உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • ২৭ মাৰ্চৰ পৰা পুনৰ আৰম্ভ হ'ব আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰীবাহী বিমানৰ চলাচল , ১০০% যাত্ৰীৰে পৰিচালিত হ'ব বিমানসমূহ ...

    ২৭ মাৰ্চৰ পৰা পুনৰ আৰম্ভ হ'ব আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰীবাহী বিমানৰ চলাচল , ১০০% যাত্ৰীৰে পৰিচালিত হ'ব বিমানসমূহ ...

    সাংকেতিক ছবি

    সাংকেতিক ছবি

    India International Passenger Flight Services: ২৭ মাৰ্চৰ পৰা দুবছৰৰ পিছত ভাৰতত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰীবাহী বিমান পুনৰ আৰম্ভ হ'ব। কেন্দ্ৰীয় অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰী জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়াই সোমবাৰে সংসদত এই কথা কৈছে।

    • Share this:
    India International Passenger Flight Services: ২৭ মাৰ্চৰ পৰা দুবছৰৰ পিছত ভাৰতত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰীবাহী বিমান পুনৰ আৰম্ভ হ'ব। কেন্দ্ৰীয় অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰী জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়াই সোমবাৰে সংসদত এই কথা কৈছে। সংসদৰ উচ্চ সদন ৰাজ্যসভাত প্ৰশ্নকালত তেওঁ কয় যে ২৭ মাৰ্চৰ পৰা সকলো নিয়মীয়া আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমান ১০০ শতাংশ ক্ষমতাৰে আৰম্ভ হ'ব।

    ইয়াৰ পূৰ্বে, ১৯ জানুৱাৰীত আৰু তাৰ পিছত ২৮ ফেব্ৰুৱাৰীত দেশত অনুসূচীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰীবাহী বিমানৰ স্থগিতাদেশ "পৰৱৰ্তী নিৰ্দেশলৈকে" বৃদ্ধি কৰা হৈছিল। ক'ৰোনা ভাইৰাছ মহামাৰীৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ পিছত ২৩ মাৰ্চ, ২০২০-ৰ পৰা ভাৰতত অনুসূচীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যাত্ৰীবাহী বিমান চলাচল স্থগিত ৰখা হৈছে। অৱশ্যে, ইয়াৰ পিছত গঠন কৰা বায়ু বুদবুদ ব্যৱস্থাৰ অধীনত, জুলাই ২০২০ ৰ পৰা ভাৰত আৰু প্ৰায় ৩৫ খন দেশৰ মাজত বিশেষ যাত্ৰীবাহী বিমান চলাচল কৰি আহিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: