• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • শোকত ম্ৰিয়মান জাপান: প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ছিনজো আবেৰ মৃতদেহ টকিঅ'লৈ অনা হৈছে, প্ৰিয় নেতাৰ অন্তিম দৰ্শনৰ বাবে অনুৰাগীৰ ভিৰ ...

শোকত ম্ৰিয়মান জাপান: প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ছিনজো আবেৰ মৃতদেহ টকিঅ'লৈ অনা হৈছে, প্ৰিয় নেতাৰ অন্তিম দৰ্শনৰ বাবে অনুৰাগীৰ ভিৰ ...

জাপানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ছিনজো আবেৰ মৃতদেহ শনিবাৰে টকিঅ'লৈ অনা হৈছে। পশ্চিম জাপানত এটা নিৰ্বাচনী কাৰ্যসূচীৰ সময়ত শুক্ৰবাৰে আবেক গুলীয়াই হত্যা কৰা হৈছিল।

জাপানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ছিনজো আবেৰ মৃতদেহ শনিবাৰে টকিঅ'লৈ অনা হৈছে। পশ্চিম জাপানত এটা নিৰ্বাচনী কাৰ্যসূচীৰ সময়ত শুক্ৰবাৰে আবেক গুলীয়াই হত্যা কৰা হৈছিল।

জাপানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ছিনজো আবেৰ মৃতদেহ শনিবাৰে টকিঅ'লৈ অনা হৈছে। পশ্চিম জাপানত এটা নিৰ্বাচনী কাৰ্যসূচীৰ সময়ত শুক্ৰবাৰে আবেক গুলীয়াই হত্যা কৰা হৈছিল।

  • Share this:
জাপানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ছিনজো আবেৰ মৃতদেহ শনিবাৰে টকিঅ'লৈ অনা হৈছে। পশ্চিম জাপানত এটা নিৰ্বাচনী কাৰ্যসূচীৰ সময়ত শুক্ৰবাৰে আবেক গুলীয়াই হত্যা কৰা হৈছিল। আবেক নাৰা চহৰত আক্ৰমণ কৰা হৈছিল আৰু বিমানেৰে স্থানীয় চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছিল, কিন্তু প্ৰচুৰ ৰক্তক্ষৰণৰ বাবে তেওঁৰ জীৱন ৰক্ষা কৰিব পৰা নগ'ল। আৰক্ষীয়ে ঘটনাস্থলীত হত্যাৰ সন্দেহত এজন আক্ৰমণকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল। তেওঁ জাপানী নৌসেনাৰ এজন প্ৰাক্তন সদস্য।

আৰক্ষীয়ে অপৰাধত ব্যৱহৃত দেশীয় বন্দুকটো উদ্ধাৰ কৰিছিল আৰু পিছত তেওঁৰ এপাৰ্টমেণ্টৰ পৰা আৰু কেইবাটাও বন্দুক উদ্ধাৰ কৰিছিল। কিয়োডো নিউজৰ মতে, হত্যাকাৰী ৪১ বছৰীয়া টেটচুয়া য়ামাগামীয়ে কৈছে যে তেওঁ আবেক হত্যা কৰাৰ ষড়যন্ত্ৰ কৰিছিল কাৰণ তেওঁ ভাবিছিল যে প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ এটা নিৰ্দিষ্ট ধৰ্মীয় সংগঠনৰ সৈতে সম্পৰ্ক আছে। সেই ধৰ্মীয় সংগঠনটোৰ পৰিচয় প্ৰকাশ কৰা হোৱা নাই। জাপানী সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, তেওঁ এটা ধৰ্মীয় গোটক ঘৃণা কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল যাৰ সৈতে তাইৰ মাক জড়িত আছিল।

ছিনজো আবেৰ মৃতদেহ শিবুয়াৰ ঘৰলৈ অনা হয়

আবেৰ মৃতদেহ কঢ়িয়াই অনা এখন ক'লা বাহন টকিঅ'ৰ এক বিলাসী আৱাসিক এলেকা শিবুয়াত থকা তেওঁৰ ঘৰত উপস্থিত হৈছিল। আবেৰ পত্নী আকিও বাহনখনত আছিল। তেওঁৰ ঘৰৰ বহুতে তেওঁলোকৰ নেতাৰ অন্তিম আভাস পাবলৈ অপেক্ষা কৰি আছিল। যেতিয়া তেওঁ বাহনখনৰ সন্মুখত পাৰ হৈছিল তেতিয়া তেওঁ সন্মানত শিৰনত কৰিছিল। দেওবাৰৰ সংসদীয় নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে আবেৰ হত্যাই দেশখনক বিচলিত কৰি তুলিছে আৰু প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ বাবে পৰ্যাপ্ত নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা কৰা হৈছিল নেকি তাক লৈ প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছে।

আৰক্ষীয়ে শনিবাৰে কৈছিল যে মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাত দেখা গৈছিল যে গুলীটো আবেৰ ওপৰৰ বাওঁফালে আঘাত কৰিছিল, অত্যাধিক ৰক্তক্ষৰণ হোৱাৰ আগতে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ মৃত্যু হৈছিল। ছ'চিয়েল মিডিয়া আৰু টেলিভিছনত হত্যাৰ ভিডিঅ' চোৱা কিছুমান পৰ্যবেক্ষকে কৈছিল যে আবেৰ চাৰিওফালে সামান্য নিৰাপত্তা আছিল যেতিয়া তেওঁ কথা পাতিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: