ভেলেণ্টাইন ডে’ত ৰেষ্টুৰেণ্টৰ মেনু ভুলকৈ পঢ়ি পকেট খালী হ’ল প্ৰেমিকৰ, সুৰা অৰ্ডাৰ কৰোতে কৰিলে গোলমাল

News18 Assam | News18-Assam
Updated:February 17, 2021, 5:56 PM IST
ভেলেণ্টাইন ডে’ত ৰেষ্টুৰেণ্টৰ মেনু ভুলকৈ পঢ়ি পকেট খালী হ’ল প্ৰেমিকৰ, সুৰা অৰ্ডাৰ কৰোতে কৰিলে গোলমাল
সুৰা অৰ্ডাৰ কৰিবলৈ গৈ মেন্যু ভুলকৈ পঢ়ি লটি-ঘটি হ'ল এই যুৱকজনৰ। বিল দেখি আচৰিত হৈ পৰিলে যদিও একো নাই বুলি সামৰিলে সকলো কথা।

সুৰা অৰ্ডাৰ কৰিবলৈ গৈ মেন্যু ভুলকৈ পঢ়ি লটি-ঘটি হ'ল এই যুৱকজনৰ। বিল দেখি আচৰিত হৈ পৰিলে যদিও একো নাই বুলি সামৰিলে সকলো কথা।

  • Share this:
কেতিয়াবা ৰেস্তোৰাত হৈ ভুলকৈ মেন্যু পঢ়ি পাইছে নেকি ? তেন্তে আহিবলগীয়া সময়বোৰ আপুনি সাৱধান হ'বৰ হল। কিয়নো ইয়ে আপোনাক বিপদত পেলোৱাৰ লগতে বেংক বেলেন্স খালীও কৰি পেলাব পাৰে। সেয়েহে আপুনি অৰ্ডাৰ কৰাৰ পূৰ্বে ভালকৈ চালি-জাৰি চাই ল'ব মেন্যুখন।

ভেলেন্টাইন ডে'ৰ দিনাখনেই প্ৰেমিকাক লগত লৈ ভালকৈ আহাৰ গ্ৰহণৰ লগতে অলপ সুৰা গ্ৰহণৰ লক্ষ্যৰে ওলাই গৈছিল এজন যুৱকে। কিন্তু বিল দেখি চকু কঁপালত উঠিল। বিগত দুবছৰ ধৰি জাপানতেই থকা যুৱকজনে বিশেষ দিনটোত সুন্দৰকৈ ৰেস্তোৰালৈ গৈ অৰ্ডাৰ কৰিছিল বিশেষ আহাৰ।

লগতে সুৰাও বিচাৰিছিল তেওঁলোকে। সুৰাৰ বাবে যুৱকজনে ৰেস্তোঁৰাখনৰ এজন ৱেটাৰক পৰামৰ্শ দিবলৈ কৈছিল যে কি সুৰা তেওঁলোকে উপভোগ কৰা উচিত। কিন্তু তেনেতে তেওঁলোকে বাছনি কৰিলে ২০১৩ এমুচে বুচেৰ বটল টো কিয়নো তেওঁলোকে ভাবিছিল ৱেটাৰজনে পৰামৰ্শ দিয়া সুৰাৰ বটলবোৰ অধিক মূল্যৰ হ'ব।

বটলটোৰ মূল্য ৬০ পাউণ্ড ভাবি প্ৰেমিক-প্ৰেমিকাহালে ইয়াক সেৱন কৰিবলৈ লৈছিল। কিন্তু পাচত দেখিলে বটলটোৰ মূল্য দহগুণ অধিক অৰ্থাত্ প্ৰায় ৬০০ পাউণ্ড। যদিও তেওঁলোকে উপভোগ কৰিছিল সুৰাৰ বটলটো।

পাচত ৰেডিটত যুৱকজনে এই ঘটনা শ্বেয়াৰ কৰি লিখিছিল "আজি প্ৰায় দুবছৰ ধৰি মই জাপানত আছো আৰু বিগত ছমাহ মই এগৰাকী ছোৱালী চাই আছো। আজি ভেলেন্টাইন ডে উপলক্ষে মই এখন ৰেস্তোৰাত আমাৰ বাবে আহাৰৰ অৰ্ডাৰ কৰিছিলো। সাধাৰণ দিনৰ দৰে নহয় , সস্তীয়া বস্তু গ্ৰহণত মোৰ আপত্তি নাই। কিন্তু আজি বিশেষ দিনটো বিশেষ ধৰণে উদযাপনৰ বাবে আমি ভালদৰে সাজ-পোচাক পিন্ধি, ভালকৈ আহাৰৰ বাবে ওলাই গৈছিলো। আৰু ৰোমান্টিক নিশাৰ আহাৰৰ বাবে আমি এটা সুৰাৰ বটলো অৰ্ডাৰ কৰিছিলো। আমাৰ ৱেটাৰজনে গৈ লৈ আনিছিল সুৰাৰ মেন্যুখন তেওঁৰ আমাক ১৬০ পাউণ্ড মূল্যৰ সুৰাবোৰ দেখুৱাবলৈ লৈছিল। কিন্তু মই তাক দেখুৱাই দিছিলো ৮০ পাউণ্ডৰ মূল্যৰ বটল। তেতিয়া তেওঁ কৈছিল এইটো ভাল ছাৰ। আমি সেইটো সুৰা বটলটো অৰ্ডাৰ কৰিলো। কিন্তু দৰাচলতে সুৰাৰ বটলটো আছিল অত্যাধিক মূল্যৰ।"

তেওঁ লগতে লিখিছিল "মোৰ প্ৰেমিকাই ১০ মিনিট পাচত সুৰা অৰ্ডাৰ প্ৰক্ৰিয়াটোক লৈ হাঁহিছিল, ফুৰ্টি কৰি আছিল, মই ভাৱিছিলো তাই মোৰ ওপৰত হাঁহিছে মই সস্তীয়া সুৰা অৰ্ডাৰ কৰাৰ বাবে "।

লগতে তাই কৈছিল তাই ভাবিছিল যে এই সুৰাৰ বটলটোৰ মূল্য ৮০,০০০ ইয়েন হয় ৮০,০০০ ডলাৰ নহয়।

কিন্তু সঁচাকৈয়ে যেতিয়া ৱেটাৰে বিলখন আনিছিল, তেতিয়া তেওঁ আচৰিত হৈ পৰিছিল যদিও কোনোমতে বিল পৰিশোধ কৰিছিল।

ৰেডিটত এই অনুভৱ ব্যক্ত কৰাৰ পাচতে যুৱকজনৰ প'ষ্টত এজনে পৰামৰ্শ দিছে এনেদৰে "যি হ'লেও ইয়াৰ সোৱাদ ভাল আছিল আৰু আপুনি এনে ভুল দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে নকৰিব "

সঁচাকৈয়ে এই ভুলে তেওঁক বিপদত পেলোৱা নাই যদিও আপুনি কিন্তু পৰিব পাৰে বিপদত | সেয়েহে সাৱধান হৈ থাকিব।
First published: February 17, 2021, 5:55 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি