• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • মাধ্যাকৰ্ষণে সলনি কৰিলে পানীৰ চলাচল; এই চহৰখনত ওপৰলৈ বয় পানী

মাধ্যাকৰ্ষণে সলনি কৰিলে পানীৰ চলাচল; এই চহৰখনত ওপৰলৈ বয় পানী

আপোনালোকৰ বহুতে জ্ঞাত যে মাধ্যাকৰ্ষণৰ ফলত ওপৰৰ পৰা নিক্ষেপ কৰা যিকোনো বস্তু তললৈ নামি আহে, কিন্তু বহু ঠাইত, মাধ্যাকৰ্ষণৰ বিপৰীত প্ৰভাৱ দেখা যায় যিটো মেক্সিকোৰ জেনচেছ পাৰ্ক ৱাটাৰ পাৰ্কত দেখা যায়।

আপোনালোকৰ বহুতে জ্ঞাত যে মাধ্যাকৰ্ষণৰ ফলত ওপৰৰ পৰা নিক্ষেপ কৰা যিকোনো বস্তু তললৈ নামি আহে, কিন্তু বহু ঠাইত, মাধ্যাকৰ্ষণৰ বিপৰীত প্ৰভাৱ দেখা যায় যিটো মেক্সিকোৰ জেনচেছ পাৰ্ক ৱাটাৰ পাৰ্কত দেখা যায়।

আপোনালোকৰ বহুতে জ্ঞাত যে মাধ্যাকৰ্ষণৰ ফলত ওপৰৰ পৰা নিক্ষেপ কৰা যিকোনো বস্তু তললৈ নামি আহে, কিন্তু বহু ঠাইত, মাধ্যাকৰ্ষণৰ বিপৰীত প্ৰভাৱ দেখা যায় যিটো মেক্সিকোৰ জেনচেছ পাৰ্ক ৱাটাৰ পাৰ্কত দেখা যায়।

  • Share this:
এনে ভিডিঅ' আৰু ফটো প্ৰায়ে ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হয়, যি চকুক প্ৰতাৰণা কৰি আন কিছু বাস্তৱতা দেখুৱায়। এই ভিডিঅ'বোৰ চোৱাৰ পিছত সন্মুখত সত্যটো থকাৰ পাছতো চকুৱে ইয়াক বিশ্বাস কৰিব নোৱাৰে। কিন্তু শেহতীয়াকৈ ভাইৰেল হোৱা এই ভিডিঅ'টো দেখি, সকলোৱে আচৰিত হৈছে য'ত মাধ্যাকৰ্ষণৰ এক পৃথক উদাহৰণ দেখা গৈছে। এই ভিডিঅ'টোত, ভৱনটোৰ সন্মুখৰ নলাত তলৰ পৰা ওপৰলৈ পানী বৈ থকা দেখা গৈছে। প্ৰকৃততে, পৃথিৱীত এনে বহুতো ঠাই আছে য'ত মাধ্যাকৰ্ষণৰ ফলত, ওপৰৰ পৰা তললৈ যোৱাৰ পৰিৱৰ্তে তলৰ পৰা ওপৰলৈ পানী বৈ থকা যেন লাগে। এইটো সেই ঠাইবোৰৰ অন্যতম।

আপোনালোকৰ বহুতে জ্ঞাত যে মাধ্যাকৰ্ষণৰ ফলত ওপৰৰ পৰা নিক্ষেপ কৰা যিকোনো বস্তু তললৈ নামি আহে, কিন্তু বহু ঠাইত, মাধ্যাকৰ্ষণৰ বিপৰীত প্ৰভাৱ দেখা যায় যিটো মেক্সিকোৰ জেনচেছ পাৰ্ক ৱাটাৰ পাৰ্কত দেখা যায়। ইয়াত অট্টালিকাবোৰ এনেদৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছে, যি বিভ্ৰান্তিৰ সৃষ্টি কৰে। ইয়াত থকা অট্টালিকাবোৰ এনেদৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছে যে, ওখ ঠাইৰ পৰা নামি অহাৰ সময়ত, এনে লাগে যেন তলৰ পৰা ওপৰলৈ কিবা এটা গৈ আছে।








View this post on Instagram






A post shared by Joe ?? ?? (@mambsy)




ইণ্টাৰনেটত এই আচৰিত ভিডিঅ'টোত, পানী ওপৰৰ পৰা তললৈ বৈ আছে, যিটো ভ্ৰমৰ বাবে তলৰ পৰা ওপৰলৈ যোৱা দেখা গৈছে। এই ভিডিঅ'টো ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম ইনষ্টাগ্ৰামত শ্বেয়াৰ কৰা হৈছে, যাক এতিয়ালৈকে ৬৫ হাজাৰৰো অধিক লোকে লাইক কৰিছে। একে সময়তে, এই ভিডিঅ'টো চোৱাৰ পিছত, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ইয়াক বিভিন্ন প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰদান কৰিছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি