உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • টাইগাৰৰ সৈতে শুবলৈ সুবিধা দিছে এইখন হোটেলে ! ৰাতি বিছনাৰ কাষেৰে ঘূৰি থাকিব বাঘ ...

    টাইগাৰৰ সৈতে শুবলৈ সুবিধা দিছে এইখন হোটেলে ! ৰাতি বিছনাৰ কাষেৰে ঘূৰি থাকিব বাঘ ...

    Photo Credit- Viral Press

    Photo Credit- Viral Press

    Hotel Offers Room with Tiger View : Mirror ৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কোঠাটোত এক স্বচ্ছ দেৱাল স্থাপন কৰা হৈছে, যাৰ ঠিক কাষতে এটা বগা বাঘৰ গুহা আছে। হোটেলৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ মতে, এই দুঃসাহসিক সুবিধা ইয়াত আৰম্ভ হৈছে আৰু এতিয়ালৈকে ইয়াত কোনো বাধা নাই।

    • Share this:
    পৃথিৱীত একাধিক পৰ্যটন স্থলী আছে আৰু পৰ্যটকক আকৰ্ষিত কৰিবলৈ বিভিন্ন প্ৰচেষ্টাও কৰা হয়। চুবুৰীয়া চীনত, বাঘৰ দৃশ্য থকা কোঠা থকা লোকসকলৰ বাবে এটা প্ৰস্তাৱ আছে, যিটো দুঃসাহসিক পৰ্যটন পৰ্যটকসকলে নিশ্চিতভাৱে অভিজ্ঞতা ল'বলৈ ইয়াত উপনীত হ'ব। এই অফাৰটো হৈছে বগা বাঘৰ সৈতে নিশা টোপনি যোৱাৰ অভিজ্ঞতা (Night Stay Beside Tiger Den)।

    হয়, আপুনি ভাবিছিল যে এই চুইটটো চীনৰ জিয়াংচু প্ৰান্তৰ (Jiangsu province) নান্টং চহৰত (Nantong City) নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল। জনজাতীয় পৰ্যটনৰ প্ৰচাৰৰ বাবে চেণ্ডি ট্ৰাইহাউচ হোটেলত এই বিশেষ কোঠাটো নিৰ্মাণ কৰা হৈছে। য'ত থকা অতিথিসকলে বগা বাঘৰ সৈতে ৰাতিটো কটোৱাৰ সুযোগ পাব। হোটেলখনে এই অনন্য চুইটটোৰ বিষয়ে তথ্য আৰু ইয়াৰ কেইছেকেণ্ডৰ ভিডিঅ' মুকলি কৰিছে।

    কোঠাটো বাঘৰ গুহাৰ কাষত আছে।
    Mirror ৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কোঠাটোত এক স্বচ্ছ দেৱাল স্থাপন কৰা হৈছে, যাৰ ঠিক কাষতে এটা বগা বাঘৰ গুহা আছে। হোটেলৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ মতে, এই দুঃসাহসিক সুবিধা ইয়াত আৰম্ভ হৈছে আৰু এতিয়ালৈকে ইয়াত কোনো বাধা নাই। এই কোঠাটো নিৰ্মাণৰ লগতে, সকলো সুৰক্ষা ব্যৱস্থা কৰা হৈছে আৰু দেৱালখন বিস্ফোৰণ-নিৰ্গমন কাৰী কাঁচেৰে নিৰ্মিত। অৰ্থাৎ, কোঠাটোত দেৱাল ভাঙি যোৱাৰ কোনো প্ৰশ্নই নাই আৰু ইয়াত বাস কৰা লোকসকল সম্পূৰ্ণ সুৰক্ষিত হ'ব। এই হোটেলৰ কোঠাটো এতিয়াও উদ্বোধন কৰা হোৱা নাই। চীনত টাইগাৰৰ বছৰ আৰম্ভ হোৱাৰ লগে লগে হোটেলখনে ১ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা কোঠাটো খুলিব বিচাৰে।

    হোটেলখন চিৰিয়াখানাৰ কাষত নিৰ্মাণ কৰা হৈছে
    চেণ্ডি ট্ৰাইব ট্ৰিহাউচ হোটেলখন পূৱ চীনৰ সৰ্ববৃহৎ চিৰিয়াখানাৰ ঠিক কাষতে নিৰ্মাণ কৰা হৈছে, য'ত ২০ হাজাৰ বন্য জন্তু বাস কৰে। দ্য বেইজিং নিউজৰ মতে, বগা বাঘৰ পৰা সুৰক্ষা ৰখাৰ বাবে কোঠাটোত অটুট গ্লাছ স্থাপন কৰা হৈছে। চীনা কমিউনিষ্ট পাৰ্টিৰ বাতৰি কাকতখনে উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰিছে যে দেৱালখনো নইজ প্ৰুফ হ'ব লাগিব যাতে জন্তুবোৰ শান্তিৰে জীয়াই থাকিব পাৰে। আনকি আইনাখন এফালৰ পৰা চাবলৈ গ'লেও, অসুবিধা হ্ৰাস হ'ব। অৱশ্যে, হোটেলখনত ইতিমধ্যে জিৰাফ, সিংহ আৰু জেব্ৰা দৃশ্যৰ সৈতে কোঠা আছে, য'ত বুকিং কৰা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: