• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • আচৰিত আইন, এই দেশত পত্নীৰ জন্মদিন পাহৰি গ'লে স্বামী যাবলগীয়া হয় জে'ললৈ

আচৰিত আইন, এই দেশত পত্নীৰ জন্মদিন পাহৰি গ'লে স্বামী যাবলগীয়া হয় জে'ললৈ

Jail for Forgetting Wife Birthday: সঁচাকৈয়ে আশ্চৰ্যকৰ সৌন্দৰ্যৰে আৱৰি থকা এই দেশখনত এনে কঠোৰ নিয়ম আছে।

Jail for Forgetting Wife Birthday: সঁচাকৈয়ে আশ্চৰ্যকৰ সৌন্দৰ্যৰে আৱৰি থকা এই দেশখনত এনে কঠোৰ নিয়ম আছে।

Jail for Forgetting Wife Birthday: সঁচাকৈয়ে আশ্চৰ্যকৰ সৌন্দৰ্যৰে আৱৰি থকা এই দেশখনত এনে কঠোৰ নিয়ম আছে।

  • Share this:

কম ভুলৰ বাবে  ডাঙৰ শাস্তি, আৰু ডাঙৰ ভুলৰ বাবে কম শাস্তি। পৃথিৱীৰ বিভিন্ন দেশত শাস্তি আৰু অপৰাধৰ ওপৰত বিভিন্ন নিয়ম আছে। আইন অনুসৰি বিভিন্ন দোষৰ শাস্তি দিয়া হয়। কিন্তু আপুনি জানেনে যে আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ জন্মদিন পাহৰি গ'লেও আপোনাক এখন দেশত কঠোৰ শাস্তি দিব পাৰে (Jail for Forgetting Wife Birthday)। আইন মতে আনকি কাৰাগাৰলৈ যাব লগা হ'ব পাৰে। হয়, এনে এখন দেশ আছে।


হাৱাই আৰু নিউজিলেণ্ডৰ মাজত এখন সৰু দ্বীপ দেশ আছে, যাক চামোৱা (Samoa) বুলি কোৱা হয়। এই দ্বীপ দেশৰ নামৰ অৰ্থ স্বৰ্গৰ দৰে সুন্দৰ। সঁচাকৈয়ে আশ্চৰ্যকৰ সৌন্দৰ্যৰে আৱৰি থকা এই দেশখনত এনে কঠোৰ নিয়ম আছে। এই দেশখন স্বামীসকলৰ বাবে নৰকতকৈ কম নহয়, যিয়ে তেওঁলোকৰ পত্নীৰ জন্মদিন পাহৰি যায়।


অৱশ্যে ইয়াত যিকোনো লোকৰ জন্মদিন অতি বিশেষ। আৰু যদি ই এজন প্ৰিয় আৰু ঘনিষ্ঠ ব্যক্তিৰ হয়, তেন্তে ই আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ। চামোৱাত তেওঁৰ পত্নীৰ জন্মদিন পাহৰি যোৱাটো আইনগতভাৱে শাস্তিযোগ্য।


যদি স্বামীয়ে চামোৱাত ভুলবশতঃ পত্নীৰ জন্মদিন পাহৰি যায়, শাস্তি ৰূপে হয়তো কাৰাগাৰ ভ্ৰমণো হ'ব পাৰে। কথাটো পত্নীৰ ওপৰতো নিৰ্ভৰশীল। যদি পত্নীয়ে আৰক্ষীৰ ওচৰত অভিযোগ দাখিল কৰে, স্বামীয়ে কাৰাগাৰৰ সন্মুখীন হোৱাটো নিশ্চিত।


কেতিয়াবা আৰক্ষীয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে পাহৰি গ'লে সাৱধান কৰি মুকলি কৰিও দিব পাৰে। কিন্তু যদি দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে পুনৰ এনে ঘটে, তেন্তে ৰক্ষা নাই। ব্যক্তিজন শাস্তি হিচাপে কাৰাগাৰ যোৱাটো নিশ্চিত।


News in Assamese
Published by:Gautam Barman
First published: