত শৌচালয় ব্যৱহাৰ কৰে।

    প্ৰতিবেদনঅনুসৰি, কিম জং উনৰ গাড়ীত ব্যক্তিগত শৌচালয় আছে। তেওঁ কোনো ৰাজহুৱা শৌচাগাৰৰ বিষয়ে নিশ্চিত নহয়। তেওঁ তেওঁৰ বুলেটপ্ৰুফ মাৰ্চিডিজ-বেঞ্জত তেওঁৰ শৌচালয় নিৰ্মাণ কৰিছে। ইয়াৰ উপৰিও, তেওঁৰ আন বহুতো গাড়ীত শৌচালয় আছে। কিম জং-উনে বাহিৰলৈ ওলাই যাওঁতে কেইবাখনো গাড়ীৰ কনভয়ত ওলাই যায়। এখনৰ দৰে বহুতো গাড়ীৰ সৈতে, ই কোনখন গাড়ীত আছে বিচাৰি উলিওৱা কঠিন। কিন্তু কিম জং-উন থকা গাড়ীখনত এটা শৌচালয় আছে।



    কিম জং-উনৰ শৌচাগাৰ নিৰীক্ষণ কৰিবলৈ কেইবাজনো দেহৰক্ষী নিয়োগ কৰা হৈছে। তেওঁলোকে তেওঁৰ ব্যক্তিগত শৌচালয়ৰ ওপৰত নজৰ ৰাখে। যদি আন কাৰোবাক তেওঁৰ শৌচাগাৰ ব্যৱহাৰ কৰি ধৰা পৰে, তেন্তে তেওঁক লগে লগে মৃত্যুদণ্ড দিয়া হয়। কিম জং-উনৰ ঘনিষ্ঠ সকলৰ মতে, তেওঁ অনুভৱ কৰে যে শৌচালয়ৰ জৰিয়তে শত্ৰুসকলে তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ আপডেট লাভ কৰিব। এইটোৱে তেওঁলোকক জনাব যে স্বৈৰশাসকৰ দুৰ্বলতা কি। ইয়াৰ বাবে, তেওঁ তেওঁৰ শৌচ সুৰক্ষিত কৰিবলৈ বহুতো দেহৰক্ষী ৰাখে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: