• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • হিজাব নিপিন্ধাৰ বাবেই জনপ্ৰিয় অভিনেত্ৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি অকথ্য নিৰ্যাতন আৰক্ষীৰ, ১৬ বছৰ পৰ্যন্ত কাৰাবাসৰ সম্ভাৱনা

হিজাব নিপিন্ধাৰ বাবেই জনপ্ৰিয় অভিনেত্ৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি অকথ্য নিৰ্যাতন আৰক্ষীৰ, ১৬ বছৰ পৰ্যন্ত কাৰাবাসৰ সম্ভাৱনা

২৮ বছৰীয়া ৰোছনো এগৰাকী অভিনেত্ৰী। তেওঁ হিজাব পিন্ধিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল। আৰক্ষীয়ে তেতিয়া তেওঁক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি বৰ্বৰ অত্যাচাৰ কৰে।

২৮ বছৰীয়া ৰোছনো এগৰাকী অভিনেত্ৰী। তেওঁ হিজাব পিন্ধিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল। আৰক্ষীয়ে তেতিয়া তেওঁক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি বৰ্বৰ অত্যাচাৰ কৰে।

২৮ বছৰীয়া ৰোছনো এগৰাকী অভিনেত্ৰী। তেওঁ হিজাব পিন্ধিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল। আৰক্ষীয়ে তেতিয়া তেওঁক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি বৰ্বৰ অত্যাচাৰ কৰে।

  • Share this:
ইৰাণৰ কট্টৰপন্থী চৰকাৰে মহিলাসকলৰ বাবে হিজাব পিন্ধাটো বাধ্যতামূলক কৰি তুলিছে। ইয়াত, যিসকল মহিলাই এই আদেশ অনুসৰণ কৰা নাই তেওঁলোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ পিছত অত্যাচাৰ কৰা হৈছে। ইয়াৰ শেহতীয়া উদাহৰণ হৈছে চেপদেহ ৰোশনো।

২৮ বছৰীয়া ৰোছনো এগৰাকী অভিনেত্ৰী। তেওঁ হিজাব পিন্ধিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল। আৰক্ষীয়ে তেতিয়া তেওঁক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি বৰ্বৰ অত্যাচাৰ কৰে। পিছত, তেওঁক ৰাষ্ট্ৰীয় টিভিত আহি ক্ষমা বিচাৰিবলৈ কোৱা হৈছিল যাতে হিজাব পিন্ধাৰ তালিবানৰ আদেশ পালন নকৰা মহিলাসকলৰ মনত তেওঁ আতংকৰ সৃষ্টি হ'ব পাৰে। বাতৰি অনুসৰি, ৰোশনোক দেশৰ নিৰাপত্তাৰ বাবে ভাবুকি বুলি বৰ্ণনা কৰা হৈছে। তেওঁ ১৬ বছৰ পৰ্যন্ত কাৰাবাসৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে।

চেপদেহ ৰোশনো কেৱল এগৰাকী সফল অভিনেত্ৰী নহয়, বিশ্ব সংবাদ মাধ্যমতো তেওঁৰ প্ৰবন্ধ প্ৰকাশ পাইছে। কট্টৰপন্থী চৰকাৰে তেওঁলোকক কেইবাবাৰো নিষিদ্ধ কৰাৰ বাবে চেষ্টা কৰিছে। অৱশ্যে, প্ৰথমবাৰৰ বাবে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি