• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • ৰেষ্টুৰেণ্টত বন্ধুৰ সৈতে ডিনাৰ কৰিবলৈ গৈছিল, নাভূত–নাশ্ৰুত বিল দেখি মূৰ ঘুৰাই গ’ল গ্ৰাহকৰ, তাৰ পিছত...

ৰেষ্টুৰেণ্টত বন্ধুৰ সৈতে ডিনাৰ কৰিবলৈ গৈছিল, নাভূত–নাশ্ৰুত বিল দেখি মূৰ ঘুৰাই গ’ল গ্ৰাহকৰ, তাৰ পিছত...

Londonৰ এখন ৰেষ্টুৰেণ্টত নিশা আহাৰ গ্ৰহণ কৰিবলৈ গৈ ব্যক্তিয়ে বিল দেখি কোনোমতে অচেতন নোহোৱাকৈ থাকিল। Social Mediaত বিল দেখা পাই ৰাইজো আচৰিত।

Londonৰ এখন ৰেষ্টুৰেণ্টত নিশা আহাৰ গ্ৰহণ কৰিবলৈ গৈ ব্যক্তিয়ে বিল দেখি কোনোমতে অচেতন নোহোৱাকৈ থাকিল। Social Mediaত বিল দেখা পাই ৰাইজো আচৰিত।

Londonৰ এখন ৰেষ্টুৰেণ্টত নিশা আহাৰ গ্ৰহণ কৰিবলৈ গৈ ব্যক্তিয়ে বিল দেখি কোনোমতে অচেতন নোহোৱাকৈ থাকিল। Social Mediaত বিল দেখা পাই ৰাইজো আচৰিত।

  • Share this:
কেতিয়াবা এনে হয় যে যেতিয়া আমি খাবলৈ ভাল ৰেষ্টুৰেণ্ট এখনত (ব্যয়বহুল ৰেষ্টুৰেণ্ট) উপস্থিত হওঁ, আমি খাদ্য সামগ্ৰীৰ হাৰ নোচোৱাকৈ অৰ্ডাৰ (খাদ্য অৰ্ডাৰ) দিওঁ। UKৰ লণ্ডনত আটাইতকৈ ব্যয়বহুল ৰেষ্টুৰেণ্টত ৰাতিৰ আহাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ পিছত বিল দেখি এজন ব্যক্তিয়েও সম্বিত হেৰুৱাইছিল। বিলখন তেওঁৰ একাউণ্টত থকা সমস্ত টকাৰ সমান আছিল।

ব্যক্তিজনে লণ্ডনৰ Nusr-Et Steakhouse নামৰ ৰেষ্টুৰেণ্টত খাবলৈ গৈছিল। লগত তেওঁৰ বন্ধু আছিল। Daily Mailৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি Salt Bae নামেৰে প্ৰসিদ্ধ চেফৰ ৰেষ্টুৰেণ্টখনত ডিনাৰৰ কাৰণে যোৱা জমীল আমিন নামৰ ব্যক্তিজনে নিজৰ কাহিনী ছচিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰাৰ লগতে বিলৰ কপিও তুলি ধৰিছে।

£1,812ৰ বিল দেখি হতভম্ব হৈছিল। ভাৰতীয় টকাৰ হিচাপেৰে ১ লাখ ৮২হাজাৰ টকাৰো অধিক মূল্যৰ বিল তেওঁক দিয়া হৈছিল। আমোদজনক কথাটো হৈছে ইয়াৰ এবিধ খাদ্যৰ দাম বিলত ৬৩হাজাৰৰো অধিক টকা ধৰা হৈছিল। ৪টা এনাৰ্জী ড্ৰিংক ৰেড বুলৰ মূল্যও আচল দামতকৈ বহুত বেছি ৪৪ ব্ৰিটিশ পাউণ্ড আছিল। এইবোৰৰ লগতে ৰেষ্টুৰেণ্টে নিজৰ চাৰ্ভিচ চাৰ্জ লগাইছিল। জমীলে লিখে, ‘মোৰ গোটেই বেংক বেলেন্স এটা ৰাতিতে শেষ।’

ছচিয়েল মিডিয়াতো বিলৰ কপি দেখি ইউজাৰ্চে প্ৰতিক্ৰিয়াৰ ঢল বোৱাইছে। ভাইৰেল হৈ পৰা এই বিল দৰাচলে Salt Bae বা Nusret Gokceৰ নামৰ ৰেষ্টুৰেণ্টৰ ২০১৭ চনৰ বিল।
First published: