உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ক'ৰোনা প্ৰটোকলৰ বাবে বাতিল কৰিলে নিজৰ বিবাহ ! ক'লে নিয়মবোৰ সকলোৰে বাবে সমান ...

    নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ক'ৰোনা প্ৰটোকলৰ বাবে বাতিল কৰিলে নিজৰ বিবাহ ! ক'লে নিয়মবোৰ সকলোৰে বাবে সমান ...

    নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী (New Zealand PM) জেচিণ্ডা আৰ্ডাৰ্ণ আকৌ এবাৰ তেওঁৰ সিদ্ধান্তৰ বাবে বাতৰিলৈ আহিছে। দেশত আৰোপ কৰা নতুন কোভিড নিষেধাজ্ঞাৰ বাবে, তেওঁ তেওঁলোকৰ বিবাহ স্থগিত ৰখাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

    নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী (New Zealand PM) জেচিণ্ডা আৰ্ডাৰ্ণ আকৌ এবাৰ তেওঁৰ সিদ্ধান্তৰ বাবে বাতৰিলৈ আহিছে। দেশত আৰোপ কৰা নতুন কোভিড নিষেধাজ্ঞাৰ বাবে, তেওঁ তেওঁলোকৰ বিবাহ স্থগিত ৰখাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

    নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী (New Zealand PM) জেচিণ্ডা আৰ্ডাৰ্ণ আকৌ এবাৰ তেওঁৰ সিদ্ধান্তৰ বাবে বাতৰিলৈ আহিছে। দেশত আৰোপ কৰা নতুন কোভিড নিষেধাজ্ঞাৰ বাবে, তেওঁ তেওঁলোকৰ বিবাহ স্থগিত ৰখাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

    • Share this:
    নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী (New Zealand PM) জেচিণ্ডা আৰ্ডাৰ্ণ আকৌ এবাৰ তেওঁৰ সিদ্ধান্তৰ বাবে বাতৰিলৈ আহিছে। দেশত আৰোপ কৰা নতুন কোভিড নিষেধাজ্ঞাৰ বাবে, তেওঁ তেওঁলোকৰ বিবাহ স্থগিত ৰখাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। জেচিণ্ডাই লোকসকলক এই সিদ্ধান্ত লৈ কৰোনাৰ পৰা সাৱধান হ'বলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰিছে, লগতে লগতে কৈছে যে নিয়মবোৰ সকলোৰে বাবে সমান।

    মানুহক সাৱধান হ'বলৈ অনুপ্ৰেৰিত কৰা
    নিউজিলেণ্ডত, একেটা পৰিয়ালৰ নজন লোক, যিসকলে বিবাহ অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ অকলেণ্ডলৈ গৈছিল, তেওঁলোকক কৰোনা ভাইৰাছৰ অমিক্ৰন প্ৰকাৰৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হোৱা বুলি পোৱাৰ পিছত পিছুৱাই দিয়া বুলি ঘোষণা কৰা হৈছে। নিউজিলেণ্ডত কোভিড-19 ৰ বিস্তাৰ প্ৰতিহত কৰাৰ বাবে, "ৰেড ছেটিং" সোমবাৰৰ পৰা এক ৰং-আধাৰিত নীতিৰ অধীনত কাৰ্যকৰী হ'ব, য'ত মাস্ক পিন্ধাৰ প্ৰয়োজনীয়তা আৰু সমাৱেশ/শোভাযাত্ৰাত লোকৰ সংখ্যা সীমিত কৰাৰ দৰে ব্যৱস্থা অন্তৰ্ভুক্ত থাকে।

    নিউজিলেণ্ড চৰকাৰ সতৰ্ক
    আৰ্ডাৰ্নে জোৰ দি কৈছিল যে ব্যৱসায়বোৰ মুকলি থাকিব পাৰে আৰু মানুহে তেওঁলোকৰ বন্ধু বৰ্গ আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে মিহলি হোৱাৰ আৰু দেশজুৰি ঘূৰি ফুৰাৰ স্বাধীনতা পাব। "আমাৰ পৰিকল্পনা হৈছে প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়ত অমিক্ৰনৰ সংক্ৰমণ প্ৰতিহত কৰা, যেনে ডেল্টা প্ৰকাৰ, য'ত আমি দ্ৰুতগতিত অনুসন্ধান কৰিম, সংস্পৰ্শলৈ অহা লোকসকলক বিচাৰি উলিয়াম, তেওঁলোকক পৃথক কৰিম যাতে অমিক্ৰনৰ বিস্তাৰ হ্ৰাস কৰিব পাৰি।

    ক্লাৰ্কে গেফৰ্ডক বিয়া কৰাবলৈ গৈ আছে
    আৰ্ডাৰ্ণ আৰু তেওঁৰ সংগী ক্লাৰ্ক গেফৰ্ডে তেওঁলোকৰ বিবাহৰ তাৰিখ ঘোষণা কৰা নাছিল। কিন্তু এইটো বিশ্বাস কৰা হৈছিল যে এইটো অহা কেইসপ্তাহমানৰ ভিতৰত ঘটিব পাৰে। যেতিয়া আৰ্ডাৰ্ণক সোধা হৈছিল যে এনে ধৰণৰ নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰি তেওঁ কেনে অনুভৱ কৰিছিল যাৰ ফলত তেওঁৰ নিজৰ বিবাহ বাতিল কৰা হৈছিল, তেতিয়া তেওঁ কৈছিল, "এয়াই জীৱন, মই নিউজিলেণ্ডৰ হাজাৰ হাজাৰ লোকৰ পৰা পৃথক নহয় যিসকলে মহামাৰীৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত যথেষ্ট ধ্বংসাত্মক প্ৰভাৱৰ সন্মুখীন হৈছে।"

    সংকট শেষ হোৱাৰ পিছত আমি বিয়া পাতিম।
    অৱশ্যে, কৰোনাৰ ঘটনা হ্ৰাস হোৱাৰ পিছত, তেওঁ আকৌ এবাৰ নতুন তাৰিখ ঘোষণা কৰিব পাৰে। নিউজিলেণ্ড সেই দেশসমূহৰ ভিতৰত আছে য'ত অমিক্ৰনে মহামাৰীৰ ৰূপ লোৱা নাই, কিন্তু আৰ্ডাৰ্নে স্বীকাৰ কৰিছে যে এই প্ৰকাৰটো অধিক সংক্ৰামক হোৱাৰ বাবে বিস্তাৰটো নিয়ন্ত্ৰণ কৰা কঠিন।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: