உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • আন এজনৰ জীৱন ৰক্ষা কৰিবলৈ কিডনী দান কৰিছিল, বিনিময়ত ১০ লাখ টকাৰ চিকিৎসালয়ৰ বিল গৈ ঘৰত উপস্থিত হৈছিল ...

    আন এজনৰ জীৱন ৰক্ষা কৰিবলৈ কিডনী দান কৰিছিল, বিনিময়ত ১০ লাখ টকাৰ চিকিৎসালয়ৰ বিল গৈ ঘৰত উপস্থিত হৈছিল ...

    Man Receives Huge Medical Bill after Donating Kidney: আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত বাস কৰা ইলিয়ট মালিনে (Elliot Malin) তেওঁৰ আত্মীয়ৰ বাবে এটা বৃক্ক দান কৰিছিল। মালিনে এক বৃহৎ চিকিৎসা বিল লাভ কৰিছিল, য'ত তেওঁৰ বৃক্ক দানৰ উপৰিও, স্কট ক্লাইটৰ পুনৰুদ্ধাৰ ব্যয়ো যোগ কৰা হৈছিল।

    Man Receives Huge Medical Bill after Donating Kidney: আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত বাস কৰা ইলিয়ট মালিনে (Elliot Malin) তেওঁৰ আত্মীয়ৰ বাবে এটা বৃক্ক দান কৰিছিল। মালিনে এক বৃহৎ চিকিৎসা বিল লাভ কৰিছিল, য'ত তেওঁৰ বৃক্ক দানৰ উপৰিও, স্কট ক্লাইটৰ পুনৰুদ্ধাৰ ব্যয়ো যোগ কৰা হৈছিল।

    Man Receives Huge Medical Bill after Donating Kidney: আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত বাস কৰা ইলিয়ট মালিনে (Elliot Malin) তেওঁৰ আত্মীয়ৰ বাবে এটা বৃক্ক দান কৰিছিল। মালিনে এক বৃহৎ চিকিৎসা বিল লাভ কৰিছিল, য'ত তেওঁৰ বৃক্ক দানৰ উপৰিও, স্কট ক্লাইটৰ পুনৰুদ্ধাৰ ব্যয়ো যোগ কৰা হৈছিল।

    • Share this:
    পৃথিৱীৰ সকলো ধৰণৰ সমস্যাৰ বাবে, এজন ব্যক্তিয়ে কোনো বা আন সমাধান বিচাৰি পায়, কিন্তু চিকিৎসাজনিত জৰুৰীকালীন অৱস্থাই ইয়াক অসহায় যেন লাগে। বিশেষকৈ যদি কোনোবাই অংগ দাতা (Organ Donor) বিচাৰে, তেন্তে তেওঁক বিচাৰি পোৱাটো ঈশ্বৰক বিচাৰি পোৱাৰ দৰে হৈ পৰে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ (United States News) এজন ব্যক্তি কাৰোবাৰ বাবে ঈশ্বৰ হৈ পৰিছিল আৰু তেওঁৰ বৃক্ক দান কৰিছিল, এতিয়া পৰৱৰ্তী ব্যক্তিজনৰ জীৱন ৰক্ষা কৰা হৈছে, কিন্তু তাৰ বিনিময়ত তেওঁ যি পাইছে সেয়া আচৰিত আছিল।

    আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত বাস কৰা ইলিয়ট মালিনে (Elliot Malin) তেওঁৰ আত্মীয়ৰ বাবে এটা বৃক্ক দান কৰিছিল। যেতিয়া তেওঁৰ ভুক্তভোগীৰ আত্মীয়ই কোনো অংগ দাতা বিচাৰি নাপালে তেতিয়া তেওঁ বহু চিন্তাৰ পিছত এই সিদ্ধান্ত লৈছিল। এই অস্ত্ৰোপচাৰে তেওঁৰ আত্মীয়ক জীৱন দিছিল, কিন্তু চিকিৎসালয়ৰ পৰা অব্যাহতি দিয়াৰ পিছত, তেওঁক আৰোগ্য হোৱাৰ বাবেও বিল দিয়া হৈছিল, যাৰ ভিতৰত আছে এটা বৃক্ক দান কৰাৰ অস্ত্ৰোপচাৰ।

    বিল পৰিশোধ নকৰিলে ব্যৱস্থা লোৱাৰ ভাবুকি
    ২৮ বছৰীয়া স্কট ক্লিনক ইলিয়ট মালিনে তেওঁৰ বৃক্ক দান কৰিছিল। তেওঁৰ অস্ত্ৰোপচাৰ ২০২১ চনৰ জুলাইত হৈছিল। টেক্সাছৰ বাইলোৰ স্কট এণ্ড হোৱাইট অল ছেইণ্টছ মেডিকেল চেণ্টাৰত অস্ত্ৰোপচাৰৰ পিছত স্কট আৰু ইলিয়ট দুয়ো স্বাস্থ্যৱান আছিল। সকলো ঠিকেই আছিল যে ইয়াৰ মাজতে, মালিনে এক বৃহৎ চিকিৎসা বিল লাভ কৰিছিল, য'ত তেওঁৰ বৃক্ক দানৰ উপৰিও, স্কট ক্লাইটৰ পুনৰুদ্ধাৰ ব্যয়ো যোগ কৰা হৈছিল। চিকিৎসা বিল আছিল $১৩,০৬৪ বা ভাৰতীয় মুদ্ৰাত প্ৰায় ১০ লাখ টকা। বিলখন এনাস্থেচিয়া প্ৰদান কৰা কোম্পানীয়ে দিছিল, যিটো পূৰণ নকৰিলে যিকোনো প্ৰকাৰে পুনৰুদ্ধাৰ কৰাৰ ভাবুকি দিয়া হৈছিল।

    অংগ দাতাৰ পৰা টকা লোৱা নহয়
    নিয়ম অনুসৰি, যিয়ে কাৰোবাক তেওঁৰ অংগ দান কৰে, তেওঁৰ পৰা কোনো চিকিৎসা বিল লোৱা নহয়। এই খৰচটো অংগ প্ৰাপ্তকাৰী পক্ষৰ দ্বাৰা আৱৰা হয়। এনে পৰিস্থিতিত, মালিনে লাভ কৰা ১০ লাখ বিল প্ৰকৃততে এটা বিলিং ভুল। যেতিয়া কোম্পানীটোৱে নিজৰ ভুল অনুভৱ কৰিলে, তেওঁলোকে ক্ষমা বিচাৰি মালিনলৈ মেইল প্ৰেৰণ কৰিলে। মেইলটোত কোৱা হৈছিল যে কোম্পানীটোৰ কাৰণে মালিনৰ অসুবিধাৰ বাবে তেওঁলোকে ক্ষমা বিচাৰিছিল আৰু তাৰ পিছত বিষয়টো দমন কৰা হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: