• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • হঠাতে আকাশৰ পৰা হ'ল উল্কাপিণ্ডৰ বৰষুণ ! হুৱা-দুৱা পৰিস্থিতি, চৌদিশে পলাল মানুহ ...

হঠাতে আকাশৰ পৰা হ'ল উল্কাপিণ্ডৰ বৰষুণ ! হুৱা-দুৱা পৰিস্থিতি, চৌদিশে পলাল মানুহ ...

যেতিয়া বিশেষজ্ঞসকলে (Nasa) ইয়াক লক্ষ্য কৰিছিল, তেওঁলোকে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে এইটো উল্কাপিণ্ডৰ বৰষুণ নহয়, কিন্তু এটা ক্ষতিগ্ৰস্ত উপগ্ৰহৰ ধ্বংসাৱশেষ যি ভাঙি সাগৰত পৰি আছে।

যেতিয়া বিশেষজ্ঞসকলে (Nasa) ইয়াক লক্ষ্য কৰিছিল, তেওঁলোকে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে এইটো উল্কাপিণ্ডৰ বৰষুণ নহয়, কিন্তু এটা ক্ষতিগ্ৰস্ত উপগ্ৰহৰ ধ্বংসাৱশেষ যি ভাঙি সাগৰত পৰি আছে।

যেতিয়া বিশেষজ্ঞসকলে (Nasa) ইয়াক লক্ষ্য কৰিছিল, তেওঁলোকে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে এইটো উল্কাপিণ্ডৰ বৰষুণ নহয়, কিন্তু এটা ক্ষতিগ্ৰস্ত উপগ্ৰহৰ ধ্বংসাৱশেষ যি ভাঙি সাগৰত পৰি আছে।

  • Share this:
পৃথিৱীখন বিভিন্ন ধৰণৰ কথাৰে ভৰি আছে। যদি বহুতো গোপন কথা প্ৰকাশ নহয়, মানুহৰ বিভ্ৰান্তিত বহুতো সৰল বস্তু জটিল হৈ পৰে। এতিয়া চাওক, শেহতীয়াকৈ মেক্সিকোৰ (Mexico) সাগৰৰ পাৰত উল্কাপিণ্ডৰ বৰষুণ হৈছিল, ইয়াৰ কিছুমান ছবিও শ্বেয়াৰ কৰা হৈছিল আৰু কিছুমান লোকে ইয়াৰ এটা ভিডিঅ' প্ৰস্তুত কৰিছিল। লাখ লাখ মানুহে এই মুহূৰ্তটো চাবলৈ ভয় কৰিছিল। কিন্তু যেতিয়া বিশেষজ্ঞসকলে (Nasa) ইয়াক লক্ষ্য কৰিছিল, তেওঁলোকে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে এইটো উল্কাপিণ্ডৰ বৰষুণ নহয়, কিন্তু এটা ক্ষতিগ্ৰস্ত উপগ্ৰহৰ ধ্বংসাৱশেষ যি ভাঙি সাগৰত পৰি আছে।

ভিডিঅ'টো নিকি বিজাৰ নামৰ এজন টিকটকাৰে সামাজিক মাধ্যমত শ্বেয়াৰ কৰিছিল। তেওঁ তেওঁৰ বহুতো বন্ধুৰ সৈতে সমুদ্ৰতীৰৰ কাষত পাৰ্টি কৰি আছিল। তেতিয়াই তেওঁ আকাশত বহুতো উজ্জ্বল বস্তু পৰি থকা, আকাশৰ পৰা নামি সাগৰত যোগদান কৰা দেখিছিল। এই দৃশ্য দেখি সাগৰৰ পাৰত থিয় হৈ থকা বহুলোকে ভয়ত চিঞৰিবলৈ ধৰিলে। নিকিয়ে মেক্সিকোৰ কাবো চান লুকাসত বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে পাৰ্টি কৰি আছিল। তেতিয়াই এইটো ঘটিছিল, যিটো কেমেৰাত বন্দী হৈছিল।

দৃশ্যটো চোৱাৰ পিছত, তাত থিয় হৈ থকা বহুলোকে ভাবিছিল যে এয়া উল্কাপিণ্ডৰ বৰষুণ। মানুহে ভয়ত চিঞৰিবলৈ ধৰিলে। কিছু সময়ৰ বাবে সাগৰৰ পাৰত ভাগি পৰা পৰিস্থিতি ৰখা হৈছিল। কিন্তু যেতিয়া ভিডিঅ'টো নাছাৰ বিশেষজ্ঞসকলৰ ওচৰলৈ গৈছিল, তেওঁলোকে পৰিস্থিতিটো স্পষ্টকৈ কৈছিল যে আতংকিত হোৱাৰ একো নাই। এইটো এটা ক্ষতিগ্ৰস্ত উপগ্ৰহৰ ধ্বংসাৱশেষ যিটো ভাঙি সাগৰত পৰি আছিল। ভয় কৰিব লগীয়া একো নাই। ইয়াৰ ভিডিঅ'টো মানুহে পৃথিৱীৰ ধ্বংস হিচাপে শ্বেয়াৰ কৰিছিল।



যদি আপুনি ভিডিঅ'টোত কৰা মন্তব্যবোৰৰ বিষয়ে কয়, তেন্তে বিভিন্ন লোকে ইয়াত বহুতো আঁৰৰ কথা লিখিছিল। এজনে লিখিছিল যে হয়তো পৃথিৱীখন এনেদৰেই শেষ হ'ব। মানুহজনে লিখিছিল যে তেওঁ সেই সময়ত তাত আছিল। এনেকুৱা লাগিছিল যেন তেওঁ এজন এলিয়েন আছিল আৰু এই সকলোবোৰ মহাকাশত চলি আছে। ভাইৰেল ভিডিঅ'টো এতিয়ালৈকে ৪০ মিলিয়নতকৈও অধিক বাৰ চোৱা হৈছে। যেতিয়া নাছাৰ বিশেষজ্ঞসকলে ইয়াৰ সঁচা কথা কৈছিল, মানুহবোৰ নিশ্চিন্ত হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: