মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »বিশ্ব »Identical Twins: যমজ সন্তানক লৈ বিভ্ৰান্ত মাতৃ, চিনাক্ত কৰিবলৈ আৰক্ষীৰ কাষ চাপিল মাতৃ, কিন্তু তথাপিও নোৱাৰিলে চিনাক্ত কৰিব!

Identical Twins: যমজ সন্তানক লৈ বিভ্ৰান্ত মাতৃ, চিনাক্ত কৰিবলৈ আৰক্ষীৰ কাষ চাপিল মাতৃ, কিন্তু তথাপিও নোৱাৰিলে চিনাক্ত কৰিব!

যমজ সন্তান দুটাৰ মাজত মাক ইমানেই বিভ্ৰান্ত হৈ পৰিছিল যে তাই সিহঁতক পৃথকে পৃথকে চিনিব পৰা নাছিল। (প্ৰতীকী ছবি)

নিজৰ যমজ সন্তানক লৈ মাতৃগৰাকী ইমানেই বিভ্ৰান্ত হৈ পৰিল যে তেওঁলোকক চিনাক্ত কৰিবলৈ থানালৈ লৈ গ’ল। কিন্তু তেওঁৰ এই প্ৰচেষ্টাইও বিশেষ কাম কৰা নাছিল কাৰণ তেওঁৰ মনত নাছিল যে সন্তান দুটি এতিয়াও বহুত সৰু।

  • Share this:
Mother Can't Tell Her Twins Apart: কোৱা হয় যে গৰ্ভৰ ভিতৰত থাকোতেই মাক আৰু সন্তানৰ মাজৰ সম্পৰ্ক ইজনে সিজনৰ লগত সংযোগ ঘটে। মাকে একো নোকোৱাকৈয়ে তেওঁৰ লগত জড়িত সকলো কথা বুজি পায় আৰু তেওঁৰ সন্তানৰ চেহেৰা কেনেকুৱা সেইটোও তেওঁৰ বাবে ডাঙৰ কথা নহয়, কেৱল চুই সন্তানটো চিনি পাব পাৰে। কিন্তু আৰ্জেণ্টিনাত বাস কৰা এগৰাকী মাতৃৰ লগত এটা বেলেগ কাণ্ড ঘটিছিল, যেতিয়া তেওঁ নিজৰ যমজ সন্তানৰ মাজত ইমানেই বিভ্ৰান্ত হৈ পৰিছিল যে তেওঁ সিহঁতক পৃথকে পৃথকে চিনিব পৰা নাছিল।

এয়া ছফিয়া ৰড্ৰিগেজৰ কাহিনী, যিয়ে নিজেই টুইটাৰত তেওঁৰ লগত ঘটা এটা অদ্ভুত কাণ্ডৰ কথা কৈছিল। মাতৃগৰাকীয়ে নিজৰ সন্তান দুটাক পৃথকে পৃথকে চিনিব নোৱাৰাৰ বাবে বিভ্ৰান্তিৰ কথা উল্লেখ কৰে। দুয়ো সন্তানেই দেখাত একে আৰু ইহঁতক পৃথক কৰিবলৈ কোনো বিশেষ চিন নাই। এনে পৰিস্থিতিত এতিয়া তেওঁ বুজিব পৰা নাই যে দুয়ো সন্তানৰ কোনজন কোন!

নিজ সন্তানক লৈ বিভ্ৰান্ত মাতৃ
মাতৃয়ে কয় যে, তেওঁ দুয়ো সন্তানক চিনাক্ত কৰিব পৰা নাই। এনে অৱস্থাত তেওঁ এটা উপায় বিচাৰি ঘৰৰ পৰা ল’ৰা-ছোৱালীকেইটাক চিনাক্ত কৰিবলৈ থানালৈ লৈ গ’ল। ইয়াত দুয়োটা শিশুৰ আঙুলিৰ ছাপ লোৱা হৈছিল যাতে তেওঁলোকক চিনাক্ত কৰিব পৰা যায়। কিন্তু এই পদ্ধতিটোৱেও কাম নকৰিলে কাৰণ এই শিশুসকলৰ আঙুলিৰ ছাপ আৰক্ষীৰ ডাটাবেছত নাছিল। মাতৃয়ে কয় যে তেওঁ ল’ৰা-ছোৱালীকেইটাৰ আঙুলিৰ ছাপ লৈছিল, কিন্তু সেইবোৰ চিষ্টেমত দেখা পোৱা নাছিল। ল’ৰা-ছোৱালীবোৰো অতি সৰু, এনেদৰে ফটোৰ জৰিয়তেও চিনি পোৱা নাই।

একেটা শিশুকে দুবাৰকৈ টীকাকৰণ কৰিলে
মাতৃগৰাকীয়ে কয় যে একেটা শিশুকে দুবাৰকৈ টীকা দিয়া বুলি গম পোৱাৰ লগে লগে তেওঁৰ বিভ্ৰান্তিৰ কথা পোহৰলৈ আহিছিল। একে সময়তে তেওঁৰ মেডিকেল ৰেকৰ্ড ৰখাটোও তেওঁৰ চেহেৰাৰ বাবে কঠিন হৈ পৰিছে। এতিয়া যিহেতু তেওঁলোকে কোনটো শিশু কোন সেইটো চিনাক্ত কৰিব পৰা নাই, সেয়েহে তেওঁলোকে নামটোও লোৱা নাই। বহুতে এই পোষ্টটোত নিজৰ কাহিনী ক’লে আৰু কয় যে তেওঁলোকৰ ঠাইত যমজ সন্তান চিনাক্ত কৰিবলৈ কি কৌশল গ্ৰহণ কৰা হয়।

শেহতীয়া বাতৰি