உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • চিকিৎসকে তেওঁৰ মৃত্যু হোৱা বুলি ঘোষণা কৰিছিল ! হঠাতে মৃত ব্যক্তিজন জীৱিত হৈ খোজ কাঢ়িবলৈ ধৰিলে ...

    চিকিৎসকে তেওঁৰ মৃত্যু হোৱা বুলি ঘোষণা কৰিছিল ! হঠাতে মৃত ব্যক্তিজন জীৱিত হৈ খোজ কাঢ়িবলৈ ধৰিলে ...

    Dead Man Wakes Up Before Autopsy: গনজালো মনটয়া জিমেনেজ (Gonzalo Montoya Jimenez) নামৰ এজন ২৯ বছৰীয়া বন্দীক কাৰাগাৰত থকা অৱস্থাত মৃত ঘোষণা কৰা হৈছিল, কিন্তু মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ ঠিক আগতে তেওঁ সাৰ পাইছিল।

    Dead Man Wakes Up Before Autopsy: গনজালো মনটয়া জিমেনেজ (Gonzalo Montoya Jimenez) নামৰ এজন ২৯ বছৰীয়া বন্দীক কাৰাগাৰত থকা অৱস্থাত মৃত ঘোষণা কৰা হৈছিল, কিন্তু মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ ঠিক আগতে তেওঁ সাৰ পাইছিল।

    Dead Man Wakes Up Before Autopsy: গনজালো মনটয়া জিমেনেজ (Gonzalo Montoya Jimenez) নামৰ এজন ২৯ বছৰীয়া বন্দীক কাৰাগাৰত থকা অৱস্থাত মৃত ঘোষণা কৰা হৈছিল, কিন্তু মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ ঠিক আগতে তেওঁ সাৰ পাইছিল।

    • Share this:
    বহুসময়ত, যিসকলে ধেমালিতে গভীৰভাৱে শুই থাকে তেওঁলোকক কোৱা হয় যে তেওঁলোক টোপনি যোৱা নাই কিন্তু মৃত্যু বৰণ কৰিছে। স্পেইনৰ কাৰাগাৰত থকা এজন বন্দীৰ ক্ষেত্ৰত এনেকুৱাই ঘটিছিল। গনজালো মনটয়া জিমেনেজ (Gonzalo Montoya Jimenez) নামৰ এজন ২৯ বছৰীয়া বন্দীক কাৰাগাৰত থকা অৱস্থাত মৃত ঘোষণা কৰা হৈছিল, কিন্তু মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ ঠিক আগতে তেওঁ সাৰ পাইছিল।

    ডেইলী ষ্টাৰৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ২০১৮ চনত ডকাইতিৰ গোচৰত কাৰাগাৰত বন্দী হৈ থকা গনজালো মনটয়া জিমেনেজক ৩ জন বেলেগ বেলেগ চিকিৎসকে পৰীক্ষা কৰিছিল। তেওঁক শৱগৃহলৈ নিয়াৰ আগতে চিকিৎসা পৰীক্ষা কৰা হৈছিল আৰু তাৰ পিছত এটা শৰীৰৰ মোনাত পেক কৰা হৈছিল আৰু মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল।

    নাকৰ শব্দ টোপোলাটোৰ পৰা আহিছিল
    যেতিয়া গনজালোৰ শৰীৰটো এটা টোপোলাত কঢ়িয়াই নিয়া হৈছিল, মানুহে ইয়াৰ ভিতৰৰ পৰা কিছু শব্দ শুনিছিল। অলপ সময়ৰ পিছত, নাক বজোৱাৰ এই শব্দটো ডাঙৰ হ'বলৈ ধৰিলে। আগতে, তেওঁক কাৰাগাৰত থকা এজন চিকিৎসকে পৰীক্ষা কৰিছিল আৰু তেওঁৰ একো অদ্ভুত কথা নাজানিছিল। তেওঁক মৃত ঘোষণা কৰাৰ এঘণ্টা পিছত, ফৰেনচিক চিকিৎসকেও এইটো নিশ্চিত কৰিছিল আৰু তৃতীয় চিকিৎসকৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ সময়ত আচৰিত অনুভৱ কৰিছিল। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁ শৰীৰৰ কিছু অংশ চিহ্নিত কৰিছিল আৰু ইয়াক পৰীক্ষাৰ বাবে শৰীৰলৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল।

    অনুসন্ধানৰ বাবে উপস্থিত হোৱাৰ লগে লগে মানুহজন উঠি বহিল
    বন্দীজনক মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ বাবে লৈ যোৱাৰ লগে লগে, তেওঁ হঠাতে উঠি খোজ কাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰিলে। স্থানীয় প্ৰতিবেদন অনুসৰি, যেতিয়া ফৰেনচিক পেথলজিষ্টে টোপোলাটো খুলিছিল, বন্দীজনক জীৱিত অৱস্থাত পোৱা গৈছিল। তাৰ পিছত সঠিক পৰিস্থিতি জানিবলৈ তেওঁক লগে লগে আন এখন চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছিল। স্পেইনৰ কাৰাগাৰ বিভাগৰ মতে, বন্দীজনক তিনিজন চিকিৎসকে পৰীক্ষা কৰিছিল আৰু তেওঁৰ মৃত্যু নিশ্চিত কৰিছিল। পিছত প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, মানুহজনে এদিন আগতে অসুস্থ হোৱাৰ অভিযোগ কৰিছিল আৰু অক্সিজেনৰ অভাৱৰ সন্মুখীন হৈছিল। মানুহজন কেনেকৈ মৃত্যুৰ পৰা উভতি আহিছিল সেয়া জনা নাছিল, কিন্তু তেওঁ উঠি অহাৰ লগে লগে তেওঁৰ পত্নীক লগ পোৱাৰ ইচ্ছা প্ৰকাশ কৰিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: