• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Diwali Celebration at USA: আমেৰিকাৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছে ৱাশ্বিংটনত উদযাপন কৰিলে দীপাৱলী

Diwali Celebration at USA: আমেৰিকাৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছে ৱাশ্বিংটনত উদযাপন কৰিলে দীপাৱলী

আমেৰিকাৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছে ভাৰতীয়-আমেৰিকান সম্প্ৰদায়ৰ লোকসকলৰ সৈতে তেওঁৰ চৰকাৰী বাসগৃহ দ্য নেভেল অৱজাৰভেটৰীত দীপাৱলী উদযাপন কৰে।

আমেৰিকাৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছে ভাৰতীয়-আমেৰিকান সম্প্ৰদায়ৰ লোকসকলৰ সৈতে তেওঁৰ চৰকাৰী বাসগৃহ দ্য নেভেল অৱজাৰভেটৰীত দীপাৱলী উদযাপন কৰে।

কমলা হেৰিছে সামাজিক মাধ্যমত ব্যাপকভাৱে শ্বেয়াৰ কৰা ভিডিঅ’সমূহত, স্বামীৰ সৈতে স্পাৰ্কলাৰ জ্বলাই উল্লাস কৰি ইজনে সিজনক “দীপাৱলীৰ শুভকামনা” জনোৱা দেখা গৈছে।

  • Share this:
আমেৰিকাৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছে ভাৰতীয়-আমেৰিকান সম্প্ৰদায়ৰ লোকসকলৰ সৈতে তেওঁৰ চৰকাৰী বাসগৃহ দ্য নেভেল অৱজাৰভেটৰীত দীপাৱলী উদযাপন কৰে। অনুষ্ঠানত নীৰা তাণ্ডেন, বিবেক মূৰ্তি, ৰিচ ভাৰ্মা, অজয় ভুটৰিয়াকে ধৰি কেইবাগৰাকী বিশিষ্ট ভাৰতীয়-আমেৰিকান লোক উপস্থিত আছিল।

কমলা হেৰিছে সামাজিক মাধ্যমত ব্যাপকভাৱে শ্বেয়াৰ কৰা ভিডিঅ’সমূহত, স্বামীৰ সৈতে স্পাৰ্কলাৰ জ্বলাই উল্লাস কৰি ইজনে সিজনক “দীপাৱলীৰ শুভকামনা” জনোৱা দেখা গৈছে। তেওঁৰ চৰকাৰী বাসগৃহটো দীপাৱলীৰ ৰঙীন পোহৰ আৰু বন্তিৰে আটকধুনীয়াকৈ সজাই তোলা হৈছিল আৰু অতিথিসকলক বিভিন্ন ধৰণৰ ভাৰতীয় সুস্বাদু খাদ্য পৰিৱেশন কৰা হৈছিল।


দীপাৱলী উপলক্ষে ভাৰতীয় মূলৰ কমলা হেৰিছে যাৰ মাতৃয়ে চেন্নাইত জন্ম লৈ ডক্টৰেট ডিগ্ৰী লাভৰ বাবে আমেৰিকালৈ গুচি গৈছিল, তেওঁ কয় যে দীপাৱলী উৎসৱ সংস্কৃতিক অতিক্ৰম কৰা এক সাৰ্বজনীন ধাৰণা।

“সংস্কৃতি হৈছে সংস্কৃতি আৰু সম্প্ৰদায়ক অতিক্ৰম কৰা যুগ যুগ ধৰি চলি অহা ধাৰণাটোৰ বিষয়ে। আন্ধাৰ আৰু পোহৰৰ মাজৰ ভাৰসাম্যতাৰ ক্ষেত্ৰত জীৱনৰ দ্বৈততাক বিবেচনা কৰাটো এটা প্ৰতিফলনৰ বিন্দু আৰু প্ৰতিফলনৰ এটা মুহূৰ্তৰ কথা আৰু পোহৰ উদযাপন কৰিবলৈ। সেইদৰে, পোহৰৰ দ্বাৰা পৰিচালিত হৈ আমাক আন্ধাৰৰ পৰা উন্নীত কৰাত আমাৰ ভূমিকা কি আৰু আমাৰ ভূমিকা কি হ’ব লাগে সেই বিষয়ে চিন্তা কৰা।’- বুলি কমলা হেৰিছে কয়।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি