জন্মৰ সময়ত পৃথক হোৱা দুই ভগ্নীৰ মিলন হ’ল তেওঁলোকৰ ৩৬তম জন্মদিনত

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 29, 2021, 10:08 AM IST
জন্মৰ সময়ত পৃথক হোৱা দুই ভগ্নীৰ মিলন হ’ল তেওঁলোকৰ ৩৬তম জন্মদিনত
ভগ্নীদ্বয়ে ইগৰাকীয়ে সিগৰাকীৰ বিষয়ে অজ্ঞাত আছিল কিয়নো তেওঁলোক দুয়ো পৃথকে তথ্য সংগ্ৰহ কৰিবলৈ আৰম্ভ নকৰালৈকে তেওঁলোকৰ পাৰিবাৰিক বেকগ্ৰাউণ্ডৰ বিষয়ে অধিক তথ্য নাছিল।

ভগ্নীদ্বয়ে ইগৰাকীয়ে সিগৰাকীৰ বিষয়ে অজ্ঞাত আছিল কিয়নো তেওঁলোক দুয়ো পৃথকে তথ্য সংগ্ৰহ কৰিবলৈ আৰম্ভ নকৰালৈকে তেওঁলোকৰ পাৰিবাৰিক বেকগ্ৰাউণ্ডৰ বিষয়ে অধিক তথ্য নাছিল।

  • Share this:
দক্ষিণ কোৰিয়া (South Korea)ত জন্মৰ সময়ত যমজ ভগ্নী মলি চিনাৰ্ট (Molly Sinert) আৰু এমিলি বুশ্নেল (Emily Bushnell) পৃথক হৈছিল। দুটা পৃথক আমেৰিকান পৰিয়ালৰ দ্বাৰা তুলি লোৱা আৰু ডাঙৰ-দীঘল হোৱা ভগ্নীদ্বয়ৰ মিলনত ভাগ্যই ইয়াৰ ভূমিকা পালন কৰিছিল আৰু প্ৰথমবাৰৰ বাবে তেওঁলোকৰ ৩৬তম জন্মদিনত নাটকীয়ভাৱে তেওঁলোকক পুনৰ একত্ৰিত কৰিছিল।

ভগ্নীদ্বয়ে ইগৰাকীয়ে সিগৰাকীৰ বিষয়ে অজ্ঞাত আছিল কিয়নো তেওঁলোক দুয়ো পৃথকে তথ্য সংগ্ৰহ কৰিবলৈ আৰম্ভ নকৰালৈকে তেওঁলোকৰ পাৰিবাৰিক বেকগ্ৰাউণ্ডৰ বিষয়ে অধিক তথ্য নাছিল। কেইবাটাও DNA পৰীক্ষাৰ পিছত, ৩৬ বছৰীয়া ভগ্নীদ্বয়ে ছচিয়েল নেটৱৰ্কিং ছাইটৰ জৰিয়তে লগ হৈছিল আৰু তথ্যবোৰ ইগৰাকীয়ে সিগৰাকীৰ সৈতে আদান-প্ৰদান কৰিছিল। দুয়োগৰাকীয়ে তথ্যবোৰ নিশ্চিত কৰাৰ পিছত, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ ৩৬তম জন্মদিনত পুনৰ লগ হোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয় আৰু একেলগে উদযাপন কৰে।

ডেইলী মেইলৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, দুয়োগৰাকী ভগ্নীক আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ইহুদী পৰিয়াল দুটাই তুলি লৈছিল। চিনাৰ্ট ফ্লৰিডাৰ এটা পৰিয়াললৈ গৈছিল আৰু বুশ্নেল পেনচিলভেনিয়াত ডাঙৰ দীঘল হৈছিল। ঘটনাবোৰৰ নাটকীয়ভাৱে ঘটিছিল যেতিয়া বুশ্নেলৰ ১১ বছৰীয়া জীয়েক ইছাবেল, যি তাইৰ মাতৃৰ অতীতৰ বিষয়ে জানিবলৈ আগ্ৰহী আছিল, তেওঁক DNA পৰীক্ষা কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল। কিন্তু যিহেতু বুশ্নেল সন্তোষজনক নাছিল, তেখেতৰ ছোৱালী ইছাবেলে নিজে DNA পৰীক্ষা কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল।

স্থানীয় সংবাদ সংস্থা এটাৰ সৈতে কথা পাতি ইছাবেলে কৈছিল, "মই DNA পৰীক্ষা কৰিব বিচাৰিছিলো কাৰণ তাইক তুলি লোৱা হৈছিল। মই জানিব বিচাৰিছিলো যে তাইৰ ফালৰ পৰা মোৰ আৰু পৰিয়াল আছে নেকি।" ঘটনাক্ৰমে, ইছাবেলে কৰা একে সময়তে চিনাৰ্টেও DNA পৰীক্ষা কৰিছিল।

প্ৰতিবেদন অনুসৰি, চিনাৰ্ট বিস্মিত হৈছিল যেতিয়া চিকিৎসকে তেখেতক জনাইছিল যে তেখেতে ইছাবেলৰ সৈতে ৪৯.৯৬% DNA মিল আছে। তেখেত ইমানেই বিভ্ৰান্ত হৈছিল যে তেখেতে জানিব পৰা নাছিল কিয়নো ইছাবেল তেখেতৰ নিকট আত্মীয় বা তেখেতৰ ছোৱালী নাছিল।

"মই কেতিয়াও প্ৰসৱ বেদনা কৰা নাই, মোৰ সন্তান নাই," তেখেতে কৈছিল। কিন্তু সোনকালেই, তেওঁলোকে মনত পেলাইছিল আৰু জানিব পাৰিছিল যে তাই তেখেতৰ যমজ ভনীয়েকৰ ছোৱালী হ'ব পাৰে যাক তেখেতে কেতিয়াও লগ পোৱা নাই।

"যদিও মোৰ পৰিয়াল আছে যিয়ে মোক ভাল পায় আৰু মোক আদৰ কৰে আৰু একেবাৰে আশ্চৰ্যকৰ আছিল, তথাপিও সদায়ে সংযোগ বিচ্ছিন্ন হোৱাৰ অনুভৱ আছিল। মোৰ এগৰাকী অভিন্ন যমজ ভগ্নী আছে বুলি গম পোৱাটোৱে সকলোবোৰ ইমান স্পষ্ট কৰি দিছিল। এই সকলোবোৰ অৰ্থপূৰ্ণ," চিনাৰ্টে যোগ দিছিল। ভগ্নীদ্বয়ে ২৯ মাৰ্চত ফ্লৰিডাত পুনৰ মিলিত হৈছিল আৰু আগতকৈ অধিক সুখী আছিল।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: April 29, 2021, 10:04 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি