• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Weird News : যিটো মানুহে সোণ বুলি ভাবিছিল, সেয়া সোণতকৈও অধিক মূল্যৱান আছিল...

Weird News : যিটো মানুহে সোণ বুলি ভাবিছিল, সেয়া সোণতকৈও অধিক মূল্যৱান আছিল...

Photo Credit- Museums Victoria

Photo Credit- Museums Victoria

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মেলবৰ্ণত বাস কৰা এজন ব্যক্তিৰ এক খজানা আছে (man brings gold nugget) যাক অনুমান কৰা কঠিন (4.6 billion year old meteorite)। প্ৰথমে মানুহজনে ভাবিছিল যে এইটো এটা সোণৰ শিল, কিন্তু ই সোণতকৈও অধিক মূল্যবান আছিল (Man got meteorite)।

  • Share this:
কেতিয়া জিলিকিব কাৰ ভাগ্য কোনে জানে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মেলবৰ্ণত বাস কৰা এজন ব্যক্তিৰ ক্ষেত্ৰতো একেই ঘটনা ঘটিছিল। তেওঁৰ এক খজানা আছে (man brings gold nugget) যাক অনুমান কৰা কঠিন (4.6 billion year old meteorite)। প্ৰথমে মানুহজনে ভাবিছিল যে এইটো এটা সোণৰ শিল, কিন্তু ই সোণতকৈও অধিক মূল্যবান আছিল (Man got meteorite)।

Latest News in Assamese

২০১৫ চনত, ডেভিদ হোলে মেলবৰ্ণৰ ওচৰৰ মেৰীবৰো আঞ্চলিক উদ্যানত (Maryborough Regional Park , Melbourne) এটা গধুৰ হালধীয়া শিল বিচাৰি পাইছিল। এই ঠাইখন উনবিংশ শতিকাত যথেষ্ট বিখ্যাত আছিল। ইয়াৰ আগতে এই ঠাইত যথেষ্ট পৰিমাণৰ সোণ পোৱা গৈছিল, সেয়েহে ডেভিদেও অনুভৱ কৰিছিল যে তেওঁৰ হাতত সোণৰ শিল লাগিছে। তেওঁ শিলটো লগত ৬ বছৰ ধৰি ৰাখিছিল।

News in Assamese

সংগ্ৰহালয়ত গম পালে আচল সত্য
ডেভিদ হোলে শিলটো পোৱাৰ পিছত ইয়াক ৬ বছৰ ধৰি ঘৰত ৰাখিছিল। ইয়াক বহুবাৰ ভাঙিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, কিন্তু ই ভঙা নাছিল। তেওঁ অৱশেষত ইয়াক মেলবৰ্ণ সংগ্ৰহালয়লৈ লৈ গৈছিল। যেতিয়া সংগ্ৰহালয়ৰ মানুহে তেওঁৰ হাতত শিলটো দেখিছিল, তেওঁলোক আচৰিত হৈছিল। দৰাচলতে, এই শিলটো কোটি কোটি বছৰ পুৰণি উল্কাপিণ্ড। চিডনী মৰ্ণিং হেৰাল্ডৰ পিছত বক্তব্য ৰাখি সংগ্ৰহালয়ৰ বিজ্ঞানী ডাৰ্মট হেনৰীয়ে কয় যে তেওঁ এতিয়ালৈকে মাত্ৰ ২ টা প্ৰকৃত উল্কাপিণ্ডহে প্ৰাপ্ত কৰিছে।

World News In Assamese 
Published by:Kokil Sarma
First published: