• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • বিদেশত থাকিব বিচাৰে নেকি? ১০ লাখকৈ খালী পদত নিযুক্তি আৰু স্থায়ী বসবাসৰ সুযোগ দিছে কানাডাই

বিদেশত থাকিব বিচাৰে নেকি? ১০ লাখকৈ খালী পদত নিযুক্তি আৰু স্থায়ী বসবাসৰ সুযোগ দিছে কানাডাই

কানাডাত বৰ্তমান ১০ লাখতকৈও অধিক চাকৰিৰ খালী পদ আছে। ২০২১ চনৰ মে' মাহৰ পৰা খালী পদৰ সংখ্যা ৩ লাখতকৈও অধিক বৃদ্ধি পাইছে।

কানাডাত বৰ্তমান ১০ লাখতকৈও অধিক চাকৰিৰ খালী পদ আছে। ২০২১ চনৰ মে' মাহৰ পৰা খালী পদৰ সংখ্যা ৩ লাখতকৈও অধিক বৃদ্ধি পাইছে।

বেছিভাগ উচ্চ চাহিদাৰ চাকৰিত দক্ষ শ্ৰমিকৰ সংখ্যা যথেষ্ট অভাৱ হৈছে। কানাডাত বৰ্তমান ২০২২ চনত সৰ্বাধিক সংখ্যক স্থায়ী বাসিন্দাক আদৰণি জনোৱা হৈছে। বৰ্তমান, দেশখনে ৪.৩ লাখ লোকক স্থায়ী নাগৰিকত্ব প্ৰদান কৰিবলৈ সাজু। চি.আই.চি.-ৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ২০২৪ চনত লক্ষ্য যে ৪.৫ লাখতকৈ অধিক হ'ব।

  • Share this:

কানাডাত চাকৰিৰ সুযোগ বৃদ্ধি পাইছে! কানাডাত বৰ্তমান ১০ লাখতকৈও অধিক চাকৰিৰ খালী পদ আছে। ২০২১ চনৰ মে' মাহৰ পৰা খালী পদৰ সংখ্যা ৩ লাখতকৈও অধিক বৃদ্ধি পাইছে। মে' মাহত শ্ৰমিক শক্তি জৰীপে কেইবাটাও উদ্যোগত শ্ৰমিকৰ বৰ্ধিত অভাৱ আৰু কানাডাত বাস কৰাৰ বৰ্ধিত চাহিদাৰ ইংগিত দিছিল। অধ্যয়ন অনুসৰি, কৰ্মচাৰীৰ গড় বয়স আৰু এই মুহূৰ্তত দেশত অৱসৰৰ বয়স বৃদ্ধিয়ে এই অভাৱৰ সৃষ্টি কৰিছে।


ফলস্বৰূপে, বেছিভাগ উচ্চ চাহিদাৰ চাকৰিত দক্ষ শ্ৰমিকৰ সংখ্যা যথেষ্ট অভাৱ হৈছে। কানাডাত বৰ্তমান ২০২২ চনত সৰ্বাধিক সংখ্যক স্থায়ী বাসিন্দাক আদৰণি জনোৱা হৈছে। বৰ্তমান, দেশখনে ৪.৩ লাখ লোকক স্থায়ী নাগৰিকত্ব প্ৰদান কৰিবলৈ সাজু। চি.আই.চি.-ৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ২০২৪ চনত লক্ষ্য যে ৪.৫ লাখতকৈ অধিক হ'ব।




এনে পৰিস্থিতিত, য'ত নিবনুৱাৰ সংখ্যা কম আৰু চাকৰিৰ সুযোগ যথেষ্ট, নিবনুৱাসকলে এই মুহূৰ্তত কানাডাত স্থায়ী বাসস্থান আৰু খালী পদ পূৰণ কৰাৰ সুযোগ পাইছে। ইয়াৰ ফলস্বৰূপে, যিসকলে কানাডাত স্থায়ী বাসস্থানৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ এক্সপ্ৰেছ এণ্ট্ৰি ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে তেওঁলোকৰ বাবে এইটো এক উত্তম সুযোগ হ'ব পাৰে। আন এক অধ্যয়ন অনুসৰি, কানাডাৰ কিছুমান ৰাজ্যত এতিয়া আগৰ তুলনাত অধিক খালী পদ উপলব্ধ।


আলবাৰ্টা আৰু অণ্টাৰিঅ' নামৰ দুখন কানাডিয়ান চহৰে এপ্ৰিলত প্ৰতিটো মুকলি স্থানৰ বাবে ১.১ নিবনুৱাৰ সংখ্যা মিলাইছিল, যি মাৰ্চত ১.২ আৰু এবছৰ আগৰ তুলনাত ২.৪ লৈ হ্ৰাস পাইছিল।




নিউফাউণ্ডলেণ্ড আৰু লেব্ৰাডৰৰ খালী পদৰ বাবে যথেষ্ট গড় চাৰিটা অপৰিসংখ্যা আছে। পেছাদাৰী, বৈজ্ঞানিক, আৰু কাৰিকৰী সেৱা, পৰিবহন আৰু তাঁৰআৱাস, বিত্ত আৰু বীমা, লেজাৰ আৰু মনোৰঞ্জন আৰু ৰিয়েল ইষ্টেটকে ধৰি অন্যান্য বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত উচ্চ মানদণ্ডৰ খালী পদ আছে।


নিৰ্মাণ উদ্যোগত খালী পদৰ সংখ্যাও এপ্ৰিলত ৮৯,৯০০ ৰ অভিলেখ স্পৰ্শ কৰিছিল। এইটো যোৱা বছৰৰ একে মাহৰ তুলনাত প্ৰায় ৪৫ শতাংশ আৰু মাৰ্চতকৈ ৫.৪ শতাংশ বেছি। মে' মাহত, নোভা স্কটিয়া আৰু মেনিটোবা দুয়োটাতে লজিং আৰু ফুডিং খণ্ডত ১,৬১ লাখ মুকলি পদ আছিল, যাৰ চাকৰিৰ খালী পদৰ হাৰ ১০ শতাংশতকৈ অধিক আছিল।



এক শেহতীয়া আৰবিচি অধ্যয়ন অনুসৰি, এক-তৃতীয়াংশ কানাডিয়ানৰ আগতীয়া অৱসৰ আছে আৰু ১০ জনৰ ভিতৰত তিনিজন বৰ্তমান অৱসৰৰ সময় চমু চাপিছে, কেৱল মহামাৰীৰ বাবে তেওঁলোকৰ অৱসৰ বিলম্বিত হোৱাৰ বাবে। এনে পৰিস্থিতিত, কানাডা চৰকাৰে চাকৰি বিচৰা সকলৰ বাবে যথেষ্ট সুযোগ প্ৰদান কৰিছে।
Published by:Subham Goswami
First published: