মধুচন্দ্ৰিকাৰ সময়ত পত্নীয়ে নিশ্চিত মৃত্যুৰ পৰা ৰক্ষা কৰিলে স্বামীক!

মধুচন্দ্ৰিকাৰ সময়ত দুৰ্ভাগ্যক্ৰমে আগ্নেয়গিৰিয়ে সৃষ্টি কৰা গাতত পৰি গৈছিল স্বামী, পিছত নৱ বিবাহিত পত্নীয়ে উদ্ধাৰ কৰি চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰে!

News18-Assam
Updated:July 27, 2019, 4:15 PM IST
মধুচন্দ্ৰিকাৰ সময়ত পত্নীয়ে নিশ্চিত মৃত্যুৰ পৰা ৰক্ষা কৰিলে স্বামীক!
Source- BBC NEWS
News18-Assam
Updated: July 27, 2019, 4:15 PM IST
নতুনকৈ বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈ গোটেই জীৱন একেলগে কটোৱাৰ সপোন দেখা এক দম্পতি! বিবাহৰ এদিনৰ পিছতে দুয়ো গৈছিল হানিমুনলৈ। কিন্তু হানিমুনৰ সময়ত দুয়ো মুখামুখি হ’ল এক অবাঞ্ছিত পৰিস্থিতিৰ। একেলগে দুয়ো পাৰ কৰা এক মধুৰ মুহূৰ্তৰ মাজতে হঠাৎ আগ্নেয়গিৰিয়ে সৃষ্টি কৰা এটা দ’ গাতত সোমাই যায় স্বামী। পিছত সৌভাগ্য ক্ৰমে পত্নীয়ে তেওঁক উদ্ধাৰ কৰি চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰাই নিশ্চিত মৃত্যুৰ পৰা ৰক্ষা কৰা। ঘটনাটো আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ।

Source- BBC News


ক্লে খ্ৰীষ্টান আৰু তেওঁৰ পত্নীয়ে ‘St Kitts’ ৰ ‘Caribbean’ দ্বীপত খোজকাঢ়ি গৈ থাকোতে হঠাৎ খ্ৰীষ্টান দ’ গাতত সোমাই যায়, পিছত তেওঁৰ পত্নী একেমীয়ে খ্ৰীষ্টানক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ গাতটোৰ ভিতৰলৈ সোমাই যায় আৰু স্বামীক উদ্ধাক কৰে। পিছত নিজ হাতেৰে দাঙি গাতটোৰ পৰা উলিয়াই আনে স্বামী ক্লে খ্ৰীষ্টানক।

Source- BBC News


ঘটনাত ডিঙি কান্ধ আৰু হাতত গুৰুতৰ ভাৱে আঘাত পাই ক্লে খ্ৰীষ্টান। পত্নীয়ে ততাতৈয়াকৈ আমেৰিকাৰ এখন চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰাৰ পিছত এতিয়া ক্ৰমাত্‍ সুস্থ হৈ উঠিছে ক্লে খ্ৰীষ্টান।
আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি