মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »বিশ্ব »১২ লক্ষ টকা ব্যয়ৰে নিজকে কুকুৰলৈ ৰূপান্তৰিত কৰিলে এজন ব্যক্তিয়ে, ভিডিঅ'টো চাই আপোনাৰো চকু কপালত উঠিব

১২ লক্ষ টকা ব্যয়ৰে নিজকে কুকুৰলৈ ৰূপান্তৰিত কৰিলে এজন ব্যক্তিয়ে, ভিডিঅ'টো চাই আপোনাৰো চকু কপালত উঠিব

জাপানত বাস কৰা টোকো নামৰ এজন ব্যক্তিয়ে প্ৰায় ১২ লাখ টকা খৰচ কৰি নিজকে কুকুৰলৈ ৰূপান্তৰিত কৰিছে।

টোকোৱে নিজৰ ছ’চিয়েল মিডিয়াত জন্তুলৈ ৰূপান্তৰিত হোৱাৰ ফটো পোষ্ট কৰে। এই অদ্ভুত পৰিৱৰ্তন দেখি তেওঁৰ নেটিজেনৰ চকু কপালত উঠিল।

  • Share this:
ঘৰত পোহনীয়া কুকুৰ-মেকুৰী থকা মানুহৰ সংখ্যা কম নহয়, কিন্তু আপুনি কেতিয়াবা মানুহ এজনক কুকুৰ হোৱা দেখিছেনে? জাপানত বাস কৰা টোকো নামৰ এজন ব্যক্তিয়ে প্ৰায় ১২ লাখ টকা খৰচ কৰি নিজকে কুকুৰলৈ ৰূপান্তৰিত কৰিছে। আচৰিত যেন লাগিলেও বাস্তৱত এনেকুৱা এটা ঘটনা ঘটিছে।

টোকোৱে নিজৰ ছ’চিয়েল মিডিয়াত জন্তুলৈ ৰূপান্তৰিত হোৱাৰ ফটো পোষ্ট কৰে। এই অদ্ভুত পৰিৱৰ্তন দেখি তেওঁৰ নেটিজেনৰ চকু কপালত উঠিল। তেওঁৰ অদ্ভুত ইচ্ছাৰ কাৰণ হিচাপে টোকোৱে উল্লেখ কৰিছিল যে সৰুৰে পৰাই তেওঁ জীৱ-জন্তু আৰু চৰাইৰ দৰে জীৱন যাপন কৰিব বিচাৰিছিল, আৰু কুকুৰ তেওঁৰ প্ৰিয় জন্তু।

গতিকে তেওঁৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিবলৈ টকো বিশেষ প্ৰভাৱ কৰ্মশালা Zeppet-এ হুবহু কুকুৰৰ দৰেই এটা সাজ-পোছাক নিৰ্মাণ কৰিলে। এই পোছাক তৈয়াৰ কৰিবলৈ তেওঁ ভাৰতীয় মুদ্ৰাত প্ৰায় ১২ লাখ ৪৮ হাজাৰ টকা ব্যয় কৰিছিল।

https://www.youtube.com/watch?v=8CiHY845YZs&t=177s

জেপেটে এই আড়ম্বৰপূৰ্ণ সাজ-পোছাকটো অতি নিখুঁতভাৱে সৃষ্টি কৰিছে। কুকুৰৰ বেশ পিন্ধা মানুহ বুলি বুজিব পৰা হোৱা নাই। এই অদ্ভুত সাজ-পোছাকজোৰ প্ৰস্তুত কৰিবলৈ জেপেটক প্ৰায় ৪০ দিন সময় লাগিছিল। ৪০ দিনৰ মূৰত কুকুৰৰ দৰে এই সঠিক সাজ-পোছাক পিন্ধি টোকোৱে নিজকে সম্পূৰ্ণৰূপে ৰূপান্তৰিত কৰিবলৈ সক্ষম হয়।

টোকোৰ এই ৰূপান্তৰ দেখি তেওঁৰ আত্মীয়সকলে আচৰিত হয়। টোকোৱে কেৱল সাজ-পোছাক পিন্ধা নাছিল। টোকোৱে কুকুৰৰ দৰে কাম কৰি আছে, আনকি কুকুৰৰ খাদ্যও খাইছে। আৰু জাপানৰ এই অচিনাকি ব্যক্তিজনে এই সকলোবোৰ ছবি তেওঁৰ ছ’চিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰিছে।

টোকোৰ এই অদ্ভুত জীৱ-জন্তুৰ প্ৰতি প্ৰেম দেখি নেটিজেনৰ মাজত চৰ্চা হৈছে। টোকোৱে কুকুৰৰ বেশত খেলি ঘূৰি ফুৰা ভিডিঅ' দেখি নিজৰ চকুকে বিশ্বাস কৰিব পৰা নাই নেটিজেনে।

শেহতীয়া বাতৰি