• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ইলিনইছত ব্যাপক গুলীচালনা ! পেৰেডত জনতাৰ ওপৰত গুলীচালনা, ৫ জন নিহত ...

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ইলিনইছত ব্যাপক গুলীচালনা ! পেৰেডত জনতাৰ ওপৰত গুলীচালনা, ৫ জন নিহত ...

Photo-ANI

Photo-ANI

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ইলিনইছ চহৰৰ হাইলেণ্ড পাৰ্কত ৪ জুলাইৰ পেৰেডত অংশগ্ৰহণ কৰা লোকসকলৰ ওপৰত গুলীচালনা কৰিছে শ্বুটাৰে। এতিয়ালৈকে, পাঁচজন লোকৰ মৃত্যু হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

  • Share this:
আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ইলিনইছ চহৰৰ হাইলেণ্ড পাৰ্কত ৪ জুলাইৰ পেৰেডত অংশগ্ৰহণ কৰা লোকসকলৰ ওপৰত গুলীচালনা কৰিছে শ্বুটাৰে। এতিয়ালৈকে, পাঁচজন লোকৰ মৃত্যু হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে আৰু ১৬ জন আহত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ৪ জুলাইত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত স্বাধীনতা দিৱস পালন কৰা হয়। এই সময়ছোৱাত ঠাইভেদে পেৰেড অনুষ্ঠিত কৰা হয়। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, শ্বুটাৰে এখন ছাদৰ পৰা গুলীচালনা কৰিছিল। বাতৰি অনুসৰি, গুলীচালনাত বহু লোক গুলীবিদ্ধ হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। শ্বুটাৰজনে এখন খুচুৰা দোকানৰ চালত উঠিছিল আৰু তাৰ পৰা গুলীচালনা কৰিছিল। ঘটনাটোত কেইবাজনো লোক হতাহত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

লেক কাউণ্টি শ্বেৰিফে তথ্য দিছে
আক্ৰমণকাৰীজনে ইলিনইছৰ ডাউন টাউনৰ হাইলেণ্ড পাৰ্কত গুলীচালনা কৰিছিল। গুলীচালনাৰ ফলত পেৰেডত বিশৃংখলতাৰ সৃষ্টি হৈছে। আৰক্ষীয়ে এক তীব্ৰ অনুসন্ধান অভিযান আৰম্ভ কৰিছে। অৱশ্যে, এই সন্দৰ্ভত বেছি তথ্য অহা নাই। লেক কাউণ্টি শ্বেৰিফে টুইট কৰিছিল যে আমি ঘটনাস্থলীত হাইলেণ্ড পাৰ্ক আৰক্ষীক সহায় আগবঢ়াই আছো। শ্বেৰিফে মানুহক আৰক্ষীক তেওঁলোকৰ কাম কৰিবলৈ দিবলৈ আহ্বান জনাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: