মঙলবাৰৰ পৰা ভাৰতীয় লোক যাব নোৱাৰিব আমেৰিকালৈ... ক'ভিড পৰিস্থিতিৰ বাবে তাৎক্ষণিক সিদ্ধান্ত !

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 1, 2021, 8:34 AM IST
মঙলবাৰৰ পৰা ভাৰতীয় লোক যাব নোৱাৰিব আমেৰিকালৈ... ক'ভিড পৰিস্থিতিৰ বাবে তাৎক্ষণিক সিদ্ধান্ত !
আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰই এতিয়া ভাৰতত ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ বৰ্ধিত ঘটনা উল্লেখ কৰি ভাৰতৰ পৰা ভ্ৰমণ নিষিদ্ধ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। এই নিষেধাজ্ঞাবোৰ মঙলবাৰে, ৪ মে'ৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব।

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰই এতিয়া ভাৰতত ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ বৰ্ধিত ঘটনা উল্লেখ কৰি ভাৰতৰ পৰা ভ্ৰমণ নিষিদ্ধ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। এই নিষেধাজ্ঞাবোৰ মঙলবাৰে, ৪ মে'ৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব।

  • Share this:
আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰই এতিয়া ভাৰতত ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ বৰ্ধিত ঘটনা উল্লেখ কৰি ভাৰতৰ পৰা ভ্ৰমণ নিষিদ্ধ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। এই নিষেধাজ্ঞাবোৰ মঙলবাৰে, ৪ মে'ৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব। হোৱাইট হাউচে শুক্ৰবাৰে এই বিষয়ে প্ৰতিবেদন দিয়ে।

অৱশ্যে, কিছুমান প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এই নিষেধাজ্ঞাবোৰে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ নাগৰিক আৰু সেউজ কাৰ্ড থকাসকলক প্ৰভাৱিত নকৰিব। ইয়াৰ মাজতে, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰই আকৌ এবাৰ ইয়াৰ ভ্ৰমণ পৰামৰ্শ পুনৰাবৃত্তি কৰিছে আৰু ইয়াৰ নাগৰিকসকলক দেশ ত্যাগ কৰিবলৈ কৈছে।

আমেৰিকালৈ ভ্ৰমণ কৰা ভাৰতীয় লোকসকলক ৪ মে'ৰ পৰা নিষিদ্ধ কৰা হ'ব। হোৱাইট হাউচৰ প্ৰেছ সচিব জেন চাকীয়ে কয়, 'ৰোগ নিয়ন্ত্ৰণ আৰু প্ৰতিৰোধ কেন্দ্ৰৰ পৰামৰ্শঅনুসৰি প্ৰশাসনে তৎক্ষণাৎ ভাৰতৰ পৰা ভ্ৰমণ বন্ধ কৰিব।' তেওঁ কয়, 'ভাৰতত বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ বিস্তাৰ আৰু অত্যাধিক কোভিড-১৯ ঘটনাৰ বাবে এই সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে।'
Published by: Kokil Sarma
First published: May 1, 2021, 8:34 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি