• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • ইমৰান খানৰ ঘনিষ্ঠ সহায়কে প্ৰকাশ কৰিছে যে আক্ৰমণকাৰীয়ে AK-47 লৈ সমদললৈ আহিছিল ...

ইমৰান খানৰ ঘনিষ্ঠ সহায়কে প্ৰকাশ কৰিছে যে আক্ৰমণকাৰীয়ে AK-47 লৈ সমদললৈ আহিছিল ...

পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খান গুলীচালনাত আহত হৈছে। পিটিআইৰ মুৰব্বী তথা প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানক খৰখেদাকৈ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে।

পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খান গুলীচালনাত আহত হৈছে। পিটিআইৰ মুৰব্বী তথা প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানক খৰখেদাকৈ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে।

পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খান গুলীচালনাত আহত হৈছে। পিটিআইৰ মুৰব্বী তথা প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানক খৰখেদাকৈ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে।

  • Share this:
পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খান গুলীচালনাত আহত হৈছে। পিটিআইৰ মুৰব্বী তথা প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানক খৰখেদাকৈ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে। এইটো কোৱা হৈছে যে ইমৰান খানৰ ভৰিত গুলী লাগিছে। আক্ৰমণটো এটা ৰেলীৰ সময়ত সংঘটিত হৈছিল। একে সময়তে, ইমৰান খানৰ ঘনিষ্ঠ সহযোগী আৰু পাকিস্তানী নেতা ফাৱাদ চৌধুৰীয়ে আক্ৰমণকাৰীজনৰ বিষয়ে এক আচৰিত কথা প্ৰকাশ কৰিছে। এটা ব্যক্তিগত চেনেলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি ফাৱাদ চৌধুৰীয়ে কয় যে আক্ৰমণকাৰীজনে ইমৰান খানৰ ওপৰত গুলী চালনা কৰিবলৈ এটা একে-৪৭ আনিছিল, যাৰ ফলত গুলীচালনা হৈছিল।

এইটো কোৱা হৈছে যে এই আক্ৰমণত বহুলোক আহত হৈছে আৰু এজন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। সংবাদ সংস্থা এফপিৰ মতে, আৰক্ষীয়ে এজন আক্ৰমণকাৰীক হত্যা কৰিছে। নিউজ চেনেল এআৰআইৰ মতে, সমদলটোত দুজন আক্ৰমণকাৰী আছিল, যাৰ ভিতৰত এজন নিহত হৈছে। একে সময়তে, ইমৰান খানৰ অৱস্থা এতিয়া স্থিৰ হৈ আছে। পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানক বৃহস্পতিবাৰে তেওঁৰ প্ৰতিবাদী সমদলৰ সময়ত পঞ্জাৱ প্ৰদেশত কণ্টেইনাৰ-ট্ৰাকে ভৰিত খুন্দা মাৰিছিল। এই তথ্য সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদনত দিয়া হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি