உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • ICC T20 World Cup 2022: পুনৰ ভাৰত বনাম পাকিস্তান ! T20 বিশ্বকাপৰ সূচী ঘোষণা, ভাৰতৰ সন্মুখত প্ৰতিশোধৰ সুযোগ ...

    ICC T20 World Cup 2022: পুনৰ ভাৰত বনাম পাকিস্তান ! T20 বিশ্বকাপৰ সূচী ঘোষণা, ভাৰতৰ সন্মুখত প্ৰতিশোধৰ সুযোগ ...

    ICC T20 World Cup 2022: ভাৰতে যোৱা বছৰৰ দৰে টি-২০ (ICC T 20 World Cup 2022) বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ (India vs Pakistan) বিৰুদ্ধে এখন খেলৰ সৈতে অভিযান আৰম্ভ কৰিব৷ এই বছৰৰ শেষৰ ফালে অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'ব টি-২০ বিশ্বকাপ৷

    ICC T20 World Cup 2022: ভাৰতে যোৱা বছৰৰ দৰে টি-২০ (ICC T 20 World Cup 2022) বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ (India vs Pakistan) বিৰুদ্ধে এখন খেলৰ সৈতে অভিযান আৰম্ভ কৰিব৷ এই বছৰৰ শেষৰ ফালে অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'ব টি-২০ বিশ্বকাপ৷

    ICC T20 World Cup 2022: ভাৰতে যোৱা বছৰৰ দৰে টি-২০ (ICC T 20 World Cup 2022) বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ (India vs Pakistan) বিৰুদ্ধে এখন খেলৰ সৈতে অভিযান আৰম্ভ কৰিব৷ এই বছৰৰ শেষৰ ফালে অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'ব টি-২০ বিশ্বকাপ৷

    • Share this:
    ভাৰতে যোৱা বছৰৰ দৰে টি-২০ (ICC T 20 World Cup 2022) বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ (India vs Pakistan) বিৰুদ্ধে এখন খেলৰ সৈতে অভিযান আৰম্ভ কৰিব৷ এই বছৰৰ শেষৰ ফালে অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'ব টি-২০ বিশ্বকাপ৷ প্ৰতিযোগিতাৰ সময়সূচী বৃহস্পতিবাৰে ঘোষণা কৰা হৈছিল৷ ২২ অক্টোবৰত নিউজিলেণ্ডে চিডনীত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে মুখামুখি হ'ব৷

    ঘোষণা কৰা সূচী অনুসৰি প্ৰতিযোগিতাখনৰ প্ৰথম ৰাউণ্ড (T20WC 2022) ১৬ অক্টোবৰৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব৷ এই খণ্ডত চুপাৰ ১২ পৰ্যায়ত স্থান ৰখাৰ বাবে আঠটা দলে যুঁজ দিব৷ প্ৰতিযোগিতাখনৰ ফাইনেল ১৩ নৱেম্বৰত মেলবৰ্ণ ক্ৰিকেট গ্ৰাউণ্ডত অনুষ্ঠিত হ'ব৷

    ছুপাৰ ১২ ত দুটা গোট আছে। নিউজিলেণ্ড, ইংলেণ্ড আৰু আফগানিস্তান প্ৰথম গ্ৰুপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে আয়োজক। দুয়োটা গ্ৰুপ এ চেম্পিয়ন আৰু গ্ৰুপ বি দৌৰবিদে চাৰিখন দেশত যোগদান কৰিব।

    ছুপাৰ ১২ ৰ দ্বিতীয় গ্ৰুপত ভাৰতৰ সৈতে পাকিস্তান, দক্ষিণ আফ্ৰিকা আৰু বাংলাদেশ থাকিব৷ দলটো কোৱালিফাইং ৰাউণ্ডৰ পৰা গ্ৰুপ বি চেম্পিয়ন হ'ব আৰু গ্ৰুপ এৰ পৰা ৰাণাৰ্ছ গ্ৰুপলৈ আহিব৷



    শ্ৰীলংকা আৰু ৱেষ্ট ইণ্ডিজেও কোৱালিফাইং ৰাউণ্ডত খেলাৰ পিছত চুপাৰ ১২ ত স্থান লাভ কৰিব লাগিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: