உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • এয়া হৈছে পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ নাকৰ মানুহজন ! ৭১ বছৰ বয়সতো আকাৰ ক্ৰমান্বয়ে বৃদ্ধি হৈ আছে...

    এয়া হৈছে পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ নাকৰ মানুহজন ! ৭১ বছৰ বয়সতো আকাৰ ক্ৰমান্বয়ে বৃদ্ধি হৈ আছে...

    Image-Guinness World Records

    Image-Guinness World Records

    পৃথিৱীত এনে বহুতো লোক আছে যিয়ে তেওঁলোকৰ অদ্ভুত প্ৰতিভাৰ বাবে ৰেকৰ্ড (Weird World Records) প্ৰস্তুত কৰে। এতিয়া তুৰস্কৰ (Turkey) এজন ব্যক্তিৰ বিষয়ে যথেষ্ট আলোচনা হৈছে। তুৰ্ক মেহমাত  (Turk Mehmet)ৰ নাম গিনিজ বুক অফ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ডছত আছে। কাৰো নাক তেওঁতকৈ ডাঙৰ নহয়।

    • Share this:
    পৃথিৱীত এনে বহুতো লোক আছে যিয়ে তেওঁলোকৰ অদ্ভুত প্ৰতিভাৰ বাবে ৰেকৰ্ড (Weird World Records) প্ৰস্তুত কৰে। কিছুমান মানুহ বা জন্তুৰ এনে বিশেষত্ব আছে যিয়ে জন্মৰ লগে লগে তেওঁলোকৰ নাম বিশ্ব ৰেকৰ্ড কিতাপত অন্তৰ্ভুক্ত কৰে। এই বৈশিষ্ট্যবোৰ তেওঁলোকৰ বাবে ঈশ্বৰৰ পৰা উপলব্ধ। পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ওখ মানুহৰ দৰে, আটাইতকৈ চাপৰ মানুহ ইত্যাদি। এতিয়া তুৰস্কৰ (Turkey) এজন ব্যক্তিৰ বিষয়ে যথেষ্ট আলোচনা হৈছে। এই মানুহজনৰ নাকে তেওঁক বিখ্যাত কৰি তুলিছে। দৰাচলতে, এই ব্যক্তিজনৰ নাক হৈছে পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ নাক। আশ্চৰ্যজনকভাৱে, ব্যক্তিজনৰ নাক ৭১ বছৰ বয়সতো বাঢ়ি আছে।

    তুৰ্ক মেহমাত  (Turk Mehmet)ৰ নাম গিনিজ বুক অফ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ডছত আছে। কাৰো নাক তেওঁতকৈ ডাঙৰ নহয়। মেহমাতৰ নাকৰ দৈৰ্ঘ্য ৮.৮ চেণ্টিমিটাৰ। অৰ্থাৎ, তেওঁৰ মুখৰ আগত চাৰে তিনি ইঞ্চি নাক আছে। তুৰ্ক মেহমাতে যোৱা ১১ বছৰ ধৰি গিনিছ বুকত নিজৰ স্থান বজাই ৰাখিছে। প্ৰতি বছৰে বহুতো মানুহে তেওঁৰ অভিলেখ ভংগ কৰিবলৈ আগবাঢ়ি আহে। কিন্তু কাৰো নাক দীঘলকৈ নাকৰ পৰা ওলাই অহা নাছিল। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে মেহমতৰ নাক এতিয়াও বাঢ়ি আছে।



    মানুহজনৰ নাকে তেওঁক বিখ্যাত কৰি তুলিছে
    শেহতীয়াকৈ, গিনিছ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ডছে ছ'চিয়েল মিডিয়াত তুৰ্ক মেহমাতৰ বিষয়ে পোষ্ট কৰিছে, যিয়ে ১১ বছৰ ধৰি তেওঁৰ খিতাপ সংৰক্ষণ কৰি আছে। কোম্পানীটোৱে লিখিছিল যে মেহমাতৰ নাক সকলোতকৈ দীঘল। লগতে যোৱা ১১ বছৰ ধৰি নিজৰ খিতাপ বজাই ৰখা মেহমাতক অভিনন্দন জনাইছো। ইয়াৰ অফিচিয়েল পৃষ্ঠাত, কোম্পানীটোৱে টুইট কৰিছে:  “#OnThisDay in 2010 Mehmet Özyürek from Turkey was officially confirmed as our record holder for the longest nose on a living person’.
    Published by:Kokil Sarma
    First published: