• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Afghanistan Crisis: কাবুলৰ পৰা ৰাওনা বায়ু সেনাৰ C-130J বিমান ! আজি ঘৰলৈ উভতি আহিছে ৮৫ জন ভাৰতীয়...

Afghanistan Crisis: কাবুলৰ পৰা ৰাওনা বায়ু সেনাৰ C-130J বিমান ! আজি ঘৰলৈ উভতি আহিছে ৮৫ জন ভাৰতীয়...

File Photo

File Photo

Afghanistan Crisis: ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ চি-১৩০জে বিমানখনে শনিবাৰে ৮৫ জন ভাৰতীয়ক কঢ়িয়াই কাবুলৰ পৰা উৰা মাৰিছে। সংবাদ সংস্থা ANIৰ মতে, সূত্ৰই কৈছে, 'বিমানখন ইন্ধন ভৰাবলৈ তাজিকিস্তানত অৱতৰণ কৰিছে। কাবুলত ভাৰত চৰকাৰৰ বিষয়াসকলে ভাৰতীয় নাগৰিকসকলক স্থানান্তৰ কৰাত সহায় কৰি আছে।'

  • Share this:
Afghanistan Crisis: আফগানিস্তানৰ বেয়া পৰিস্থিতিৰ মাজত ভাৰতীয়সকলক স্থানান্তৰ কৰা চলি আছে। খবৰ অনুসৰি ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ চি-১৩০জে বিমানখনে শনিবাৰে ৮৫ জন ভাৰতীয়ক কঢ়িয়াই কাবুলৰ পৰা উৰা মাৰিছে। সংবাদ সংস্থা ANIৰ মতে, সূত্ৰই কৈছে, 'বিমানখন ইন্ধন ভৰাবলৈ তাজিকিস্তানত অৱতৰণ কৰিছে। কাবুলত ভাৰত চৰকাৰৰ বিষয়াসকলে ভাৰতীয় নাগৰিকসকলক স্থানান্তৰ কৰাত সহায় কৰি আছে।' যোৱা মঙলবাৰে কেৱল বায়ু সেনাৰ চি-১৭ গ্লোবমাষ্টাৰ প্ৰায় ১২০ জন ভাৰতীয় নাগৰিকৰ সৈতে ভাৰতত উপস্থিত হৈছিল।

সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, প্ৰায় ৪৫০ জন ভাৰতীয় আফগানিস্তানত আৱদ্ধ হৈ থকাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভাৰত চৰকাৰে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ আৰু অন্যান্য দূতাবাসসমূহৰ সৈতে ঘনিষ্ঠভাৱে কাম কৰি আছে। কাবুল বিমানবন্দৰপোৱাৰ পিছত দিল্লীত বিমান অৱতৰণত যথেষ্ট অসুবিধা হৈছে। হিন্দু প্ৰতিবেদনত বিষয়াসকলৰ উদ্ধৃতি দি কোৱা হৈছে যে তালিবানে ৰাজধানী দখল কৰাৰ পিছতো আনুষ্ঠানিক চৰকাৰ গঠন কৰা হোৱা নাই। যিসকল লোকৰ ওচৰত প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ নাই তেওঁলোকে বহুতো অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: