• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • লণ্ডন ডায়েৰীঃ মুদ্ৰাস্ফীতিৰ কৱলত ব্ৰিটেইন; মানুহে এৰিছে ক্ৰেডিট কাৰ্ড, বিক্ৰী কৰিছে পোহনীয়া জন্তু

লণ্ডন ডায়েৰীঃ মুদ্ৰাস্ফীতিৰ কৱলত ব্ৰিটেইন; মানুহে এৰিছে ক্ৰেডিট কাৰ্ড, বিক্ৰী কৰিছে পোহনীয়া জন্তু

বৰ্তমানৰ মুদ্ৰাস্ফীতিৰ হাৰ হৈছে ৯.৪ শতাংশ, আৰু বেংক অফ ইংলেণ্ডৰ বিষয়াই অনুমান কৰিছে যে কমেও ১৩ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হ'ব আৰু কমেও অহা বছৰৰ শেষলৈকে তেনেদৰে থাকিব।

বৰ্তমানৰ মুদ্ৰাস্ফীতিৰ হাৰ হৈছে ৯.৪ শতাংশ, আৰু বেংক অফ ইংলেণ্ডৰ বিষয়াই অনুমান কৰিছে যে কমেও ১৩ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হ'ব আৰু কমেও অহা বছৰৰ শেষলৈকে তেনেদৰে থাকিব।

বৰ্তমানৰ মুদ্ৰাস্ফীতিৰ হাৰ হৈছে ৯.৪ শতাংশ, আৰু বেংক অফ ইংলেণ্ডৰ বিষয়াই অনুমান কৰিছে যে কমেও ১৩ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হ'ব আৰু কমেও অহা বছৰৰ শেষলৈকে তেনেদৰে থাকিব।

  • Share this:

কেতিয়াবা দৰিদ্ৰতা বুজি পোৱাটো কঠিন হ'ব পাৰে, বা আনকি ব্ৰিটেইন আৰু পশ্চিম ইউৰোপত এক পইচা-পিঞ্চিং কঠোৰ কৰাও কঠিন হ'ব পাৰে। কিন্তু সেইটোৱেই এতিয়া ব্ৰিটেইনৰ সৈতে যুঁজি আছে। আটাইতকৈ বেয়া হ'ল অনুসৰণ কৰা। বৰ্তমানৰ মুদ্ৰাস্ফীতিৰ হাৰ হৈছে ৯.৪ শতাংশ, আৰু বেংক অফ ইংলেণ্ডৰ বিষয়াই অনুমান কৰিছে যে কমেও ১৩ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হ'ব আৰু কমেও অহা বছৰৰ শেষলৈকে তেনেদৰে থাকিব।


ইতিমধ্যে জীৱনশৈলী সলনি হৈছে। মানুহে কেৱল ৱাইটৰোচেৰ দৰে কেইবাটাও দোকানত বজাৰ কৰা নাই যিয়ে উচ্চ-স্তৰৰ সামগ্ৰী প্ৰদান কৰে। বহুতে ৰাজহুৱা পৰিবহণ কৰিবলৈ গাড়ী চলোৱা এৰি দিছে। আৰু এতিয়া ডাকঘৰে প্ৰকাশ কৰিছে যে তেওঁলোকৰ ব্যয় ভালদৰে সীমিত কৰিবলৈ অধিক সংখ্যকে তেওঁলোকৰ ব্যয় নগদ ধনেৰে পৰিশোধ কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ ক্ৰেডিট কাৰ্ডবোৰ আঁতৰাই ৰাখিছে। চূড়ান্ত প্ৰান্তত মানুহে ধন ৰাহি কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ পোহনীয়া জন্তু বিক্ৰী কৰাৰ কিছুমান প্ৰতিবেদন আহিছে।




সেই বিকাশৰ সৈতে একেলগে হ্ৰাস পাইছে, আৰু বছৰটোৰ শেষৰ ফালে অৰ্থনীতি মন্দাৱস্থালৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। সেয়েহে, চাকৰি অনুভৱ কৰক, আৰু মুদ্ৰাস্ফীতিৰ জৰিয়তে উপাৰ্জন হ্ৰাস হ'ব। সেই অবৈধ প্ৰব্ৰজনকাৰীসকলে সেই সৰু নাওবোৰত নিজৰ জীৱন বিপদত পেলাই ইউকেত প্ৰৱেশ কৰিব বিচাৰিছিল তেওঁলোকে কি লৈ আহি আছে তাৰ কোনো ধাৰণা নাই।


বিশ্বাসৰ বিষয়: শেহতীয়া দিনবোৰত দুটা হিন্দু ঘটনা লণ্ডনত ষ্টাইল আৰু স্কেলত আহিছিল। পৰমুখ স্বামী মহাৰাজৰ ১০০ তম জন্ম জয়ন্তী উপলক্ষে বিখ্যাত নিয়াছডেন মন্দিৰত, আৰু জন্মাষ্টমী উদযাপন কৰিবলৈ চাউথালত। কিন্তু দুয়োটা উৎসৱতে এক আনুষঙ্গিক সত্য শক্তিশালী হৈ থিয় দিছিল - আন ধৰ্ম্মৰ কিমান জন লোক যোগদান কৰিবলৈ আহিছিল।



অতি গুৰুত্বপূৰ্ণভাৱে, বহু সংখ্যক শিখ দুয়োটা উৎসৱলৈ আহিছিল, মন্দিৰৰ ভিতৰত প্ৰাৰ্থনাত যোগদান কৰিবলৈ, আৰু বাহিৰৰ উদযাপনত যোগদান কৰিবলৈ। এই উৎসৱবোৰৰ দৰে, সেয়েহে লণ্ডনৰ মাজেৰে দৈনন্দিন জীৱনৰ মাজেৰে, তেওঁলোকৰ সামান্য ঘৃণাৰ কাৰ্যসূচী থকা বিচ্ছিন্নতাবাদীসকল সঁচাকৈয়ে এক অপ্ৰয়োজনীয় সংখ্যালঘু। তেওঁলোকৰ ৰাস্তাত আৰু ঘৰৰ ভিতৰত থকাতকৈ সংবাদ মাধ্যমত অধিক জীৱন আছে।
Published by:Subham Goswami
First published: